sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Hatalı Üretilen Egzoz Soğutma!

Sabri Sabri22 Nisan 2019 18:39

2014 Mayıs ayında Ankara Borusan'dan 3.20 d gt X drive araç aldım. Araç şu an 73.000 km’de. Şubat 2019'da araç hareketli iken ses duymaya başladım. Yapılan incelemede şanzıman aktarma kutusundaki dişlilerin kırıldığı saptandı. Böyle bir hasarın kullanımdan kaynaklanmayacağı bana söylendi. Tamiri için Borusan’ı aradım. 16.000 TL parça için fiyat istendi. Son bakımı yetkili serviste yaptırmadığım için iyi niyet garantisi kullanamayacağım söylendi. Çorum’da yaşıyorum. Burada yetkili servis yok. Periyodik bakım için il dışına gitmem gerekiyor. Çalıştığım için bu beni zorlayan bir durum. Aracın tamirini başka kaynaklardan sağladım. Mart ayında Borusan bakım servisi beni arayarak güncelleme için servise davet etti. Acil bir durum olmadığı yolum Ankara’ya düşünce yaptırabileceğim söylendi. 18.04.2019 tarihi için 10 gün önce randevu aldım.

O tarihte aracı Borusan bakım servisine teslim ettim. Servis beni arayarak egzoz ile ilgili problem olduğunu aracı uzun yolda kullanmamam gerektiğini, aksi halde motorun yanabileceği, tamirat için parçanın ellerinde olmadığını 15 gün beklememi söylediler. Yaşadığım şehre dönmem gerektiğini (250 km), bu sırada problem olup olmayacağını sordum. Problem olabileceği, olursa da uyarıldığım için sorumluluk kabul edilmeyeceğini söylediler. Bu durum bazı serilerde %1-2 ortaya çıkabilen üretim hatasından kaynaklanan bir problemmiş. Geri dönmem gerektiğini, bana araç temin edip edemeyeceklerini sordum. Böyle bir uygulamaları yokmuş. Beni servise davet ederken, kontrol edilecek parçayı ve olası arızayı tahmin ettikleri halde ellerinde gerekli parçayı bulundurmayı akıl edememeleri ayrı bir ihmal örneği.

Bu tedbirsizliğe karşı aracım 15 gün Ankara’da bekleyecek çünkü uzun yola çıkmam tehlikeli, ben de 15 gün araçsız kalıp başka bir şehirden gelip gidip tamiratı bekleyeceğim. Sonuç olarak BMW bana ayıplı bir mal satmış, ben bu araca 5 yıldır biniyorum ve her uzun yola çıktığımda bilmediğim tehlike altındayım. (Bu şekilde yanan araçlar olduğunu sonradan öğrendim.) Ek olarak da problemin çözümü için sorumlu olanlar beni mağdur etmekten utanmadıkları gibi “biz uyardık” diyerek olası sıkıntının sorumluluğundan kurtulmaya çalışıyorlar. Marka olmak sadece bilinirlik değil kalite ve güvenilirliktir. Ben BMW alırken, ailemi içim rahat bindirebileceğim kalitede ve olası problemlerde de daha çözüm odaklı, müşterini yanında olacağını düşündüğüm için bu kadar para ödedim. Bir sonraki tercihimin BMW olması için yanıtınız nedir merak ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

BMW Logo BMW 22 Nisan 2019 18:39

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler