Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Blog

Her Kararın Arkasında Şikayetvar

Makaleler

Genel

28 Mayıs 20:51

MHRS şikayetleri bir haftada yüzde 165 arttı: “Aylardır randevu alamıyoruz”

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet veren MHRS’den randevu almak, hastalar için adeta çileye dönüştü. Öyle ki çözüm platformu Şikayetvar’a ulaşan şikayetlerin sayısı son bir haftada yüzde 165 arttı. Platformun paylaştığı verilere göre, Sağlık Bakanlığı şikayetleri de bir önceki haftaya göre yüzde 39 artış gösterdi.

read_more

Genel

27 Mart 19:09

Şikayetler yüzde 615 arttı: “Dünyanın en pahalı ve en yavaş internetini kullanıyoruz”

Çözüm platformu Şikayetvar, internet servis sağlayıcılarıyla ilgili çözüm bekleyen konuları mercek altına aldı. Verilere göre bir önceki yılla kıyaslandığında şikayetler yüzde 615 arttı. Ocak, şikayetlerin zirve yaptığı ay olurken internet hızı, cayma bedelinin yüksekliği, bağlantı kopuşları ve taahhüt bitiminde yüzde 300’ü geçen zamlar kullanıcıların en çok şikayet ettiği konular olarak öne çıktı.

read_more

Şikayetvar ödülleri

21 Şubat 01:30

Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi

Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek platformu Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) 19 Şubat  Pazartesi günü Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’da gerçekleştirildi. Kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 markanın ödüllerine kavuştuğu görkemli gecede davetliler unutulmaz anlar yaşadı.

read_more

Genel

24 Ocak 22:13

Türkiye 2023’te en çok nelerden şikayet etti?

Çözüm platformu Şikayetvar, 2023 yılı verilerini açıkladı. Aylık ortalama 28 milyon ziyaretin gerçekleştiği platformda bir yıl içerisinde 520 bini aşkın şikayet çözüme kavuştu. En çok şikayet; e-ticaret, finans ve internet servis sağlayıcılarına gelirken, Trendyol, WhatsApp ve Instagram en çok merak edilen markalar oldu. Platform, yıl içerisinde gündemin nabzını da tuttu. Verilere göre; zamlar, dolandırıcılık, ilaca ulaşamama ve vize almada yaşanan sorunlar gündemdeki yerini korudu.

read_more

Genel

12 Ekim 2023 14:08

WhatsApp ve Telegram'da dolandırıcılık şikayetleri rekor seviyede!

Son dönemde kullanıcıların başı dolandırıcılarla dertte. Dolandırıcılar özellikle iletişim uygulamaları üzerinden kullanıcılara çeşitli vaatlerle ulaşarak kişisel bilgilerini ele geçirip farklı amaçlarda kullanıyor. Konuyla ilgili mağduriyetlerini Şikayetvar üzerinden dile getiren kullanıcılar, çözüm arayışlarını sürdürüyor. Şikayetvar verilerine göre iletişim uygulamalarıyla ilgili şikayetler yüzde 550 artarken; WhatsApp şikayetleri bu dönemde yüzde bin 540, Telegram şikayetleriyse yüzde 211 artış gösterdi.

read_more

Genel

20 Eylül 2023 02:39

Borsada rekor kırılıyor: Yatırımcı şikayetlerinde yüzde 775’lik dev artış!

Son günlerde Türkiye’de oldukça rağbet gören yatırım araçlarından biri olan borsada yaşanan sert hareketlilik devam ederken halka arzlardan gelen kar payı, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yatırımcıların borsaya olan bu ilgisi Şikayetvar verilerine de yansıdı. Öyle ki borsa aracı yatırım şirketleriyle ilgili şikayetler geçen yıla oranla yüzde 775 artış gösterdi. Şikayetlerin zirve yaptığı ay ise bin 553 şikayet sayısıyla ağustos oldu.

read_more

Araştırmalar

12 Eylül 2023 16:07

Hayati öneme sahip ilaçlara erişim alarmı: “Şikayetler yüzde 113 arttı”

Birçok hasta ve hasta yakını, tedavide kritik öneme sahip ilaçların tedarik edilememesi sorununu, çözüm platformu Şikayetvar üzerinden dile getirdi. İlaç üretici firmalara yönelik şikayetler, platformda geçen yıla oranla yüzde 113 arttı.

read_more

Genel

24 Ağustos 2023 21:28

Yaz döneminde klima şikayetleri yüzde 363 arttı: Fazla enerji tüketiyor

Çözüm platformu Şikayetvar, klima sektörüyle ilgili verilerini paylaştı. Klimalarla ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 363 artarken, tüketicilerin en çok şikayet ettiği konu enerji tüketimi oldu. Verilere göre temmuz ayı 4.066 şikayet sayısıyla şikayetlerin zirve yaptığı ay oldu.

read_more

Araştırmalar

04 Ağustos 2023 14:01

WhatsApp şikayetleri yüzde 1001 arttı:

Kullanıcılar yabancı ülke kodlarından gelen mesaj ve aramalardan endişeli

read_more

Genel

13 Temmuz 2023 16:01

IMEI kayıt sorunu: Şikayetler bir haftada 93 kat arttı

IMEI kayıt ücretlerinin 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıkarılmasıyla birlikte yaşanan yoğunluk, IMEI kayıt sorununa yol açtı. Bu aksaklık şikayetlerin artmasına da neden oldu. Şikayetvar verilerine göre konuyla ilgili şikayetler bir haftada 93 kat arttı. Yaşanan sorunun yüzde 35’i platform üzerinden çözüldü.

read_more

Genel

23 Haziran 2023 18:19

Tatil öncesi bu şikayetlere dikkat!

Tatil öncesi en çok şikayet edilen konuları sizler için derledik

read_more

Genel

16 Haziran 2023 18:17

Vize şikayetleri 2 kat arttı: Başvurular haksız yere reddediliyor

Vize krizi her geçen gün derinleşirken Şikayetvar, vize aracılık firmaları ile büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili verilerini açıkladı. Aracı şirketlerle ilgili şikayetler yüzde 191, büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili şikayetler ise yüzde 181 arttı. Randevu tarihlerinin uzunluğu, haksız yere reddedilen başvurular, aracı firmalarla iletişim kuramama en çok şikayet edilen konular arasında yer aldı.

read_more

Genel

07 Haziran 2023 16:55

“Zam gelecek bahanesiyle sigara satmıyorlar”: Şikayetler yüzde 20 arttı

Sigara grupları zam oranlarını bir bir açıklarken, tüketiciler ve esnaflar stokçuluk yapıldığını ve sigara firmalarının kotalı satışlarının mağduriyet yarattığını dile getirdi. Tüketiciler ve markalar arasında köprü görevi üstlenen Şikayetvar’a durumla ilgili yüzlerce şikayet ulaştı. Platformdan yapılan açıklamaya göre sigara firmalarıyla ilgili şikayetler yüzde 20 arttı.

read_more

Genel

02 Haziran 2023 19:20

Yetkili servis şikayetleri yüzde 316 arttı: En çok şikayet garanti süresine!

Tüketicilerle markalar arasında köprü görevi üstlenen Şikayetvar, yetkili servisler ve özel teknik servislerle ilgili datalarını açıkladı. Verilere göre, beyaz eşya yetkili servis şikayetleri bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında yüzde 316 arttı. En çok şikayet edilen konuların başında garanti süresi ve kapsamı, tamir sürelerinin uzunluğu, verilen randevu tarihlerine uyulmaması geldi.

read_more

Araştırmalar

12 Mayıs 2023 14:24

Hibrit ve elektrikli araçlar memnuniyette zirvede!

50 bini aşkın kullanıcıyla gerçekleştirilen “Ürün İnceleme” anketlerine göre popülerliği her geçen gün artan hibrit ve elektrikli araçlar, kullanıcıların en çok memnun olduğu otomobil tipi olurken panelvan ve pick up tipi araçlar en az memnuniyet skoruna sahip türler olarak belirlendi.

read_more

Araştırmalar

05 Mayıs 2023 15:06

Maaş promosyonlarıyla ilgili şikayetler %287 arttı

Çözüm platformu Şikayetvar, maaş promosyonu ve limit artışı konularını mercek altına aldı. Gerçekleşen yeni düzenlemelerle birlikte emekli ve çalışanların yakından takip ettiği maaş ve promosyon konulu şikayetler, %287 artarken; para çekme limitini konu alan şikayetlerin artış oranı ise %212 oldu.

read_more

Genel

20 Nisan 2023 14:21

Çocuk ürün ve hizmetleriyle ilgili şikayetler %47 arttı!

Çocuk ürün ve hizmetleriyle ilgili şikayet analizleri ile ilgili Şikayetvar.com istatistikleri

read_more

Genel

04 Nisan 2023 14:52

Şikayetvar, Deneyim Raporları’nın ilk 6 ay verilerini açıkladı

Şikayetvar, tüketicilerin aldıkları ürün ya da hizmetlerle ilgili fikirlerini paylaştığı, anketler üzerinden deneyimlerini puanladıkları ve bu şekilde bu ürün ve hizmetleri tercih edeceklere güçlü bir referans olma amacıyla oluşturduğu Deneyim Raporları ürününün ilk 6 ay verilerini açıkladı.

read_more

Şikayetvar ödülleri

17 Mart 2023 15:43

8. A.C.E. Awards sahiplerini buldu!

Müşteri memnuniyeti alanında 60 farklı kategoride toplam 113 markanın dereceye girdiği 8. Achievement In Customer Excellence (#ACEAwards) ödülleri sahiplerini buldu.

read_more

Araştırmalar

16 Mart 2023 16:29

Vatandaşlar fahiş kira zamlarına çözümü Şikayetvar’da aradı

Kira artış şikayetleri ile ilgili derlediğimiz yazımızı mutlaka okuyun

read_more

Araştırmalar

01 Mart 2023 16:21

0850’li hatlardan yüksek gelirli iş teklifi ile dolandırıcılık!

0850 li numaralardan gelen şüpheli aramalar konusundaki bilgilendirme yazımızı mutlaka okuyun ve bu şüpheli aramalara karşı dikkatli olun..

read_more