09 Eylül
#12573329

BMW 418ı Su Eksiltme Ve Turbo Sorunu

2016 model, 65.000 km'deki 418i aracım Haziran 2019 ayında soğutma suyu uyarısı verdi. Önemli bir şey olmadığını düşünerek su eklemesi yapıp aracımı kullandım. Aynı uyarıyı ertesi günde vermesi ile bir şeylerin yanlış olduğunu düşünerek ilk fırsatta aracımı BMW yetkili servisine götürdüm. Servis incelemeleri sonucu, turbo soğutma sisteminde çatlak oluştuğunu ve bu çatlaktan su kaçırdığını söyledi.


Bu kaçak su turbo partikül filtresine de hasar vermiş ve motor içerisine partiküllerin gitmesine sebep olmuş. Turbo soğutma sistemindeki çatlağın sebebini sorduğumda ise servisin verdiği cevap; "malzeme veya döküm hatası" şeklinde oldu. BMW'nin kullandığı hatalı bir parçadan dolayı bugün önüme konulan masraf toplamı 105 bin TL. Borusan'a ve BMW Almanya ya yazmama rağmen ikisi de şu ana kadar iletişime geçip konu ile ilgili tek kelime etmedi, servis ile muhatap bırakıldım. Konuyu mahkemeye taşımak zorunda kaldım.

Levent Levent 9.345 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi09 Eylül

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları