05 Ocak 2015

Koru Sigorta İptal Edilen Sigortanın Bedeli İade Edilmedi.

Sigortayeri.com aracılığı ile Koru Sigorta'dan araç sigortası yaptırdım. Aracımı sattıktan sonra sigortamı iade ettim. Sigortayı iade ettikten sonra baktın ki sigorta bedeli iade edilmiş, fakat ortaklık payı iade edilmemiş.

Sigortayeri.com'a durumu ilettim dilekçe istediler gönderdim. Aradıktan tekrar aradılar Koru Sigorta iade için kimlik fotokopisi istediler, onu da gönderdim. Ardından tekrar aradılar ortak payı iadesi yapılmıyor, bunu iletmek için aradım sizi dediler.

Ortak payı için bir sözleşme imzalamadım istediğim zaman paramı almak benim hakkım. Yaptıkları şeyin iş adabında olmaması gerektiğini düşünüyorum. İdari kanallara başvurmadan yorulmadan ödemenin tarafıma yapılmasını istiyorum.

Bekir 1.339 Okunma

Cevaplar

  • Bekir 05 Ocak 2015

    1.18 Nisan 2014 tarihinden önce ben sigortamı iptal ettirdim 1 yıldır paramı iade etmiyorsunuz. 2.Ben ortaklık adı altına bir şeye imza atmadım. Hatta sizle ilgili hiçbir işlem ilgili belgeye de imza atmadım. Sizi Sigorta Birliğine BİMER ve Tüketici Hakem Heyetine Şikayet ettim. Zaten internetde ki şikayetlerde şirketinizi kalitesinin oldukça düşük olduğunu ispatlıyor. Herkes iban numarası veriyor ve herkes bunu hatalı vermiş oluyor öylemi.

  • Koru Sigorta Temsilcisi05 Ocak 2015

    Değerli Ortağımız, Kurulduğu 2011 yılından bugüne kadar her geçen gün sizlerin desteği ile büyüyen ve güçlenen Koru Mutuel Sigorta uzun vadeli ve güçlü ortaklarla geleceğe güvenle bakmaktadır. Kooperatifimizin mali yapısının güçlü kılınması ve bunun devamlılığı amacıyla, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün önerisi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının onayı ile 18 Nisan 2014 tarihinde yapılan genel kurulumuzda Ana Sözleşmemizin ortaklıkla ilgili bazı maddeleri değiştirilmiştir. Buna göre; 1.Kooperatif ortaklarının, ortaklıktan herhangi bir sebeple ayrılması durumunda, ortaklık payı iadeleri hususunda karar verme yetkisi, Kooperatifler Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde Kooperatif Genel Kuruluna ait olup, bu husustaki kararlar, ortaklıktan ayrılmayı takip eden olağan genel kurulda verilecektir. Bu kapsamda, ortaklıktan ayrılma tarihini takip eden olağan genel kuruldan önce, herhangi bir ortaklık payı iadesi yapılması söz konusu olmamaktadır. a)Poliçe vadesi sona eren ortağımızın ortaklıktan çıkması için 30 günlük bir süre konmuştur. Bu süre içinde poliçesini yenileyen veya yeni bir poliçe satın alan ortağımız ayrıca 100 TL OP ödemeyecek ve Kooperatifimizin menfaatlerinden yararlanmaya devam edecektir. b)Poliçe vadesi sona erip, 30 gün içinde yeni bir poliçe almayarak ortaklıktan çıkan ortağımız ile aracını sattığı için poliçe vadesi içinde ortaklıktan çıkmak isteyen ortağımıza 100 TL ortaklık payı ödemesi yapılamayacaktır. Saygılarımızla, S.S. Koru Sigorta Kooperatifi NOT: Göndermiş olduğunuz talep 2015 Genel Kuruluna sunulmak üzere alınmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön