Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

IKEA

16100
(1.793 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
3.707 Şikayet (Son 1 yıl)
IKEA
16100
(1.793 değerlendirme)
Şikayet Yaz

IKEA İade Ve Değişim Sorunu

Melissa
25 Haziran 15:17
4
IKEA İade Ve Değişim Sorunu
IKEA İade Ve Değişim Sorunu
IKEA İade Ve Değişim Sorunu

IKEA Uygulamasında Online Ödemede 5460 Hata Kodu

Hazal
25 Haziran 14:25
1

IKEA&Horoz Lojistik Mağduriyeti Yaşıyorum

Seray
25 Haziran 12:15
1
IKEA&Horoz Lojistik Mağduriyeti Yaşıyorum
IKEA&Horoz Lojistik Mağduriyeti Yaşıyorum

IKEA Dolap Tamiri Hakkında

Seyhan
25 Haziran 10:20
-

IKEA' Nın Kalitesiz Ürünü Ve Mağduriyeti Gidermemesi

Ali
24 Haziran 18:02
-
IKEA' Nın Kalitesiz Ürünü Ve Mağduriyeti Gidermemesi

IKEA Teslimat Süresinin Uzunluğu

Muhammed
24 Haziran 16:55
35
IKEA Teslimat Süresinin Uzunluğu

IKEA İade Ücret Ve Satış Politikası

Cemal
24 Haziran 15:37
126

IKEA Mağaza Güvenliğine Karşı Şikayet

Yağmur
24 Haziran 14:21
90

IKEA Horoz Lojistik Eksik Ürün Teslimatı

Murathan
24 Haziran 12:20
45

IKEA Hasır Puf Böceklendi

Neslihan
24 Haziran 00:02
51

IKEA Malm Yatak Gıcırdama

Aysu
23 Haziran 23:15
45

IKEA Ses Çıkaran Sandalyeyi Çıkarmaz Diye Sattı

Nuran
23 Haziran 16:03
54
IKEA Ses Çıkaran Sandalyeyi Çıkarmaz Diye Sattı
IKEA Ses Çıkaran Sandalyeyi Çıkarmaz Diye Sattı

IKEA Kargo Personelinin Sorumsuzluğu.

Selim
23 Haziran 03:35
133
IKEA Kargo Personelinin Sorumsuzluğu.

IKEA Bayrampaşa Mağazasının Teslimat, Yanlış Ürün Ve İlgisizliği

Sedat
22 Haziran 14:18
192

IKEA 15 Gündür Aldığım Ürünler Hala Teslim Edilmedi.

Semra
22 Haziran 12:36
134
1

IKEA Restoran Kasasındaki Haksiz Ödeme Alınması

Özge
22 Haziran 02:04
218
IKEA Restoran Kasasındaki Haksiz Ödeme Alınması
IKEA Restoran Kasasındaki Haksiz Ödeme Alınması

IKEA'dan Aldığım Masa Ayağında Yanlış Vida Sorunu

Emirhan
21 Haziran 20:00
137
IKEA'dan Aldığım Masa Ayağında Yanlış Vida Sorunu
IKEA'dan Aldığım Masa Ayağında Yanlış Vida Sorunu
1

IKEA 2036 TL Gönderim Ücreti Aldığı Kargoyu 20 Gündür Teslim Edemedi

Tayfun
21 Haziran 18:17
129
1

IKEA Güvenlik Müşteri Kaybettirdi

Burcu
21 Haziran 18:16
80
Toplam 10.341 Şikayet

Marka Profili

IKEA marka profilini oluşturdu.
Son 1 yılda şikayetleri cevaplama oranı %21
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

IKEA'dan aldığım ürünün montajı için nasıl randevu alabilirim?
IKEA ürününüzü mağazadan teslim alıp ödemesini tamamladıktan sonra Yükleme & Montaj alanını ziyaret ederek en yakın tarihe montaj randevusu alabilirsiniz. Belirtilen gün ve saatte teslim edilecek olan ürünleriniz, aynı gün monte edilecek ve kullanıma hazır hale getirilecektir.
IKEA'dan aldığım üründen memnun değilim. Ne yapmalıyım?
IKEA'dan almış olduğunuz bir ürün ile ilgili tüm şikayet ve geri bildirimlerinizi buradan paylaşabilirsiniz.
IKEA siparişimi nasıl takip edebilirim?
ikea.com.tr üzerinden vermiş olduğunuz ürün ve mobilya siparişini Sipariş Takibi bölümünden inceleyebilir, ürünlerinizin tahmini teslimat tarihi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
IKEA müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?
444 4 532 numaralı çağrı merkezi üzerinden haftanın her günü 09:00-22:00 arasında IKEA müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Rakamlarla ve Yıllarla Ikea

