Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

TRT

294Şikayet
1,9
Şikayet Yaz
Şikayetler
918 Şikayet
  • Çözülen
  • Videolu
  • Fotoğraflı
TRT
1,9
  • Çözülen
  • Videolu
  • Fotoğraflı

TRT Gönüldağı Seti Şikayet

profile
4 gün önce
24

Trt1'de yayımlanan Gönüldağı dizisini ailecek severek izlediğimiz için Sivrihisar'a gittik. Çekimler vardı, dizideki S**** karakteri S***** ve R**** bizimle fotoğraf çekindi. Sonra hastane çekimi varmış, hastaneye gittik. T****, R****** ve V***** oradaydı. Fotoğraf çekinmek istedik, fakat yanındaki ...

TRT Voleybol Maçındaki Reklam Sıklığı

profile
5 gün önce
86

Kadın voleybol takımının şampiyonluk veya eleme maçlarına meden bu kadar reklam koyuyorsunuz? Siz devlet kanalısınız üstelik TRT payı diye verdiğimiz vergiler var lütfen biraz inisiyatif gösterin. Molalarda takımı görmek istiyoruz hamburger değil. Çok sinir bozucu

TRT Sen Türkülerini Söyle Programı Haksızlık Var

profile
1 hafta önce
58

TRT de yayımlanan sen türkünü söyle programını şikayet ediyorum. Bugün yapılan puanlamada S***** K****'a 3 jüri 10 tam puan verirken, iki jüri 1 puan veriyor. Şimdi bu insanlar jüriyse bu işi bilen kişiler, madem bu işi biliyorlar 10 tam puan veren mi gerçek sanatçı, 1 puan veren iki jürimi saçmalık...

TRT Haksızlık Hazımsızlık Durumu

profile
1 hafta önce
59

Sen türkülerini söyle diye bir program yapıp ondan sonra finale getirip finalde Hakkari'de bir kızın birinci olmasını hazmedemeyip üç jüri üyesinin 10 puan verdiği kıza 1 puan vererek öbür taraftan bir puanı bile hak etmeyecek kadına 10 puan vererek algı yapan C***** Ö**** ve İ***** A**** s**** deni...

1

TRT Tarih Dizisindeki Hatalar

profile
1 hafta önce
80

Yapılan tarih dizisi tarihten bir haber 1. Mevlana dizisi 12.09.2023 tarihi saat 18.15 ile 18.30 arasında hükümdarlarına 2 defa padişah demektedirler. Oysa ki bu ünvanı Osmanlı hükümdarları kullanmıştır. Benim vergimle dizi çektiriyorsun. Lütfen tarih danışmanları tutun. 15 dakika izledim. Bunları g...

TRT Tabii Platformunun Reklam Çıkmazı

profile
1 hafta önce
178

Filmler, programlar oldukça güzel fakat reklamlar donuyor ve filmin devamını izleyemiyoruz. Biz de usanıp platformu terkediyoruz. Ücretli bile izlemeye razıyız... Bu konuda TRT ve tabii yönetiminden sorunun çözümüne yönelik harekete geçilmesini bekliyoruz.

1

TRT İzleyici Memnuniyetsizliği İle İlgili

profile
1 hafta önce
60

TRT 1'de pazartesi günleri yayımlanan Alpaslan Büyük Selçuklu dizisi hayalet gibi ortadan kalktı. Bende doğal olarak fanatik bir izleyici olarak TRT grubuna mail attım, sosyal medya hesaplarına yazdım ama bir kişi bile tenezzül edip dönüş yapmadı. Gerçekten çok ayıp.

TRT Sen Türkülerini Söyle

profile
1 hafta önce
260

Trt1'de yayımlanan Sen Türkülerini Söyle programında güzel bir çalışma bekliyordum. Ancak 4. veya 5. bölümde elenen Ankaralı bayan sanatçı beni üzdü. Sonra İ*** Y*****'ı görünce sevindim ve onu da elendirdiniz. Sahne duruşu, okuyuşu ve hanım efendiliğiyle tam bir halk sanatçısı ve türkü kızıydı. Hay...

TRT Tabii Reklam Ses Yüksekliği Akşam İzleyememem

profile
1 hafta önce
288

Alttaki konu yüzünden akşam izleyemiyoruz TRT nin tabii platformu çok güzel bir uygulama. Ancak Tabii platformda yayımlanan, dizi veya filmlerin arasında yayımlanan reklamların sesi çok yüksek volümde veriliyor. Bu da çok rahatsız edici, ses şiddetinin dizi ve filmlere uygun volümde yayınlanmasını i...

1

TRT Tabii Uygulama İzleyememe Problemi

profile
2 hafta önce
160

TRT'ye yakışmayan bir uygulama tabii diye bir platform yapıyorsun ama her bölümde 5 defa ve daha fazla dönüyor ve açılmıyor. Uygulamayı defalarca silip tekrar yüklediğim halde hiçbir değişiklik yok. Dizi kalitesi ve içerik olarak gayet güzel ama bir uygulamayı amatörce yapmış.

TRT 1 Spikerinin Maç Anlatım Şekli Komik Ve Düşündürücü Olması

profile
2 hafta önce
200

8 Eylül Türkiye Ermenistan maçını anlatan TRT 1 spikeri, maçı anlatış şekli rahatsız ediciydi. Türkiye milli takımını küçük düşürücüydü, özellikle milli takımımız beraberlik golünü attıktan sonra şimdi taraftarları dinleyin cümlesi sanki bir İngiltere, İspanya, İtalya gibi futbolda iddialı takımlara...

TRT Milli Maç Esnasında Bir Anda Yayının Kesilmesi

profile
2 hafta önce
184

Türkiye Ermenistan maçını TRT 1'in internet sitesinden canlı olarak izliyordum. Yayın bir anda kesildi ve 5 saniye sonra gol sesleri geldi dışarıdan. Yayın uzatmalarda geri geldi ama sinirden oturup ağladım. Gerçekten kim sorumluysa bundan acil düzeltmeli. Saçma sapan iş yapıyorlar.

TRT Milli Maç Esnasında Bir Anda Yayının Kesilmesi

TRT Yayın Kalitesizliğine Maruz Kaldım

profile
2 hafta önce
115

TRT 1 internet üzerinden milli maçı parça parça izlemek zorunda kaldım. Sürekli beklenmedik bir hata oluştu diyor. Neredeyse her üründen TRT payı adı altında vergi alıyorsunuz ama hala bir gelişme yok sizde maalesef. Bu kadar para nereye gidiyor anlamış değilim.

TRT Yayın Kalitesizliğine Maruz Kaldım

Avrupa Trt1 Yayın Kesilme Maç Zamanı

profile
2 hafta önce
190

Biz gurbetçiler hiç mi acımıyorsunuz? Maç gününü iple çekiyoruz. Ailece oturup maça hazırlanıyoruz ve sonra yayın kesiliyor. Bu nasıl bir hak? Bunu niye yapıyorsunuz? Tam maç başlarken yayın bilgisi geliyor ve yayın kapatıyorsunuz. Frekans bilgileri. Bunu niye yapıyorsunuz bize?

Avrupa Trt1 Yayın Kesilme Maç Zamanı
1

Trt1 De Milli Maç Yayını Kapandı

profile
2 hafta önce
179

Trt1 HD de Türkiye Ermenistan maç yayını kapandı. Digiturk'ten izlediğimiz için belirttiğiniz frekans ayarını biz yapamıyoruz! Milli duygularla günlerdir beklediğimiz maç için yaptığınız tam bir beceriksizlik ve liyakatsizlik değil mi? Nasıl telafi edeceksiniz?

TRT Tarafından Video Telifi

profile
2 hafta önce
90

Ben Video Yüklüyorum Ama Sonra TRT Hep Bana Telif Atıyor. Şu Telif İşini Çözün Artık Sizin Yüzünüzden Video Yükleyemiyorum. Herkes Benden Video Bekliyor. TRT Yüzünden Video Yükleyemiyorum. Ne Zararı Var Videonun. Zararsız Video işte. Bu Yüzden Telifi Kaldırın.

TRT Eski Çizgi Filmleri Geri Getirin

profile
2 hafta önce
85

Allah için eski çizgi filmleri geri getirin. Yeni çizgi filmlerden daha kötü bir şey yok. Reytingler patlar haberiniz yok. Bir de şu güzel çizgi filmleri sabahın körüne 5'e 6'ya falan koymayı bırakın. Artık sabaha öğlene en kötü filmleri doldurmuşsunuz. Sabahın köründe kalkıp mı izleyelim?

profile
2 hafta önce
2
Volkan Şikayetini Yayından Kaldırdı

Marka Profili

TRT bugüne kadar marka profili oluşturmadı.info
TRT henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör

TRT Hakkında

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT, devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla 1964 yılında kurulmuştur. 1972’deki anayasa değişiklikleri ile TRT kurumu “tarafsız” bir kamu iktisadi kuruluş olarak tanımlanmıştır. TRT yayın akışında sevilen pek çok dizi, program ve film bulunur. Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek yayın kuruluşu TRT, halkın geri bildirimine önem veren açık, dinamik, üretken yayın anlayışı ile yayın hayatını sürdürmektedir. Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve tarafsız bir yayın akışı sunmayı kendine misyon edinen Türkiye Radyon Televizyon Kurumu, yayın hayatındaki başarısını her geçen gün daha da arttırmaktadır. Gerçekleştirdiği ulusal, uluslararası ve uydu yayıncılığı ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer alan TRT devlet adına radyo ve televizyon yayınları gerçekleştirmektedir. TRT ve diğer TRT kanalları ile ilgili izleyicilerin TRT yorumlarını inceleyerek, kanal ile ilgili daha fikir edinebilirsiniz.

TRT Yayın Akışında Neler Var?

Türkiye’nin kamu yayıncılığı yapan tek kanalı olan TRT, sevilen pek çok içeriği izleyicileri ile buluşturuyor. Sevilen diziler, kültür yayınları, müzik ve eğlence programları, haber, sinema, çocuk içerikleri, eğitim içerikleri ve spor programları gibi pek çok türdeki içerik TRT yayın akışında sizleri bekliyor. TRT’nin en sevilen dizileri arasında Hangimiz Sevmedik, Kalk Gidelim, Şampiyon, Beni Böyle Sev gibi diziler bulunuyor. TRT’de izleyebileceğiniz bazı programlar ise; Pelin Çift ile Gündem Ötesi, Doğrusu Ne, Nostalji Kuşağı gibi programlardır. TRT 1 kanalının yanı sıra bazı spesifik içerikler yayınlamaya özgü olarak kurulan ve tümü TRT çatısında bulunan birkaç farklı kanal daha bulunuyor. Bu kanallar; TRT 2, TRT Haber, TRT Spor, TRT Spor 2, TRT Kurdi, TRT Çocuk, TRT Türk, TRT Avaz, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Arabi ve TRT 4K kanallarıdır. TRT Belgesel kanalı isminden de anlaşılabileceği gibi yayın akışında tüm gün belgesel olan bir kanaldır. TRT Çocuk ise günün her saati çocuklara özel üretilmiş içeriklere ve çizgi filmlere ulaşabileceğiniz bir kanaldır. TRT Spor ile spor gündemini takip edebilir, TRT Haber ile ise ülkenin ve dünyanın nabzını tutabilirsiniz.

TRT İletişim Kanalları Nelerdir?

Devlet adına radyo ve televizyon yayıncılığı yapan TRT’nin bir kamu tüzel kişisi olarak özerkliği ve yayınlarının tarafsızlığı esastır. Günümüzde TRT 14 televizyon kanalı, 5 ulusal, 5 bölgesel, 3 uluslararası ve 3 yerel radyo istasyonu, trt.net.tr ve 41 dilde hazırlanan www.trtvotworld.com isimli web siteleri, teleteks yayını, "Televizyon", "TRT Çocuk", “Radyovizyon” isimli basılı dergileriyle Türkiye ve dünyaya yayın yapmaktadır. TRT yayın akışı ve diğer TRT kanalları ile ilgili aklınıza takılan konularda soru sormak ya da bilgi almak isterseniz TRT iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Bunun için 0 312 463 43 43 no’lu TRT Genel Müdürlüğü’nü arayabilir ya da [email protected] e-posta adresine görüşlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca her türlü konudaki TRT şikayet ve yorumlarınızı sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.