Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Teknosa Pişmanlıktır. Ayıplı/ Teşhir Ürün Gönderdi

Mehmet
31 Mayıs 09:09
728

13 Mayıs tarihinde Teknosa internet mağazasından almış olduğum Samsung marka buzdolabı 15 Mayıs tarihinde elime ulaştı. Aynı gün Samsung servisi gelip kurulumu yaptı. Lakin kutu açıldığında buzdolabının alt kapağında 2 adet gamze/göçük olduğunu gördük. Servis bununla alakalı hemen rapor tuttu. Buzdolabı kutusunda herhangi bir ezik/göçük/yırtık yoktu. Ayrıca dolap kapak yönü değişmiyormuş bu modellerde. Halbuki sayfada ürün açıklamasında herhangi bir böyle bilgi bulunmamakta. Teknosa ayıplı ürün ya da teşhir ürün gönderimi yapmıştı. Hemen iade süreçlerini başlatmak için çağrı merkezinize ulaştım her bir formun PDF formatında gönderdim. Fotoğraflar, servis formu kutunun 4 tarafına ait fotoğraf. Sonrasında sayfa üzerinden iade işlemlerini başlattım. 18 Mayıs tarihinde evimden alınacak ürün 21 Mayıs akşam 18:00 tarihinde alındı. Hepsi XL kargo firması yanlış araç gönderdi. Nihayet kargom 22 Mayıs tarihinde Teknosa depoya ulaştırılmak üzere kargolandı. Kargo İstanbul'a 28 Mayıs tarihinde vardı. Tabi bu geçen süre içinde evimde buzdolabı olmadığı için yaşadığım mağduriyeti kelimelerle anlatamam. Bütün ürünlerim bozuldu. Defalarca Teknosa ve Hepsijet firmasında şikayet kaydı açmama rağmen dönüş alamadım. Hepsijet firmasında yine buradan şikayet ettim. Aynı gün dönüş yapıp bizzat ilgilendiler ve Buzdolabını Teknosa firmasına 29 Mayıs tarihinde teslim ettiler. Aynı gün yine Teknosa Müşteri hizmetlerini arayıp bakın iade ürün size teslim edildi. Bir an önce iade sürecini tamamlayıp paramı iade edin ki bende yeni buzdolabı alabileyim dedim. Yine her zamanki gibi şikayet kaydı açıp en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır dediler. Yine yapılmadı! Bugün 31 Mayıs. Buzdolabı aldığım tarihten itibaren 18 gün geçti. Hala paramı alamadım.

Yaşadığım mağduriyetler; 1. Teknosa ayıplı ürün gönderdiği için buzdolapsız kaldım. 2. İade süreçlerinden dolayı sürekli işimden izin almam gerekti. 3. Paramı 18 gündür alamıyorum, geçen bu süreç içinde alacak olduğum yeni buzdolapları pahalandı. 4. Teknosa çağrı merkezi ile artık akraba olduk. 5. Ve son artık ürünümün iadesi bugün yapın.!

Teknosa pişmanlıktır. Değil bir şey almak artık önünden bile geçmem. İnsanların nasıl mağduriyetler yaşattığınızın farkında bile değilsiniz.

Size son bir sorum var. Bu geçen 18 günlük süre zarfında sizin yüzünüzden yaşamış olduğum mağduriyeti nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz?

Teknosa Pişmanlıktır. Ayıplı/ Teşhir Ürün Gönderdi
Teknosa Pişmanlıktır. Ayıplı/ Teşhir Ürün Gönderdi
Teknosa Pişmanlıktır. Ayıplı/ Teşhir Ürün Gönderdi
Teknosa Pişmanlıktır. Ayıplı/ Teşhir Ürün Gönderdi
+1
31 Mayıs 09:13 (Şikayetten 4 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz; Öncelikle Teknosa’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşamış olduğunuz olumsuz deneyim için üzgünüz. Talebinizin çözümlenmesi için gerekli incelemelerimizi yapmaya başladık. Memnuniyetinizi sağlayabilmek için çözüm önerilerimizle sizi en kısa sürede arayacağız. İyi günler dileriz. Teknosa

Mehmet
31 Mayıs 15:40

Merhaba şikayetimden 1 saat sonra tarafınızdan arandım sürecin hızlandırılacağını söylediniz. Lakin bu saat oldu hala iadem onaylanmadı. Hala ürün inceleme devam ediyor durumunda. Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım cidden öğrenmek için. Acaba siz ayıplı/hatalı ürün gönderdiğinizin farkında değil misiniz de ürünü 2 buçuk gündür inceleye inceleye bitiremediniz. Hani bir ürün iadesi daha ne kadar uzatılabilir cidden merak ediyorum. Bugün iademi onaylar mısınız artık.

Mehmet
02 Haziran 11:53

Teknosa denen firma 2 Haziran oldu hala ücretimin iadesinin yapmadı. Ürün kendilerine ulaşalı 5 gün oldu. Urunu aldığım tarihten itibaren 23 gün geçti. Kaç defa aradım Yazıklar olsun size. Bu kadar umursamaz bu kadar düşüncesiz bir firma görmedim. Yeter artık ücretimin iadesini yapın neyi bekliyorsunuz sizin keyfinizmi bekleyeceğim

Mehmet
03 Haziran 10:31

Bugün 24 gün hala ödemem yapılmadı. Dün yine aradınız yine ilgili departmana ilettik dönüş bekliyoruz diyorsunuz ama iş icraate gelince hiçbir şey yapmıyorsunuz. Bugün iademi onaylar mısınız diye açıp ellerimi dua edeceğim artık. Gerçek anlamda soruyorum müşteri memnuniyeti denen bir ibare var. Sizin için olmasa da böyle bir şey var. Gerçekten anlam veremiyorum Teknosa diye bir çeyiz mağazasından mı alışveriş yaptım acaba diye sorguluyorum. Bugün iademi yapacak mısınız

Mehmet
03 Haziran 15:01

@Teknosa firması kaale alıp tarafıma dönüş yapacak mısınız. Yoksa yine sizin keyfinizi mi bekleyeceğim.

Mehmet
04 Haziran 10:52

@Teknosa bugün tam 25 gün oldu hala iadem yapılmadı. Dün buradan yazdığım için irem isimli bir çalışanınız arayıp sizi tekrar arayacağım dedi yine aramadı. Cidden artık dalga geçmeye başladınız. Bilgi vermeyecekseniz neden arayıp ağzıma bir parmak bal çalışıyorsunuz. Bugün iadem olur mu. Birisi cevap versin artık.

Mehmet
05 Haziran 15:37

Bugün tam 25 gün oldu. Sabah irem hanım aradı bizzat ilgileneceğini Samsung servisini kendisinin arayacağını söyledi hatta numarasını verdim. Üzerinden 6 saat geçti Samsung servisini arayıp teyit etmek istedim. Dedikleri şey bizi Teknosa aramadı böyle bir bilgide vermedi dediler. Demem o ki @Teknosa firması ürünü iade almamak için bütün yolları denemekte bana zorluk çıkartmaktadır. Elimde zaten Samsung servisinin kurulum aşamasında tutmuş olduğu tutanak mevcut. Buna rağmen hala Samsung servisinde iade talebi uygundur ibaresi geçen rapor istemektedirler. Samsung servisini aradığımda bunun kararını biz veremeyizki diyorlar haklı olarak. İade etmek isteyen benim görüşü Samsung servisine soruyorlar. Lütfen ama lütfen bu firmadan alışveriş yapmayın. 2 3 lira daha ucuz diye kanmayın. Paranızı vermemek için elinden geleni yapıyorlar. CİMER'e-Tüketici Hakem Heyeti'ne -Ticaret Bakanlığı iletişim birimine gerekli şikayetlerimi yaptım. Bana hasarlı ürün gönderen @Teknosa firması ürünün iadesini türlü türlü bahaneler üreterek yapmamaktadır. Bu geçen süreçte her gün başka çağrı merkezi personellerine defalarca anlattım durumu hiçbirisi çözüm sunmadı. Artık ürünün iadesini yapın yapınki yeni ürün alabilelim.

Mehmet
10 Haziran 12:02

@Teknosa bugün tam 28 gün oldu. Hala iadem yapılmadı. Siz ne kadar umursamaz bir firmasınız. Hala iade sürecinizi bekliyorum yazıklar olsun size. Hiçbir şekilde yardımcı olmuyorsunuz. Yazıklar olsun. Ayıplı ürün gönderip iade almamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Yeter artık iademi yapın. Yapın yapın.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Rize Teknosa Şubesinde Samsung LED TV Sorunu Ve Müşteri Hizmetleri Deneyimi

Murat
16 Temmuz 11:06
-

Teknosa Samsung S24 Şarjdayken Aşırı Isınıyor

Türker
16 Temmuz 01:30
-

Teknosa Samsung S24 Plus Isınma Sorunu

Caner
10 Temmuz 12:25
186
Teknosa Samsung S24 Plus Isınma Sorunu
Teknosa Samsung S24 Plus Isınma Sorunu
Teknosa Samsung S24 Plus Isınma Sorunu
Teknosa Samsung S24 Plus Isınma Sorunu

Teknosa Bozuk Telefon Sattı

Özgül
02 Temmuz 20:46
177
1

Teknosa Preo Hava Soğutucu Antares İade Sorunu

Ça Ça
22 Haziran 21:26
715
Teknosa Preo Hava Soğutucu Antares İade Sorunu
Benzer Şikayet Yaz