Deprem destek listelerine hızlı erişin!

Blog

Her Kararın Arkasında Şikayetvar

Makaleler

Şikayetvar ödülleri

6 gün önce

8. A.C.E. Awards sahiplerini buldu!

Müşteri memnuniyeti alanında 60 farklı kategoride toplam 113 markanın dereceye girdiği 8. Achievement In Customer Excellence (#ACEAwards) ödülleri sahiplerini buldu.

read_more

Araştırmalar

1 hafta önce

Vatandaşlar fahiş kira zamlarına çözümü Şikayetvar’da aradı

Kira artış şikayetleri ile ilgili derlediğimiz yazımızı mutlaka okuyun

read_more

Araştırmalar

3 hafta önce

0850’li hatlardan yüksek gelirli iş teklifi ile dolandırıcılık!

0850 li numaralardan gelen şüpheli aramalar konusundaki bilgilendirme yazımızı mutlaka okuyun ve bu şüpheli aramalara karşı dikkatli olun..

read_more

Araştırmalar

3 hafta önce

Depremlerin ardından sigorta sektöründe en çok nelerden şikayet edildi?

Depremlerin ardında gelen şikayetleri sizler için derledik. Sigorta sektörü şikayetleri ne kadar arttı?

read_more

Araştırmalar

27 Ocak 13:29

2022'de Türkiye neye göre karar verdi? Nelerden şikayet etti?

2022 yılı en çok şikayet edilen konular, gelen şikayetlerin kaç tanesi çözüme kavuştu, Hangi sektör daha çok memnuniyet sağladı, En çok merak edilen sektörler

read_more

Araştırmalar

07 Aralık 2022 10:47

Efsane İndirimler Döneminde Gelen Şikayetlerin %15'i Çözüme Kavuştu

Kasım indirimlerinde gelen şikayetleri sayısı 50 bini aştı. Bu yıl kasım ayı içinde gelen şikayetlerin sayısı bir önceki kasım ayına göre %70 artış gösterdi.

read_more

Araştırmalar

11 Kasım 2022 13:56

E-ticaret sektörü hakkında gelen şikayetlerin ne kadarı çözüme kavuştu?

Kasım indirimlerinin geldiği şu günlerde e-ticaret sektörü hakkında gelen şikayetler neler hakkında oldu? Ve bu şikayetlerin ne kadarı çözüme kavuştu?

read_more

Araştırmalar

19 Ekim 2022 11:08

Vize Başvuruları ile ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 715 arttı

Vize başvuruları ile ilgili şikayetler artıyor. Schengen vize başvurusu ve diğer vize başvuruları ile ilgili Şikayetvar'a yansıyan şikayetleri şikayetvar'dan takip ederek vize başvuruları ile ilgili gündemi takip edebilirsiniz.

read_more

Araştırmalar

27 Eylül 2022 17:32

İnstagram Çalınan Hesap Geri Alma 2022

Çalınan instagram hesabı geri alınabilir mi? İnstagram hesabımı nasıl kurtarabilirim? sorularını yanıtladığımız yazımızı okuyarak hesabınızı kurtarma yollarını bulabilirsiniz

read_more

Araştırmalar

26 Eylül 2022 15:57

Özel okul şikayetleri son bir ayda yüzde 164 arttı

Özel okul fiyatları en çok şikayet edilen konu başlığı oldu. Özel okul ile ilgili başka nelerden şikayet ediyoruz, özel okullar ile ilgili en ilginç şikayetler ve daha fazlası için blog yazımızı okuyun.

read_more

Gündem

17 Haziran 2022 17:10

Bu haftanın en çok konuşulan yayın platformu Disney+’ın ilk haftası kullanıcıları memnun etti mi?

Bildiğiniz gibi 14 Haziran 2022’den itibaren dijital yayın platformlarının güçlü rakibi Disney+ resmen yayın hayatına başladı. Biz de güçlü reklam kampanyalarıyla son 1 aydır adından sıkça söz ettiren platformu Şikayetvar verileriyle mercek altına aldık.

read_more

Gündem

03 Haziran 2022 15:42

Elektrikli scooter şikayetleri yüzde 615 arttı

Çözüm platformu Şikayetvar, metropollerde ilgiyle karşılanan alternatif ulaşım uygulamalarıyla ilgili verilerini paylaştı. Verilere göre bu uygulamalarla ilgili şikayetler 2021’nin ilk dört ayıyla 2022’nin aynı dönemi karşılaştırıldığında yüzde 615 arttı. 2022’de Şikayetvar’da bu şikayetlerin yüzde 21’i çözüme kavuştu.

read_more

Gündem

30 Mayıs 2022 17:53

Sahte İcra Takibi Dolandırıcılarına Dikkat: İşte Gelen Şikayetlere Göre İcra Dolandıcılığında Yaşananlar

Artık telefonla dolandırıcılık, yeni bir durum değil. Ancak son dönemlerde sahte “icra takibi” dolandırıcılığı vakaları sürekli olmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda sözde “hukuk büroları” tarafından yapılan aramalarla insanlardan para isteyen dolandırıcılar, gündemi epeyce meşgul etmişti. Şimdi icra dolandırıcılığına bir yenisi eklendi.

read_more

Araştırmalar

25 Mayıs 2022 17:20

Vize işlemleriyle ilgili şikayetler yüzde 629 arttı: Tüketiciler en çok randevu alamamaktan şikayetçi

Şikayetvar, vize aracılık ve danışmanlık firmalarıyla ilgili verilerini açıkladı. Verilere göre 2021’in Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarıyla 2022’nin aynı dönemi karşılaştırıldığında vize işlemleriyle ilgili şikayetler yüzde 629 arttı. Öne çıkan şikayet konularının başında vize randevusu alınamaması, uzun bekleme süreleri ve artan aracılık ücretleri geliyor.

read_more

Genel

16 Mayıs 2022 12:40

2 milyon şikayet çözüme kavuştu!

Bugün Şikayetvar, üye markaları ve Türkiye’deki bütün tüketiciler için çok önemli bir eşiğe ulaştık. 2001 yılında markalar ve tüketiciler arasındaki çözüm köprüsü olarak kurulan Şikayetvar’da, bugüne kadar tam 2 milyon şikayet çözüme kavuşturuldu.

read_more

Araştırmalar

13 Mayıs 2022 19:27

Otel Rezervasyon Platformlarına Gelen Şikayetler Nisan Ayından Bu yana %77 arttı!

Çevrimiçi otel rezervasyon platformlarını, müşteri memnuniyeti açısından değerlendirdik.

read_more

Araştırmalar

07 Mayıs 2022 21:59

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bitmeden Özel Okulları İnceledik: Şikayetçilerin %74’ü Memnun Değil!

Yeni kuşakların gelişimi açısından eğitim epeyce önemli. Özellikle de özel okulların 2019 yılı itibariyle yıllık ücretlerinin dershanelerden daha uygun hale gelmesi, özel okulları velilerin gözünde de önemli bir seçenek haline getiriyor. Biz de sizin için bulunduğumuz öğretim yılının sonu yaklaşırken, özel okulların memnuniyet oranlarını ve şikayet başlıklarını derledik.

read_more

Gündem

29 Nisan 2022 18:37

Ramazan Bayramı Öncesi Oto Kiralamacılara Gelen Şikayetler %31 Arttı!

Her ne kadar günümüzde araç kiralama rezervasyonlarını yapmak, özellikle de araç kiralama platformları sayesinde eskisine göre daha kolay olsa da, yine de aracı teslim alırken veya teslim aldıktan sonra sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Biz de bu yüzden araç kiralama şirketlerine gelen şikayetleri inceledik.

read_more

Araştırmalar

28 Nisan 2022 20:26

Cep Telefonu Üreticileri 2022'nin İlk Çeyreğinde Müşteri Memnuniyeti Açısından Geçer Not Aldı mı?:

Cep telefonlarının yaşadığımız çağda ne kadar yaygın olduğunu söylememize gerek yok. Her gelir grubunda, her ihtiyaca yönelik bir cep telefonu var. Ancak bu kadar hayatımıza entegre olmasına rağmen cep telefonlarının fiyatları da, ekonomik sorunlarla birlikte arttıkça artıyor. Biz de bu yüzden 2022’nin ilk çeyreğinde cep telefonu üreticilerini müşteri memnuniyeti açısından değerlendirdirmek istedik.

read_more

Araştırmalar

27 Nisan 2022 20:22

Oyun konsolları aylık üyelik paketleriyle gündemde: Oyun konsolu tüketicileri memnun mu?

Oyun konsolları, özellikle de oyun bilgisayarlarının hem daha pahalı olması, hem de kullanıcılar için “tak çalıştır” kolaylığı sebebiyle uzun zamandır revaçta. Yakın zamanlarda kur farkı, hammadde ve çip krizleri ve uluslararası enflasyon yükselişi gibi sebeplerden ötürü konsol fiyatları hiç olmadığı kadar yüksek. Peki oyuncular memnun mu?

read_more

Gündem

25 Nisan 2022 20:03

Evden çalışma vaadiyle kişisel bilgilerinizi çalan dolandırıcılara dikkat!

Kişisel bilgilerin ele geçirilmeye çalışılması, günümüzde artık yeni diyebileceğimiz bir olgu değil. Her geçen gün farklı sebeplerle kişisel verilerimize göz dikmiş bilgisayar korsanları türeyip duruyor. Bu seferki dolandırıcılık iddası ise biraz daha farklı.

read_more