sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Kalitesizliği, Servis Ve Garanti Sorunu!

Serkan Serkan14 Ağustos 2019 12:48

2015 BMW 3.20i ed aracımı sıfır olarak aldım. Servisini düzenli olarak Özgörkey yetkili servisinde yaptırdım. 2. bakımımdan sonra 25.000 km civarında direksiyondan hafif bir ses gelmeye başladı. 3. Bakıma kadar ses şikayetim biraz daha arttı.

Bakım sırasında Özgörkey'e ses sorunumu söyledim bu süre zarfında sürücü koltuğu deri döşemesinde çatlak fark ettim onu da bildirdim. Servis sırasında L-- diye bir bayan ilgilendi tüm şikayetlerime baktıracağını söyledi.

Bakım sonrası aracımı teslim alırken sesle ilgili bir problemle karşılaşmadıklarını, deri döşemenin ise normal bir çatlak olduğunu belirttiler.

Servise güvenerek aracı teslim aldım. Şu anda aracım 42.000 kilometreye geldi ve beni 4. Bakıma çağırdı bu süre zarfında ses sorunum iyice arttı deri döşeme pul pul kalktı. Özgörkey'den memnun kalmadığım için aracımı Teknik Oto'ya 26 Haziran'da teslim ettim.

Bu süre zarfında garanti sürem haliyle geçti. Garanti bittikten sonra aracımın rot kolunda arıza olduğunu Borusan'dan inceleme yapıldığını söylediler 2500 TL fiyat çıkarıldı. Ben hala rot kolundan gelen bir ses olduğunu düşünmüyorum. Deri döşemenin de %60 ini iyi niyet garantisinden karşılayabileceklerini tahmini 1300 TL'de ona para ödemem gerektiği söylendi. Döşemenin de tedariği bekleniyormuş.

Madem rot kolunda arıza vardı diğer bakımlarda yetkili servis bunu kontrol etmedi mi? BMW servisleri sadece yağ bakımı mı yapıyor. Türkiye BMW kullanıcılarının can güvenliği önemsiz mi? Bu arada sıfır aldığım farklı marka aracım 120.000 km de itinayla onu da kullanıyorum hala ne rot kolunda ne başka yerinde bir ses yok.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Serkan 25 Ağustos 2019 16:36

Bu arada az bir miktar iskonto yaptılar parayı ödeyip teslim aldım mecburen aracı. Bundan sonraki adım Almanya'ya şikayet. Bakalım neler olacak buradan onları da paylaşacağım.

profile-icon Serkan 25 Ağustos 2019 16:32

Arkadaşlar başıma gelen bunlarla bitmedi. Aracımın bu hafta hazır olduğunu Eskişehir Teknik Oto haber verdi. Önceki yazımdan da bakabilirsiniz o zamanda yazmışım 2500 TL rot koluna, döşeme için ise %60 BMW iyi niyet ödeyip bana kalanı 1300 TL olduğuydu. Mağduriyetimizin yanında bir de para ödemeye gittiğimizde Teknik Oto personeli fiyat çıkardı 3700 TL rot kolu 2100 TL döşeme dediler bana tamirat için bu paraları söylememiştiniz dediğimde bu para oşduğunu iddia ettiler. Görüşme kayıtlarını istediğimde bu seferde işçilik ve kdv dahil değil dediler. Ben cebimden çıkacak parayı üsteleyerek sormuştum. Dahasıda var 2500 TL dediklerinde rot kolları garantiden değişmeyecekse kendim değiştireceğimi söylememe rağmen takmışlar madem sökmelerini istedim onu da yapmadılar. Benim onayım olmadığı halde parça değiştirildi. Hepsi telefon görüşmelerinde mevcut ama BMW bu servisleri başıboş bırakmış. Tekrarlıyorum sakın BMW'ye ve servisine bulaşmayın.

profile-icon Serkan 25 Ağustos 2019 16:05

Bir kere arandım şikayetimi değerlendirmeye alacaklarmış güya. Şikayetimi bile dinlemeden kapattılar bir daha arayan olmadı. BMW almayın kardeşim bu kadar lakayıt bir firma daha görmedim.

BMW Logo BMW 14 Ağustos 2019 12:49

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler