Arçelik Buzdolabı Soğutmuyor Arızalı!



Yaklaşık 3 hafta önce, buzdolabım soğutmadığı için Sultangazi Arçelik yetkili servisine başvurdum. Teknisyen geldi, buzdolabının gazının değişmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine, 'Peki gaz değiştiği zaman sorun çözülecek mi?' diye sordum, 'Evet' dedi. 'Gereken neyse yapılsın' dedim fakat buzdola...
Buzdolabımız arızalandığı için 2023 haziran ayında servis çağırdık. Gelen servis kompresörün bozulduğunu söyleyerek yeni kompresör takti. Bunun için bir ücret ödedik. Ama dolabımız uzun zamandır iyi soğutmuyordu ve kompresör değiştikten sonra da bu durum değişmedi. Zaten servis gelip baktığı ve komp...

Arçelik buzdolabımızın dondurucu kısmı normal, diğer dolap tarafı soğutmuyor; yiyecekler bozulmaya başladı. Servisi çağırdık, 2500 TL karşılığında gaz basabilirim ama bu da sorunu kesin çözer diyemem dedi. Ama çözüm olmazsa ücretli değişim sağlayabilirim dedi. Yani bir şansını dene, arıza ne olduğun...

7 yıl garantili Arçelik buzdolabımın aynı sorun ile 4 kez tamir edilip gelmesinden sonra 5. Kez aynı sorunum 10 gündür giderilmedi. Yaz günü ve kurban bayramı üzeri mağduriyetimin acilen giderilmesini istiyorum. Arçelik buzdolabı aldığıma 7 yıldır bin pişmanım.
| Boy | 1720 mm |
| Renk | Beyaz |
| Derinlik | 700 mm |
| Şoklama | |
| Genişlik | 700 mm |
| Soğutma Tipi | No-Frost |
| Kapı Sayısı | 2 |
| Buzdolabı Tipi | Alttan Donduruculu |
| Enerji Sınıfı | A+ |
| Kullanım Şekli | Solo |
| Toplam İç Hacim | 401 lt |
| Gürültü Düzeyi | 44 dB |
| Dondurucu İç Hacim | 98 lt |