Şikayet Var Kurumsal

Şikayet Var, internetin henüz emekleme döneminde olduğu 2001 yılında kuruldu ve Türkiye’nin ihraç edilen ilk iş modeli fikri oldu. Dünyanın ilk ve en büyük şikayet platformu olan Şikayet Var, Ankara ve Sivas’ta bulunan ofislerinde, tüm markalara ve tüketicilere ilk günkü heyecanı ile hizmet veriyor.

about-banner-img

Şikayet Var, şikayetlerin çözüme kavuşturulması, müşteri memnuniyetinin artırılması için fırsat sunar. Bu amaçla 2001 yılından günümüze kadar,

  • • Bir hizmet ya da üründen şikayeti olan tüketiciler ile,
  • • Olumsuz alışveriş deneyimi yaşayan müşterileri geri kazanmak, potansiyel müşterilere güven vermek isteyen markalar arasında köprü görevi görüyor.

Kısaca Şikayet Var

  • - Tüketicilerin markalar hakkında şikayetlerine çözüm aradığı,
  • - Alışveriş öncesi diğer tüketici yorumlarını okuduğu, bir nevi referans sitesi olarak başvurduğu ve satın alma öncesi markalar hakkında araştırma yaptığı,
  • - Markaların ise müşterilerini geri kazanmak, yeni müşteriler edinmek ve marka itibarını korumak için şikayetlere çözüm ürettiği,
  • - Tarafsız ve güvenilir olmanın verdiği güçle, müşteri ile marka arasında köprü görevi gören, Türkiye’nin ilk ve en büyük şikayet platformudur.

Rakamlarla Şikayet Var

Sektöründe Önde Gelen
1.800Kurumsal Üye Marka
  • - 105.000’in üzerinde kayıtlı marka
  • - Bankacılık, otomotiv, GSM ve beyaz eşya sektörlerinin tüm markaları.
  • - Medya, iletişim, sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların ve e-ticaret sitelerinin neredeyse tamamı.
  • - Diğer sektörlerde faaliyet gösterip, Türkiye ekonomisine yön veren firmaların büyük çoğunluğu.
Toplam
4.6MBireysel Üye
Aylık
15MZiyaretçi
Aylık
80MSayfa Görüntüleme
Alışveriş Yapmadan Önce;
%92Müşteri Yorumlarını Okuyanların Oranı
Şikayet ve Markaların Cevaplarını Okuduktan Sonra;
%45Satın Almaktan Vazgeçenlerin Oranı

Neden Tüketiciler Şikayet Var’a Başvuruyor?

Neden Tüketiciler Şikayet Var’a Başvuruyor?

Şikayet Var, satın alma süreçlerine dair gerçek müşteri yorumlarının oluşturduğu geniş veri tabanı ile birlikte, tüketiciler için satın alma kararını ve marka tercihlerini etkileyen en önemli referans kaynağıdır.

Her ay ortalama 60 milyon sayfa görüntülemesi alan Şikayet Var’ı tüketiciler, satın alma eyleminden önce ziyaret ediyor ve tüketici şikayetlerini, marka cevaplarını, markalara yönelik teşekkür mesajlarını okuyarak marka tercihini yapıyor.

Neden Tüketiciler Şikayet Var’a Başvuruyor?

Şikayet Var, şikayetleri çözen ve müşterilerine önem veren markaların önemini ortaya çıkarmak ve markaları tüketici şikayetlerini çözmeye teşvik etmek için, müşterilerin firmalara hitaben yazdığı teşekkür mesajlarını yayımlıyor.

Bu sayede, satın alma ve sonrasındaki süreçte müşterilerine daha iyi bir deneyim yaşatacağına dair güven yaratmak adına markalara fırsat sunarken, tüketicilerin de bu markaları keşfetmesini sağlıyor.

Şikayet Verileri

Şikayet Verileri

Şikayet Var, kurum ve markalar hakkındaki şikayet sayısına, şikayetlerin cevaplanma oranı ve cevaplanma süresine, şikayet yönetim sürecinde müşteri memnuniyetine ve şikayet konularına dair veriler sunar.

Markaların şikayet sürecini nasıl yönettiğini tarafsız bir şekilde gösteren Şikayet Var Analizleri, kamu kurumları tarafından da sıklıkla başvurulan analizlerdir.

Tüketiciyi Şikayet Var'a Çeken Nedenler

Çözüm Arayışında Kolaylık

Şikayet Var; şikayetlerin en kısa ve en kolay yoldan, ücretsiz olarak markalara iletildiği online şikayet platformdur.

Harekete Geçirici Nitelik

Aylık 15 milyon ziyaret alan Şikayet Var’da, gerçek müşteriler tarafından yazılan şikayetler, sürece dair memnuniyet puanları ve çözüme istinaden teşekkür mesajları, markaları şikayet sürecini en doğru şekilde yönetmeye teşvik etmektedir.

Tüketici Referans Sitesi

Günde 9000’e yakın sayıda şikayet yazılan ve gerçek tüketici tecrübelerinin yer aldığı Şikayet Var, tüketiciler için satın alma kararını ve marka tercihlerini etkileyen en önemli referans kaynağıdır.

Şikayet Var Markalara Neler Sağlar?

Şikayet Var Marka/Sektör Analizleri

Markaların şikayet yönetimindeki başarı ya da başarısızlıklarını görebilmelerini ve bu veriler ışığında doğru stratejiler belirleyebilmelerini sağlar.

Geri Bildirim Mekanizması

Ürün veya hizmetlerle ilgili aksaklıkları işaret eden gerçek müşteri şikayetleri, markaların en büyük öğrenme kaynaklarıdır ve işaret edilen bu sancı noktalarına odaklanmayı sağlar.

Mutsuz Müşterileri Geri Kazanma

Şikayet Var, markalar için ürünlerinden ya da hizmetlerinden şikayeti olan mevcut müşterilerini geri kazanabilmesi ve sadık müşteriler yaratması için bir fırsat doğurur.

Potansiyel Müşteriler

Şikayet Var’da çözülen şikayetler, markalar hakkında araştırmalar yapan ve gerçek müşteri yorumlarını önemseyen potansiyel müşterilerde güven duygusu oluşturur.

Tüketiciyi Tanıma İmkânı

Şikayet Var; markaların, tüketici tutum, davranış ve beklentileri hakkında fikir sahibi olmalarını ve bu yönde ürün ya da hizmetlerini geliştirme imkânını sağlar.

location-icn

Ticari Unvan

Şikayetvar Bilişim A.Ş.

location-icn

Ticari Sicil No

378137 – Ankara Ticaret Odası

location-icn

Ankara Adres

Yaşam Caddesi Ak Plaza Kat:14 No:46 Söğütözü / Ankara


location-icn

Amerika Birleşik Devletleri

350 Oakmead Parkway, Suite 200 Sunnyvale CA 94085 United States

phone-icn

Çalışma Saatleri

08:30-18:00

location-icn

Sivas Adres

Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No:5 Sivas

location-icn

Polonya

Al. Jerozolimskie 181B 02-222 Warsaw Poland

Şikayet Var'da Kariyer
Bizimle çalışmak ister misiniz?

Kariyer ile ilgili iş başvurularınızı aşağıdaki mail adresimizden bizlere iletebilirsiniz.

[email protected]