full-star full-star full-star empty-star empty-star
2.6/5
Bu puan nasıl hesaplanıyor?
Yıllık Şikayet Grafiği right-arrow
 • solution-like 1.878

  Şikayet Sayısı

 • solution-like %99

  Geri Dönüş Oranı

 • shedule-watch Çok Hızlı

  Ortalama Geri Dönüş Hızı

 • combined-icn %22

  Çözülen Şikayet Oranı

Anadolu Hayat Emeklilik Rozetleri 2 rozet sahibi

 • 9 Yıllık ÜyeBu marka 9 yıldır Şikayetvar üyesi 9

  9 Yıllık Üye

 • Hızlı CevapçıBu marka şikayetlerini ortalama 7 dakikada cevaplıyor icon3

  Hızlı Cevapçı

 • Çözüm ÜreticiBu marka şikayetlerini %- oranında çözüme kavuşturmuş icon1

  Çözüm Üretici

 • En Çok Teşekkür AlanBu marka şikayetlerini %- oranında teşekkürle sonuçlandırmış icon2

  En Çok Teşekkür Alan

 • - Sektörünün En İyisiBu marka - sektörünün en yüksek memnuniyet sağlayanı icon4

  - Sektörünün En İyisi

 • En Çok Tavsiye EdilenBu marka müşterileri tarafından en çok tavsiye edilen markalardan biri icon6

  En Çok Tavsiye Edilen

 • En Çok İlgi GörenBu marka son zamanlarda oldukça popüler icon5

  En Çok İlgi Gören

Tüm Rozetleri Gör right-arrow

Anadolu Hayat EmeklilikÇözülen Son Şikayetler Tüm Çözülen Şikayetlere Git /right-arrow

Her ay tıkır tıkır paralarını hesaptan çekiyorlardı neden aynı şekil para iade etmek gerekirken aynı şekil hızlı değilsiniz müşteri hizmetkerini arıyorum iki saat telesekreter bir şey saçmalıyor ama iptal ettiğim zamanda hemen aramayı biliyorsunuz iki saat kafa ütüleyip milete bir şey satıyorsunuz h...Devamını oku

 • - Görüntüleme

Kendi bilgim dışında banka tarafından başvurum yapılmış. Ekstremde fark etmem sonucu canlı yardımla iptal başvurusu yaptım yaklaşık 1 ay önce fakat hala iptalim gerçekleşmedi sonrasında sesli yanıt sisteminden tekrar başvuru yaptım fakat hala işlem gerçekleşmemiş ve para iadesi yapılmadı. Bir an önc...Devamını oku

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi

Acil paraya ihtiyacımız olduğu için hayat sigortasından %80 borç almak için talepte bulunduk ama aman allahım keşke acil demeseydik. Ne arayan var ne soran. üstüne üstlük müşteri hizmetleri de azarlar gibi konuşup bizi mağdur ediyorlar. Hakkımız olan parayı maalesef Anadolu Hayat türlü bahanelerle v...Devamını oku

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi

Poliçemin iptali için evraklarımı haftalar önce göndermeme rağmen herhangi bir geri dönüş yapılmıyor. Gönderdiğim 3_4 evrakın kontrolüne devam ettiklerini söylüyorlar herhangi bir de yasal süreç olmadığını sonsuza kadar bekleyebileceğimi ima ediyorlar. Müşteri hizmetleri konusunda yaşadığım büyük s...Devamını oku

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi

26.12.2019 vadeli 17197449 no.’lu hayat sigortamı kredimi kapatmam nedeniyle iptal işlemi yapıldı. Fakat 48 ay 65.000 liralık kredim için peşin olarak 2087,98 lira alındı. 54 günlük sigorta için 870,71 lira ücret alındı. Haksız kesilen bu tutarın yeniden hesaplanarak (etik ve vicdana uygun bir şekil...Devamını oku

 • - Görüntüleme

BES sözleşmemi iptal etmek istiyorum. Ayrılma talep formunu PDF formatında ad,soyad,imza,IBAN bilgilerinde herhangi bir eksik olmamasına rağmen sözleşmeyi iptal etmemek için elinden geleni yapıyorlar. Daha önce N*** ve A***'dan bu şekilde ayrıldım,588***0 numaralı BES'in iptalini istiyorum.Devamını oku

