full-star full-star full-star empty-star empty-star
3.1/5
Bu puan nasıl hesaplanıyor?
Yıllık Şikayet Grafiği right-arrow
 • solution-like %100

  Geri Dönüş Oranı

 • shedule-watch Çok Hızlı

  Ortalama Geri Dönüş Hızı

 • combined-icn %37

  Çözülen Şikayet Oranı

Ankara Sigorta Rozetleri 1 rozet sahibi

 • 7 Yıllık ÜyeBu marka 7 yıldır Şikayetvar üyesi 7

  7 Yıllık Üye

 • Çözüm ÜreticiBu marka şikayetlerini %- oranında çözüme kavuşturmuş icon1

  Çözüm Üretici

 • En Çok Teşekkür AlanBu marka şikayetlerini %- oranında teşekkürle sonuçlandırmış icon2

  En Çok Teşekkür Alan

 • Hızlı CevapçıBu marka şikayetlerini ortalama - dakikada cevaplıyor icon3

  Hızlı Cevapçı

 • - Sektörünün En İyisiBu marka - sektörünün en yüksek memnuniyet sağlayanı icon4

  - Sektörünün En İyisi

 • En Çok Tavsiye EdilenBu marka müşterileri tarafından en çok tavsiye edilen markalardan biri icon6

  En Çok Tavsiye Edilen

 • En Çok İlgi GörenBu marka son zamanlarda oldukça popüler icon5

  En Çok İlgi Gören

Tüm Rozetleri Gör right-arrow

Ankara SigortaÇözülen Son Şikayetler Tüm Çözülen Şikayetlere Git /right-arrow

Ankara Sigorta tarafından yapılan kaskolu ve zorunlu trafik sigortalı aracımla meydana gelen kaza so...Devamını oku

14--884 numaralı dosyayı 28.01.2020' de dosya açıldı aracın parçalarını sigorta yolladı aracın onarımını tamamladım dosyaya gelen eksper onarım resmi olmadan fatura olmadan dosya kapatıyor Ankara sigortayı arıyorum bana onarım resmi yok IBAN 'ı yok diyor, şaka gibi birbirlerinden haberleri yok tam b...Devamını oku

 • - Görüntüleme

27.01.2020 tarihinde poliçesi Ankara Sigortaya ait bir araçla kazaya karıştım. Kazadan 18 gün geçmesine rağmen hala hiçbir işlem yaptıramadım. Aracım orijinal bir araç. % 100 haklı olduğum bu kazada pert olması gerekirken, Orjinal parça maliyeti ve işçilik dahil yaklaşık 50 000 ₺(elli bin ₺) hasar v...Devamını oku

 • - Görüntüleme
sta-4-hoverİyi Çözüm

S**** ben 34 *****8 plakalı aracımızın 02.10.2019 tarihinde park halinde iken hasar meydana gelmiştir. hasara neden olan araç 34 ****12 plakalı Renault Broadway marka beyaz bir araç olup olayın hemen ertesi günü savcılık kanalıyla tutanak tutturup kendi kaskom üzerinden evraklarımı tamirci kanalıyla...Devamını oku

 • - Görüntüleme

09,12,2019 aracım ile kaza yaptık. Kazadan sonra kasko çekici ile aracımı yetkili servise götürdük. Kaza sonrası istedikleri her türlü evrakı eksiksiz bir şekilde tamamladım. Ara safhaları geçiyorum çünkü uzun telefon görüşmeleri oldu. Aradan geçen süre zarfında kaç kişi görüştüm bilmiyorum en sonun...Devamını oku

 • - Görüntüleme

Dün başıma gelen olayı size anlatayım, benim "Ankara Sigorta" şirketi üzere ‘Yabancı Sağlık Sigortam’ var, birkaç gün önce sol kulağım duymamaya başladı, bir gün bekledim, sonra gördüm ki, durum ciddi, bu şirketin anlaşmalı olduğu ‘Özel Ent Tıp Merkezi’ne gitmek zorunda kaldım, orada doktor beni mua...Devamını oku

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi

Ankara Sigorta Hakkında

Türk sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren ve yerel sigorta şirketleri arasında yer alan Ankara Sigorta, 1938 yılında kurulmuş bir sigorta şirketi olarak faaliyet göstermektedir. İlk genel merkezini Ankara'da bulunduran şirket daha sonra genel merkezini İstanbul'a taşımıştır. Şu anda da Ankara Sigorta İstanbul'daki genel merkezi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Yıllar içerisinde farklı ortaklıklar ve işbirlikleri gerçekleştiren sigorta şirketi, 2002 yılında Bureau Veritas Quality International tarafından ISO 9001:2008 kalite belgesine layık görülmüştür. O tarihten itibaren de Ankara Sigorta, tüm faaliyetlerinde Kalite Yönetim Sistemi'ne uygun hareket etmektedir. Ankara Sigorta'nın güncel rakamları baz alındığında 100'den fazla çalışanı, Türkiye geneline yayılmış 5 farklı bölge müdürlüğü ve 800'ü aşkın sigorta acentesi bulunmaktadır. Ankara Sigorta acenteleri yüzde 100 Türk sermayesi kapsamında şirket adına resmi olarak hizmet sağlamaktadır.

Ankara Sigorta Ürünleri & Hizmetleri

Ankara Sigorta üzerinden gerçekleştirilen sigorta hizmetleri bireysel ve ticari olmak üzere iki ana çatı altında toplanmaktadır. Ankara Sigorta'nın bireysel hizmetleri arasında kasko, trafik sigortaları, konut sigortaları, DASK poliçeleri ve uygulamaları, ferdi kaza sigortaları, sağlık sigortaları, seyahat sağlık sigortaları ve TARSİM başlığı adı altında tarımcılık sigortaları yer almaktadır. Ankara Sigorta bireysel sigortacılık ürünleri sayesinde müşteriler kaskolarını yaptırıp yenileyebilir, zorunlu taşımacılık ya da trafik sigortalarını satın alabilir ya da sahip oldukları konut ya da arsa gibi gayrimenkullerini sigortalayabilirler. Sağlık sigortası kapsamında pek çok anlaşmalı özel hastaneden düşük ücretli hizmet alabilen Ankara Sigorta müşterileri, İdeal Sağlık Sigortası, Acil Sağlık Sigortası ve Sağlık Dostu Sigortası olmak üzere üç farklı sigorta paketi arasından kendilerine uygun olanı seçebilirler. Tüm Ankara Sigorta anlaşmalı servisleri için ise şirketin resmi internet sitesini ziyaret etmek ve özel hastaneler ile sağlık kuruluşları listesine ulaşmak mümkündür. Söz konusu Ankara Sigorta'nın trafik sigortaları olduğu zaman ise Genel Trafik Sigortası, İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası, Zorunlu Taşımacılık Sigortası ve Yeşil Kart Sigortası olmak üzere dört farklı paket ve seçenek bulunmaktadır. Müşteriler bu trafik sigortası paketleri arasından kendi ihtiyaçlarını karşılayacak sigorta paketini seçmekte özgürdürler. Ankara Sigorta'nın ticari sigortacılık paketleri arasında ise işyeri sigortaları, mühendislik sigortaları, nakliyat sigortaları ve sorumluluk sigortaları başta olmak üzere pek çok farklı sektöre ve iş koluna göre kategorize edilen sigorta paketleri arasından seçim yapmak mümkündür. İşverenler, bu sigorta paketleri arasından kendi alanlarına uygun, sigortacılık ihtiyaçlarını karşılayacak bir paket tercih edebilirler. Tüm bunların yanı sıra Ankara Sigorta'nın diğer sigortacılık ürünlerini incelemek için markanın resmi web sitesini ziyaret etmek mümkündür.

Ankara Sigorta Müşteri Yorumları

Daha önce Ankara Sigorta'nın sigortacılık hizmetlerinden yararlanmış ve konu ile ilgili referans sahibi olan kişilerin Ankara Sigorta yorumlarını burada bulabilirsiniz. Eğer siz de daha önce Ankara Sigorta'nın ürün veya hizmetlerinden faydalandıysanız ve Ankara Sigorta şikayet, öneri ve görüşlerinizi diğer tüketicilerle paylaşmak isterseniz, bu sayfa üzerinden giriş yaparak yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Ankara Sigorta hakkında yorumlar edinerek şirketin genel profili, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti anlayışı hakkında daha detaylı bilgi edinmek mümkündür. Ankara Sigorta iletişim, adres ve çağrı merkezi bilgileri ise yine markanın resmi internet sitesi üzerinde yer almakta.

Ankara Sigorta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Ankara Sigorta acenteleri nerelerdedir? right-arrow

  “Acentelerimiz” sayfasından il ve ilçe bilgilerinizi seçerek size en yakın Ankara Sigorta acentelerini görüntüleyebilirsiniz.

 • Ankara Sigorta poliçe sorgulama nasıl yapılır? right-arrow

  Ankara Sigorta poliçelerinizi, “Poliçe Sorgulama” sayfasından poliçe numarası, TC/vergi numarası ve sigortalı numarası bilgilerinizi girerek sorgulayabilirsiniz. Dilerseniz sorgulamayı araç plakası ile de görüntüleyebilirsiniz.

 • Ankara Sigorta kasko nasıl yapılır? right-arrow

  Ankara Sigorta’dan kasko hizmeti almak için 444 19 36 no’lu müşteri hizmetlerini arayabilir ya da Ankara Sigorta acentelerini ziyaret edebilirsiniz.

 • Ankara Sigorta müşteri hizmetleri numarası nedir? right-arrow

  Ankara Sigorta müşteri hizmetlerine 444 19 36 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. Diğer Ankara Sigorta iletişim kanalları için ise buraya tıklayarak Şikayetvar’ı ziyaret edebilirsiniz.

 • Ankara Sigorta anlaşmalı servisleri hangileridir? right-arrow

  “Anlaşmalı Servisler” sayfasından; il, ilçe, marka, araç kullanım şekli, servis tipi gibi bilgileri girerek detaylı olarak Ankara Sigorta anlaşmalı servislerini görüntüleyebilirsiniz. Ankara Sigorta anlaşmalı servisleriyle ilgili kullanıcı yorum ve şikayetlerini incelemek isterseniz ise buraya tıklayarak Şikayetvar’ı ziyaret edebilirsiniz.