Dünyanın lider mobilya markalarından biri olan Ikea, mobilyacılık sektörünün innovatif markası olarak yolculuğuna 1930'lu yıllarda başladı. Markanın kurucusu olan Ingvar Kamprad, ilk olarak kibrit satışı ile başladığı bu işe 1940'larda mobilya tasarımı yaparak devam etti. Sadece 17 yaşındayken babasından aldığı bir miktar para ile işe başlayan Kamprad, cüzdan, kurşun kalem, masa örtüsü ve saat gibi ufak ölçekli ürünlerin satışını gerçekleştirdi. Ardından mobilya tasarlamaya başlayan ve ilk Ikea konseptini 1953 yılında İsveç'te bir galeride tanıtan kurucu, yıllar içerisinde tasarımlarına yenilerini ekleyerek hatrı sayılır bir mobilya koleksiyonu oluşturmayı başardı. İlk IKEA mağazası, 1958'de Almhult'ta açılır. Asıl yükselişini 60'lı ve 70'li yıllarda gerçekleştiren firma, 1960'ta ilk restoranını açtıktan beş yıl sonra 1965'te en büyük IKEA mağazasını Stockholm'de açma fırsatı elde eder. ABD, Fransa ve İngiltere pazarlarına da 1980'lerin başında sağlam bir giriş yapmayı başaran firma, 90'larda hali hazırda benimsediği çevre politikasının temellerini atmaya ve daha bilinçli, daha doğa dostu ürünler üretmeye odaklanır. Mobilya koleksiyonunu sürekli olarak yenileyen ve güncelleyen, innovatif ve devrimci bir marka olma misyonundan asla vazgeçmeyen IKEA, 2000'lerin başında hali hazırda en büyük pazar paylarından birine sahip olduğu Rusya'ya adım atar. Türkiye'de ise ilk mağazasını 2005 yılında Ümraniye'de açan mağaza, an itibariyle ülkemizde farklı şehirlerde 6 kapsamlı mağazaya ve yüzbinlerce çalışana sahiptir.

Evinizin Her Şeyi: Ikea Ürünleri

Söz konusu Ikea ürünleri olduğu zaman evinizin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuar çeşitlerini karşılamanız mümkün oluyor. Ikea mobilya çeşitlerinin en önemli özelliği, dar ve sıkışık alanlara, düşük metre karelere ve zor bir tasarıma sahip mekanlara uyum sağlayabiliyor olmalarıdır. Özellikle portatif, kullanışlı ve ergonomik mobilya üretimine yoğunlaşan ve en küçük evlerde bile hem estetik, hem fonksiyonellik açısından kusursuz bir mobilya deneyimi yaşatmayı amaçlayan marka, ürettiği neredeyse her ürün serisinde bu ilkeyi göz önünde bulunduruyor. IKEA showroom'larında ve mağazalarında bulabileceğiniz IKEA mobilya çeşitleri, farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Markanın tüm mobilyaları, odanın metre karesinden bağımsız olmak üzere, eksikliğini hissedebileceğiniz her bir parçayı bünyesinde barındırıyor. Bol çekmeceli şifonyerler, akıllı saklama çözümleri sunan gardıroplar, kendisi küçük, depolama potansiyeli büyük kitaplıklar ve çok daha fazlası, IKEA'nın saklama üniteleri arasında kendine yer buluyor.
Elbette IKEA ürünleri yalnızca oturma grubu, yatak odası takımı ya da yemek odası takımları ile sınırlı değil. "Evinizin her şeyi" sloganı ile yola çıkan marka, gerçek anlamda bir evde dört dörtlük bir yaşam için ihtiyaç duyulabilecek her türlü ürünü piyasaya sürüyor. Bardak takımlarından bıçak setine, tablolardan halı ve kilime, yastık çeşitlerinden raflara, birbirinden kullanışlı ve estetik mobilya çözümleri IKEA mağazalarında sizleri bekliyor.

Ikea’dan Alabileceğiniz Ek Hizmetler

IKEA'dan bir ürün satın aldıktan sonra markanın sizlere vaat ettiği hizmetler bitmiyor. Dilerseniz cüzi bir ücret karşılığında satın almış olduğunuz mobilya ve eşyaları evinize kadar kargolatabilir, kurulum gerektiren mobilya parçalarınızı uzman ellere emanet ederek kısa bir süre içerisinde monte ettirebilirsiniz. Size uygun olan tarih ve saatte kapınıza bırakılacak olan IKEA ürünleri, yine sizin için uygun olan zaman diliminde monte edilerek göz açıp kapayıncaya kadar kullanılabilir hale getirilir. IKEA iletişim bilgilerini temin etmek için markanın resmi web sitesini ziyaret edebilir, bir yandan firma ile iletişime geçerken diğer yandan birbirinden şık ve kaliteli ürünleri arasında gezinerek alışveriş yapabilirsiniz. IKEA şikayet, görüş ve önerileriniz için ise bu sayfamıza giriş yapmanız yeterli.