 • - Görüntüleme

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında

Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında yılların verdiği tecrübeyle hizmet sunmaya devam etmektedir. Anadolu Hayat Sigorta, 1990 yılında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından yürütülmekte olan hayat sigortacılığı faaliyetlerini devralarak ülkemizin ilk hayat sigorta şirketi olarak kurulmuştur. Bir yıl içinde farklı illerde şube müdürlüklerini açan Anadolu Hayat Emeklilik, ilerleyen yıllarda ise geniş kapsamlı sağlık sigortası poliçeleri düzenlemeye başlamıştır. 2000 senesinde halka açılarak, halka açılan ilk hayat sigortası olmayı başaran marka, ayrıca 2001 yılında yine bir ilke imza atmıştır. “Herkese Birikim Sigortası” ile ülkemizde ilk kez yaş sınırı ve sağlıklı olma koşulları aranmaksızın sigorta yapılanması olanak sağlamıştır. İlerleyen yıllarda başarısını giderek arttıran Anadolu Hayat Emeklilik, 2009 senesinde 400 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi olmuştur. Yine aynı yılda “BES+Destek” paketinin satışına başlayan firma sadece üç sene sonra bireysel emeklilik sisteminde 4 milyar TL fon büyüklüğüne ve 600 bin katılımcı sayısına ulaşmıştır.

Günümüzde Anadolu Hayat Emeklilik

Anadolu Hayat Emeklilik Günümüzde de bireysel emeklilik ve hayat sigortası denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olmaya devam etmektedir. Bireysel emeklilik, otomatik katılım, hayat sigortaları, koruma sigortaları, emeklilik dönemi alanlarında her türlü hizmeti bulabileceğiniz Anadolu Hayat Emeklilik; 250’ye ulaşan acentesiyle bu ürünlerini müşterilerle buluşturmaktadır. Firma, ülkemizdeki en yaygın bankasürans (sigorta şirketlerinin ürettiği poliçeleri banka şubeleri aracılığı ile satması) ağlarından birine sahip bulunmaktadır. Anadolu Hayat Emeklilik, Türkiye İş Bankası ve Anadolubank’ın 1480'e yaklaşan şubesini hizmet sürecinin bir dağıtım kanalı olarak kullanmaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerin lehine ürünlerinde sürekli iyileştirmeler ve geliştirmeler yapan firma geçtiğimiz yıllarda “Prim İadeli Hayat Sigortası” ürününü satışa sunmuştur. Bu paket gereğince; yaşam kaybı riskine karşı teminat sunulmakta ve aynı zamanda sigorta süresi sonunda hayatta kalınması durumunda ödenen primler iade edilmektedir. Siz de Anadolu Hayat Emeklilik ürünlerini inceleyerek kendinize uygun bir paketi hemen satın alabilirsiniz.

Anadolu Hayat İletişim

Anadolu Hayat Emeklilik hem bireyler hem de kurumlar için çeşitli ürünler geliştirmiş ve bunları satışa sunmuştur. Anadolu Hayat Emeklilik’in kurumsal için geliştirdiği ürünlerden biri otomatik katılımdır. 45 yaşını doldurmamış Sosyal Sigortalar Kurumu ile Emekli Sandığı’na bağlı mevcut çalışanların ve yeni işe başlayanların, çalıştıkları şirketler aracılığıyla otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılmasına olanak veren işyeri bazlı emeklilik sistemi, otomatik katılım olarak tanımlanır. Anadolu Hayat Emeklilik’te ayrıca ev hanımlarına yönelik emeklilik paketleri, çocuklar için yatırım sigortası, genç emeklilik planları ve daha pek çok talebe yönelik ürünler bulunmaktadır. Markanın web sitesini inceleyerek ya da şubesini ziyaret ederek bu ürünlerle ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Anadolu Hayat iletişim kanalları aracılığıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz. İster Anadolu Hayat çağrı merkezini arayarak isterseniz de soru ve önerilerinizi form olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Anadolu Hayat Emeklilik şikayet ve yorumlarını sayfamızdan okuyabilir, siz de şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Anadolu Hayat Emeklilik müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim? right-arrow

  0850 724 55 00 numaralı çağrı merkezinden Anadolu Hayat Emeklilik müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Tüm soru ve şikayetleriniz için bu sayfaya tıklayabilirsiniz.

 • BES hizmetini nasıl iptal edebilirim? right-arrow

  Anadolu Hayat Emeklilik'ten satın aldığınız Bireysel Emeklilik Sistemi hizmetini iptal etmek istiyorsanız, müşteri hizmetlerini merkezini arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal işlemleri sırasında yaşadığınız tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

 • Anadolu Hayat Emeklilik paketleri hakkında nereden bilgi alabilirim? right-arrow

  Anadolu Hayat Emeklilik resmi internet sitesini ziyaret ederek ya da size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine uğrayarak emeklilik paketleri ve diğer hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Ne zaman emekli olabilirim? right-arrow

  Anadolu Hayat Emeklilik resmi websitesi ziyaret ederek emeklilik hesaplama ekranından emeklilik tarihinizi öğrenebilirsiniz.

 • Daha farklı bir sorum var. right-arrow

  Anadolu Hayat Emeklilik ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı buradan diğer tüketiciler ve marka temsilcileri ile paylaşabilirsiniz.