10 Nisan 2013

PTT Gümrük Ücreti!

19. 02. 2013 Tarihinde Almanya Hamburg adresine CP016638555TR Gönderi kodu ile küçük bir paket gönderdim. Ne kadar zamanda gideceğini sorduğumda 10 ile 15 gün arasında gideceğini söylediler. Ücretini ödedim gerekli adres bilgilerini de verilen forma yazdım.

Daha sonra gönderinin alıcının söylenen sürede alıcının eline ulaşmadığını öğrenince internetten takip ettim gönderi adrese ulaşmamış ve iade edilmişti. 08. 04. 2013 tarihinde gönderi tarafıma iade edildiğinde benden 40, 00 TL gümrük ücreti istendi. Yanımda para olmadığından paketi alamadım. Ben zaten gönderim ücretimi ödedim. Benden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı gümrük parası ne anlama geliyor anlamadım.

Neslihan 84 Okunma

Cevaplar

  • Neslihan19 Nisan 2013

    Beylikdüzü PTT sinden kesinlikle şikayetçiyim, hiçbir çözüm ve cevap gelmedi.16.04.2013 tarihinde Ptt den gönderdiğim paketin iadesini almaya giittim. Gönderinin üzerinede bilgisayardan PTT görevlisinin yazarak çıkartmış olduğu barkotta adresi yanlış yazdığını gördüm. Kendi yazdığım gönderi fişi doğru görevlinin çıkarttığı barkotta yanlış yazılmış. Bunu söylediğimde onlarının yazdığının önemli olmadığı önemli olanını vatandaşın yazdığının olduğunu giden postanenin kendi yazdıkları bilgisayardan çıktıya değilde benim yazdığımı dikkate alırlarmış.Benim yazdığım formun alt nushasını paketin üzerine yapıştırmışlar.Zaten biraz silinmişde.Ptt nin çıktısı daha belirgin.Sonuç itibariyle görevlinin dikkatsizliği yüzünden ben hem paketimi gönderemedim artı paketimin iadesi içinde 40,00 TL daha para ödedim. Bu durumdan şikayetçiyim.PTT nin bu hatasını düzeltmesini ve ve paramın iadesini istiyorum. Tamamen personelin adresi yanlış yazmasından kaynaklanan bir olumsuzluğu vatandaşa ödettirmeleri doğru değil.Lütfen bu konuyu çözüp mağduriyetimi gidersinler.İlginize teşekkür ederim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön