Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Gigabyte ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Atakan sonuçtan hiç memnun değil

Gigabyte Aorus RTX 3080 Master (Yetkili Servis Sorunu)

6.339
Atakan
Atakan 12 Ocak 2021 14:06
videoplayer-icon

5 Ocak 2021 tarihinde Sinerji.gen.tr üzerinden Gigabyte RTX 3080 Aorus Master ekran kartı satın aldım. 7 Ocak 2021 tarihinde bana ulaştı. Ekran kartını sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma monte ettim. Ekran kartının performansında hiçbir sorun yokken karttan olması gerekenden fazla ses geliyor. Videoları da mevcuttur. Fanlar dönmeye başladığı anda ses çıkmaya başlıyor ve fan devri arttıkça çıkan ses artıyor. Coil Whine yani bobinlerinden ya da fanların rulmanlarından çıkıyor bu ses. 

8 Ocak 2021 tarihinde Vektron Elektronik ® firmasına kartımı teslim ettim servise gönderilmesi için. Onlarda Rma servise gönderdiler. Bugün aradılar ve kartımda herhangi bir sorun olmadığı ilettiler. Rma servisi yaklaşık 12 kez aradım ve telefonlarıma dönüş yapmıyor. Daha öncesinde kartı gönderirken Rma servisten G*****Bey ile iletişime geçmiştim. Kendisi bana fanların belirli ses seviyesinde çalışmasının normal olduğunu iletmişti ancak çıkan ses normal bir fan sesi olmadığı ilettim. İnceleyeceklerini iletti. Şu an ne maillerime ne telefonlarıma cevap veriyorlar. 5 haneli ücretler ödeyecek aldığım ekran kartından böyle bir ses duymak istemiyorum ve Tüketici Hakem Heyeti ®'ne başvuracağım. Bu tutumları da Gigabyte markasına bakış açımı değiştirdi.

Gigabyte Aorus RTX 3080 Master (Yetkili Servis Sorunu)
videoplayer-icon

Benzer Şikayetler

profile
1.118
25 Temmuz 2022

Gigabyte Geforce Rtx 2060 6gb Kartımın Sadece Tek Fanının Çalışması

İtopya üzerinden almış olduğum Gigabyte geforce RTX 2060 d6 6gb gddr6 192 bit ekran kartı modelli kartımın bazen sadece tek fanı dönüyor bilgisayar boşta iken sağ fanı yüksek derecede ses çıkartarak dönüyor ve durmuyor bilgisayarı kapatıp açmak zorunda kalıyorum belirli formları okudum 60 dereceyi g...

profile
59
22 Aralık 2022

Gigabyte Hepsiburada Satıcılı Ürün İptali

Bir süredir bilgisayarım için ekran kartı modellerini inceliyordum, son olarak da Hepsiburada'dan, satıcısı Hepsiburada olan Gigabyte RTX 3060 gaming oc 12g v2 192 bit modelini satın aldım. Ürün siparişi onaylandı ve teslimat tarihi 29 Aralık yazıyordu. Siparişimi ise 18 Aralık sabah saatlerinde ger...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Mehmet
Mehmet
 

Benimde Gigabyte RTX 2060 Ekran kartım var bende de aynı sorun var ve 2 defa garantiye yollamama rağmen hiç ellemiyorlar ekran kartını.

Ahmet
Ahmet
 

Xtreme 3080 vardı, aynı sorun benimde başıma geldi. Kartı direk sattım, Gigabyte almadım, almayacağım artık. Cw bir sorun ve çözüm sunmuyorlar ne yazık ki.

Atakan
Atakan
 

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Tüketicileri mağdur etmemeleri gerektiğini anlamaları gerekiyor. Tüm internete yazdım. Youtube.com video çekip atacağım.