06 Eylül
#12558740

BMW 1 Hatalı Plastik Parça

15.09 2019 tarihinde; halen garantisi devam eden 2017 model BMW1 aracımda bulunan ön cam altı silecek bağlantısı plastiğinin çatlayıp deforme olması ile ilgili Antalya Kosifler servisine başvurdum. Fotoğraf çekip gönderdiler, gelen cevap "üretim hatalı değildir" oldu? Plastik ürün sert ve yumuşak olarak 2 bölümden oluşuyor ve yumuşak bölüm tamamen çatlamış durumda. Daha 2 yılını doldurmamış 11.500 km deki bir aracın dış plastik bölümünde bulunan ürünü ben nasıl bozmuş olabilirim?


Dış yıkama kimyasalları bozdu desek aracım dışarıda yıkamaya bile verilmiyor. Güneşten oldu desek, güneşte durmayan araba mı var? Zaten 2 yılda bile deforme olabilen bir plastik ürünün olması yanlışken "üretim hatalı değildir" diyerek müşteriyi göndermek anlamsız ve komik bir durum. Yani üretim hatalı değil, biz yaptık? Müşteri memnuniyeti açısından daha titiz davranılıp sorunun değişim ile çözülmesini beklerdim ama olmadı. Şimdi bu konu ile ilgili yetkililere sormak isterim; biz kullanıcı olarak o parçayı ne yapmalıyız da çatlamasına/deforme olmasına engel olmalıyız?


Bir diğer konu da arabada ki, kronik kapı ve bagaj gıcırdamaları. Silelim yağlayalım, olmadı özel şeffaf bant var bant çekelim (kesin çözümmüş). Ne yapılsa ses gitmiyor? 11.500 km deki araç "tıkır tıkır çıtır çıtır "? 11 tane sıfır araç aldım ama böyle çözülemeyen tıkırtılar ile ve 1 dış plastik aksamın deformasyonunun kullanıcıya yıkılmaya çalışılması ile karşılaşmadım. Diğer marka araçlarım da garanti kapsamında "olmayan şey" bile müşteri memnuniyeti için çözülmeye çalışılırken, bu BMW araçta bir plastik hatasını bile müşteri memnuniyeti gözeterek gidermeye bile çalışmadığını görmek bile üzücü. 3 yıllık ek garanti almayı düşünürken, daha basit bir sorunun bile çözülemediğini gördüğümde, nasıl garanti uzatma yapabilirim?


Aracınızda kronik sorunlar mevcut ve biliniyor, bunları görmezden gelmek hatadır. Konu ile ilgili 29.08.2019 tarihinde Borusan'a mail attım, geri döndüler ve ilgileneceklerini bildirdiler ama halen sonuç yok? Basit bir plastik parçaya bile çözüm bulamadılar? Nette ki araştırmalarımda bazı araçlarda da aynı sorunun olduğunu gördüm, sanıyorum taşeron firmanın belli bir parti ürünü hatalı.

Oktay Oktay 4.757 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Oktay18 s

  Hala çözüm yok! Cevap yok?9

 • Oktay31 Ekim

  Hala cevap ya da sonuç yok!

 • Oktay25 Ekim

  14 Ekim de gittik bir daha baktılar fotoğraf çektiler, 3-5 güne döneriz dediler; ne arayan vara ne de sonuç bildiren! Bir plastik işi için bu kadar uzatma nedir Allah aşkına! Yapmıyorsanız yapmayın, çözecekmiş gibi çağırıp ne yoruyorsunuz insanları?

 • Oktay14 Ekim

  Tarih 14 Ekim 2019, 3 gün önce arandım ve gelin bir daha bakalım dediler! Git-Gel boşa giden zaman. Bu arada cam altı sızdırmazlık contasını yurt dışından (BMW de bu tür ürünleri taşerondan yaptırıyor) 5 Dolara+17TL masraf ile alabiliyorsunuz. Kendim alıp montaj yapsam, bu kadar uğraşmazdım. Neyse!

 • Oktay20 Eylül

  Hala cevap yok? Bu kadar ilgisiz bir firma görmedim! Uyduruk işleri bile çözemiyorlar. BMW alacaklar iyi düşünsün...

 • Oktay15 Eylül

  O kadar zaman geçti ne arayan var ne de soran? Kuru bir "ilgili yerlere ilettik" den öteye gidemeyen bir durum mevcut! Maalesef ki uyduruk bir plastik parçayı bile halledemediler? BMW bu konuda sınıfta kalmış durumda. Servise çağırıp tekrar incelemek bile yok? Üretm hatası değil dedikleri dandik plastik parçanın nasıl çatlayıp deforme olduğunun görülmesi için fotoğrafını koyuyorum, tüm parça çatlak içinde ve plastik parça yumuşayıp hamur kıvamına gelmiş, dokununca hemen şekil değiştirip bozuluyor; rezillik...

 • Oktay06 Eylül

  Otomatik yanıt ile dönüş yapıldı. Bakalım ne sonuca ulaşacağız?

 • BMW Temsilcisi06 Eylül

  Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları