Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Turkcell Yurtiçi Data Kullanımı-internet Ve Bilgisi Data Kullanımı!

Emrullah
30 Nisan 21:27
208

Turkcell Yurtiçi Data Kullanımı-internet ve Bilgisayar data kullanımı sorunu.

Telefon sürekli ev internetine bağlı olduğu halde 45 TL'lik kullanmadığım internet ücreti kesilmiş. Ekranda beliren ibareyi görmesem farkında bile olmazdım. Turkcell internet hiç açık olmadığı halde bu dataları kim kullanıyor? Telefon numaralarımızı başkaları mı kullanıyor? Veya Turkcell'de bir açık var ve bu açığı çalışanlar mı değerlendiriyor?

Bu konuda yazılan şikayetleri inceledim 2021 yılına ait şikayetlerde var. Bir kısmına telefonla ilgili denilmiş ama herkes bununla ilgisi olma ihtimali olmayacağını bilir. Kaldı ki birincil data veri iletişimimde Vodafone kayıtlı. Olsa oradan gider. Vodafone'den ben interneti açmadığım halde internet gitmediği halde Turkcell'den nasıl gidebiliyor?

Bilgim olmadan yapılan belirsiz kesintilerin tarafıma iadesini, neden olduğuna dair bilgi verilmesini talep ediyorum. Gereği yapılmadığı takdirde konuyu CİMER'e taşıyacağımı belirtmek isterim.

Konuyu önce Turkcell web sitesi üzerinden ilgililere iletmek istedim ancak her defasında şu an gönderim sağlanamayacağına dair mesaj çıktı.

Turkcell Yurtiçi Data Kullanımı-internet Ve Bilgisi Data Kullanımı!
30 Nisan 21:28 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

Emrullah
30 Nisan 21:30

Teşekkür ederim. Umarım düzeltilir. 1998 yılından bu yana kullandığım hattımı başka bir firmaya taşımak istemem.

01 Mayıs 08:25

Merhaba Emrullah Bey, Şikayetinizi ve paylaştığınız ekran görüntüsünü Turkcell uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/indir Saygılarımızla, Turkcell

Emrullah
01 Mayıs 17:04

Bahsettiğiniz bölümde tam olarak soruna karşılık gelecek bir başlık yok ancak yine de sürecin yasal olarak devam etmesi amacıyla uygun olduğuna inandığım bölüme ekledim. Yalnız sadece mobil uygulama üzerinden böyle bir talep alınması çok yetersiz. Buraya eklediğim açıklamayı oraya ekleyebilmem çok zor. Ne kadar karakter yazılabildiği belirsiz, alt satıra inilemiyor. Umarım bir yararı olur. Çünkü süreç sonunda tüm bunları belge olarak kullanacağımı beyan ederim.

Emrullah
01 Mayıs 17:37

Müşteri temsilcisi arkadaş konu hakkında bilgi verdi. Bu başlığı inceleyen arkadaşlar olursa önerilen çözümü onlar için de sunuyorum. Turkcell Mobil uygulamaya giriş yaptığınızda, Orta bölümde "İnternet Ayarlarım" Burada bulunan "İnternet Bağlantısı" "Kapalı" konuma getirilecek. Bu sorunun özellikle çift sim kart kullanan telefonlarda olduğu belirtildi. Bir çözüm sunulduğu ve sorunun telefon kaynaklı olduğu belirtildiği için bir şey diyemem. Bu durumda da sorunun tekrarlaması halinde bu başlığa tekrar yazarak hak talebimi dile getiririm. Müşteri temsilcisi arkadaşa da belirttiğim gibi neden çift sim kart kullandığım halde ve 1'cil hat/mobil veri Vodafone iken orada bu sorun yaşanmıyor. Neden Vodafone uygulamasında böyle bir ayar yapılması gerekmiyor? Bu sorular cevapsız kaldı. Telefonla olan kısmını vakit bulursam araştırıp bulduğum bilgileri buraya aktarırım. Dilerim telefonla ilgili bir sorundur ve bir çözümü vardır. Tüm bunlara rağmen ilgili ve bilgisi dahilinde elinden geleni sunmaya çalışan Müşteri temsilcisi arkadaş teşekkür ediyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Turkcell 08509010869 Numara Şikayeti

Sevda
13 Haziran 17:58
302
turkcell-08509010869-numara-sikayeti-1.pdf

Turkcell Numarası İle Suç İşleniyor

Ali
13 Haziran 14:03
127

E Sim Turkcell Yeni Hat

Emine
12 Haziran 01:26
222

Turkcell Taahhüt Yenileme Tarihi Sorunu

Gülcan
11 Haziran 23:48
207
Turkcell Taahhüt Yenileme Tarihi Sorunu

Turkcell Bahçelievler Yayla Şubesinde Çalışanın Saygısızlığı

Cansu
11 Haziran 18:57
213
Benzer Şikayet Yaz