20 Ağustos 2015

Uydunet Faturalarındaki Açma Kapama Ücretleri

24 aylık taahhütlü Uydunet + Teledünya aboneliğim mevcuttu. Bu süre içinde 2 kez faturama abone olduğum kampanya dışında ücret yansıtıldı. Aradığımda biri hatalı olduğu için bir sonraki faturamdan bedeli kadar düşüldü.


Geçtiğimiz aylarda benzer bir fatura geldi. Çağrı merkezini arayıp yayın kesilmediğinden, yine ücretin faturamdan düşülmesini istedim. Yetkili kişi sistemin kendiliğinden bunu belirlediğini, açma kapama olmasa da yapabileceği bir şeyin olmadığını söyledi.


Konuyla ilgili 3 kez daha aradım Farklı kişilerle konuştum ancak çözüm alamadım ve memnun olmama rağmen bu haksız uygulamalar sebebi ile bu akşam üyeliğimi iptal ettirdim. İptal sonrası da ekstra faturalar yansıtılacağı söylendi.

Yiğit 572 Okunma

Cevaplar

 • Yiğit20 Ağustos 2015

  Kaldı ki daha önceden de benzer sıkıntıyı yaşayıp hatalı bir işlem olduğu sizin tarafınızdan kabul edilmişken siz kendinizi lütfen benim yerime koyup tekrar düşünün. Ben sürekli bu faturaları takip etmek zorunda mıyım. Ayrıca açma kapama ücreti yansıtma hakkının yasal boyutu da ayrı bir soru işareti. Benim sizden talebim başına buyruk ücretlendirmelerin tarafıma iadesi ve bu durumumların tekrar yaşanmayacağına dair bir güvence. Bu şekilde bir güvence ile ben de üyeliğimi devam ettirmek isterim. Ancak sizin şirket politikanız müşteri kazanmak yerine kaybetmek üzerine kuruluysa bunu da herkes bu şekilde öğrenmiş olur.

 • Yiğit20 Ağustos 2015

  Benim sorunumla sizin verdiğiniz cevap arasında bir bağlantı göremiyorum. Yukarıda belirttiğiniz bilgileri Çağrı merkezini aradığımda da alıştım. Mesele şu ki, sizin sisteminizde kesilmiş görünen hizmet bizim evimizde kesilmedi. Hadi kesildi de biz anlamadık desem, hizmet kesildiğinide telefon etmeden tekrar açmıyorusunuz. Telefon kayıtlarını incelerseniz böyle bir aramanın gerçekleşmediğini göreceksiniz. Hadi bunu da geçtim, bunun üzerine 4 kez konuyla ilgili farklı kişilerle görüşüyorum. Görüştüğüm kişiler farklı farklı açıklamalar yapıyor.

 • Kablo Net Temsilcisi20 Ağustos 2015

  Sayın Abonemiz; 3532542 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 1042154700 hizmet nolu aboneliğiniz 22-07-2015 tarihi itibari ile Maksimum Keyif Kampanyası'ndan yararlandığınız görülmektedir. İlgili kampanya kapsamında Uydunet 25 Mbps 75 GB Ekosınırsız internet tarifesi, Teledünya Üst Paket, Vizioon Sinema Paketine aylık 50,00 TL ödeme yapılmaktadır. Maksimum Keyif Kampanyası öncesinde 01-08-2013 itibari ile 24 ay taahhütlü olan HD ve Sınırsız 49 TL Kampanyası'na dahil olduğunuz görülmektedir. İlgili kampanyalar kapsamında tarafınıza düzenlenen faturalarda herhangi bir sorun tespit edilmemiştir. 20150500071282 nolu 22.06.2015 son ödeme tarihli faturanızın tutarı 60.10 TL olarak görülmekte olup inceleme yapıldığında, ilgili faturanıza hizmetinizin kesilmesi nedeni ile Uydunet ve Teledünya hizmet açma bedellerinin yansıtıldığı görülmektedir. 19-08-2015 tarihinde kampanya çıkışı yaparak Uydunet ve Teledünya hizmetlerinizi iptal konuma aldığınız, Kablo Tv hizmetinizi ön iptal konuma aldığınız görülmektedir. Kablo TV Hizmet İptali için; Hat Sahibi Hizmet ve kimlik bilgileri ile birlikte Çağrı Merkezimizi arayarak Ön İptal başvurusunda bulunabilir, İptal işlemini ıslak imza içeren resmi bir iptal belgesi ile alınması gerektiği için ön iptal başvurunuza istinaden 10 (on) gün içerisinde Türksat Abone Merkezine bizzat kimlik ve kimlik fotokopisi, hizmet numarası ile başvuru yaparak İptal İşleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu süre içerisinde Abone Merkezine başvuru yapılmaması halinde hizmet aktif konuma gelecektir. Teledünya hizmetinin iptali sonrasında Teledünya Smart Kartın bağlı olduğunuz Türksat Kablo Abone Merkezine 10 gün içerisinde iade edilmesi gerekmektedir. İade etmemeniz halinde; faturanıza 20 TL Smart Kart Bedeli yansıtılacaktır. Dilerseniz hizmet almış olunan ilin Türksat İl Müdürlüğüne kimlik fotokopisi, talebinizi belirten dilekçe, hizmet numaranızı belirterek posta yolu ile iletilmesi doğrultusunda İl Müdürlüğümüz tarafından hizmet iptal işleminiz gerçekleşmektedir. Bu süre içerisinde Eksik evrak ile başvuru yapılması halinde hizmet aktif konuma gelecektir. Dilerseniz hizmet almış olunan ilin Türksat İl Müdürlüğüne kimlik fotokopisi, talebinizi belirten ıslak imzalı dilekçe, hizmet numaranızı belirterek il müdürlüğümüze fax yolu ile iletilmesi durumunda tarafınızla iletişime geçilerek iptal işleminiz gerçekleşmektedir. Bu süre içerisinde Eksik evrak ile başvuru yapılması halinde hizmet aktif konuma gelecektir. Türksat Kablo Abone Merkezi iletişim bilgilerine; http://turksatkablo.com.tr/satis-noktalari.aspx web sitesinden ulaşabilirsiniz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo Net Temsilcisi20 Ağustos 2015

  Sayın Abonemiz; 3532542 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön