Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Vivense - Tüketici Hakları Ve Müşteri Memnuniyeti

Ataberk
26 Aralık 2023 13:34
482

Merhaba, Vivense'den 06-10-2023 tarihinde yedi parça ürünü indirimle beraber 61.078 TL'ye satın aldım. Aldığım çalışma masası, görsellerde de görüldüğü üzere üç kez arka arkaya defolu veya kırık geldiği için son gelen masa 24-11-2023 tarihinde Horoz Lojistik tarafından alınıp iade edilecekti. Tam iki hafta geçmesine rağmen gelip alan olmadı. Vivense Müşteri Temsilcisi, mağduriyetimizden dolayı masanın fabrikada gözüktüğünü ve ücret iadesinin tarafımıza yapılacağını iletti. Üzerinden tam otuz gün geçtiğinde showroom personelleri tekrar bizi arayıp, masanın bizden alınması gerektiğini veya defolu ve kırık olan masada fiyat indirimi yapmadan tekrar satın almamız gerektiğini iletti. Bu süreçte, görsellerde yer alan ve satın almış olduğum Yatak Odası takımım için toplam dört destek kaydı açtım. Elime ulaşan malzemelerde satın almış olduğum 'bazalı karyola' üzerinde baza panelinin olmadığını, onun yerine 'tel örgü' yapıldığını fark ettim. Görüştüğüm yatak firmaları ve kuruluma gelen Vivense Servis Ekibi A**** Bey, bunun bu şekilde olmayacağını, yatağın şeklinin bozulacağını ve bazaların altında tahta panel olması gerektiğini bana iletti ve destek kaydımı oluşturdu. Aynı zamanda elime ulaşan gardırobun da kapakları ve pantolon klapası defolu veya kırık geldi. 07-11-2023 tarihinde değiştirilmesi için talep açıldı. Gelen gardırop kapakları ve pantolonluk ön klapası 'yatak odası takımım ceviz' olmasına rağmen camları sarı ve beyaz boyalı olarak geldi. Bu süreçte görsellerde görüldüğü gibi toplamda iki adet Cam Kapak ve bir Pantolonluk Ön Klapası yanlış gelmesi bir yana, Vivense Yetkili Servisinin teyidiyle bir adet Cam Kapak yani eksik gönderildi.

Vivense - Tüketici Hakları Ve Müşteri Memnuniyeti
Vivense - Tüketici Hakları Ve Müşteri Memnuniyeti
Ataberk
26 Aralık 2023 13:21

Bu durumu daha önce müşteri hizmetleriyle görüştük. Sıkıntılarımızı da paylaştık. Fakat Müşteri Temsilcisi açmış olduğumuz destek kaydının “sebepsiz” bir şekilde silindiğini belli etti. Showroom ekibi aracılığıyla üretici firma ile görüştüğümüzde bu bazalı karyolanın en iyisinin böyle olduğunu, gidip onun belirttiği markadan yatak almamızı iletti. Evime aldığım 4. Yatak odam olmasına rağmen görsellerde arama yaptığımda da en kötü firmadan, en kaliteli firmaya kadar hiçbirinin tel örgülü baza paneli kullandığını görmedim. Üretici firma ısrarla en kalitesinin bu olduğu üstüne koyduğumuz yatağın bozulmayacağını gidip onun belirttiği Bambi yatak firmasından almamızı direterek bize iletiyor. Yaşanılan yaklaşık 3 aylık süreçten dolayı bize hızlı bir şekilde çözüm sunmalarını istediğimizde ise “size yapıp göndeririz ama garanti kabul etmeyiz sorumlusu değiliz” diye iletirken, ürünü %30 kesinti ile iade edebileceğimizi tarafımıza iletti. Zaten ekonomik sıkıntı yaşadığımız şu günlerde 3 ay önce satın almış olduğum ürünüm %50 zam ile 90.000 TL’den satışta gözüküyor. Hiçbir şekilde müşteri memnuniyeti ve müşteriye yönelik hakları düşünmemekle beraber Vivense firması sadece kendi haklarını savunurken benim 3 aylık süreçte yaşadığım maddi ve manevi zararı anlamak istemiyor.

Ataberk
26 Aralık 2023 13:22

Vivense yetkililerin bilgisine sunuyorum. Bu sorunu müzakere yaparak kendi aramızda tatlı bir biçimde bitirerek, birbirimize karşı kötü duruma düşmemize gerek olmadığını ve bu sürecin daha fazla uzaması durumunda elimdeki belgeler ile mevcuttaki ses kayıtlarımız aracılığıyla Tüketici Hakem Heyeti ve Rekabet Kurumuna başvuruda bulunarak hakkımı kullanacağımı iletmek isterim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

26 Aralık 2023 13:36 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Merhaba, Siparişinizi kontrol ederek size daha detaylı bilgi verebilmek için sipariş numaranızı veya siparişe kayıtlı iletişim bilgilerinizi (telefon - mail adresi) bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Çözüm Merkezi

Ataberk
26 Aralık 2023 13:51

Telefon numaram ve mail adresimi halka açık bir şekilde iletmek ve paylaşmak istemiyorum. Şikayet Var üzerinden telefon ve mail adresime ulaşabilirsiniz. Sipariş numaramda isim soy isim üzerinde kayıtlıdır.

26 Aralık 2023 14:00

Merhabalar, İlgili platform gereği bilgileriniz tarafımızla paylaşılmamaktadır. Bu sebeple bilgilerinizi talep etmekteyiz. Saygılarımızla, Çözüm Merkezi

Ataberk
05 Ocak 16:41

Hala arayıp, görüşme sağlayan yok. Destek kaydı üzerinden mail atıyorlar ama konuyu bilmemezlikten gelir gibi sürekli süreci en başa sarıp, tekrar tekrar anlatmak zorunda kalıyorum. İlgilenen yok, çözüm odaklı işlem sağlayan yok.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Vivense Hatalı Siparişi İptal Etmiyor

Esin
13 Haziran 16:33
216
Vivense Hatalı Siparişi İptal Etmiyor

Vivense İade Süreci Mağduriyeti

Müge
13 Haziran 14:52
150
1

Vivense Kusurlu Ürün Satıp Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor

Melike
13 Haziran 14:01
200
Vivense Kusurlu Ürün Satıp Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor
Vivense Kusurlu Ürün Satıp Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor
Vivense Kusurlu Ürün Satıp Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor
Vivense Kusurlu Ürün Satıp Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor

Vivense Ürün Teslimini Geciktiriyor

Ülkü
13 Haziran 11:41
170

Vivense Sorumsuzluklarınız Yüzünden Rezil Olmaya Devam Ediyoruz

Abdulkadir
13 Haziran 09:22
255
Benzer Şikayet Yaz