Milli Savunma Bakanlığı

tam yıldız tam yıldız yarım yıldız boş yıldız boş yıldız 2.3
Son 1 yılın verilerine göre oluşturulmuştur.
Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili bir şikayetin mi var?
804 Şikayet
Şikayet Sıralaması
profile
154
5 gün önce

MSB Ve MSÜ Sözleşmeli Personel Temini

MSÜ ve MSB nin ortak alımı olan sözleşmeli personel temini sonucu halen neden açıklanmadı. Bu alımdan önceki alımların hepsi açıklandı ama bu alımdan 3 ay oldu ses yok. Belli bir tarih verebilir misiniz. Sizden bir cevap bekliyorum. Çünkü Pertem telefonları açmıyor.

profile
181
6 gün önce

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ Tercih Sitesi

MSÜ 2023 puanım tercih ekranına giriyorum tercih yapacağım ama 2022 puanım çıkıyor. 2023 puanım çıkmıyor çıkmadığı için de tercih yapamıyorum. Tercihlerin bitmesine çok kısa bir süre kalmışken böyle şeylerle uğraşmak kadar kötü bir şey yok umarım bir an önce yardımcı olurlar. Bu sorunu olup da çözen...

profile
1.346
1 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Para İadesi

Merhabalar Geçen sene bedelli askerlik parasını yatırdım bu sene de diyabet hastası olduğumu öğrendim heyete girdim. Heyet sonucu hemen muaf ettiler beni şu an sağlık bakanlığının sisteminde mevcut. Muaf olduğum evrakı şubeye götürdüm bana birkaç gün içinde bedelli paran iade olur dediler para halen...

profile
1.264
2 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı E Devlet Terhis Tarihi

03 /05/2023 tarihinde askerde terhis oldum. Fakat hâlâ e devlet üzerinde asker görünüyorum. İş başvurusu için terhis belgesi istendiğinde e devlette aynı sorun ile karşılaşıyorum. 10/05/2023 tarihine kadar silah altına alınmıştır uyarısı çıkıyor. Bu durumun düzeltilmesini rica ediyorum.

profile
29
2 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Askerlik İadesi

Bedelli askerliğimi ödedim 21.03.2023 tarihinde depremzede olduğum için ve o paraya ihtiyaç kaldığım için iptal ettirdim. 18 gün oldu ve hala param yatmadı ne zaman geri hesabıma yatar depremzede olduğum için o işlemi iptal ettirdim. Tamamıyla acil ihtiyaç.

profile
135
2 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Askerlik De Kışla Şartı

Birkaç ay önceden bedelliye başvuranları zamlı haliyle ücret ödedikleri için daha erken askere yollayıp, 6 ay öncesinden hali hazırda zam gelmeden bedelli ücretini ödeyip başvuru yapanları 1 sene fazladan beklettiler. Ayrıca madem bunu yaptınız bari kışla şartını kaldırın da askere gidene kadar işe ...

profile
1.131
3 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin İnternet Sitesi

Personel temin sisteminde 2023 MSÜ sınav sonuç puanım çıkmadığı için hiçbir bölüme tercih yapamıyorum. Nasıl düzelecek bu durum lütfen yardımcı olun. İki gündür uğraşıyorum, ne yapacağım hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Tercih zamanı bitmesinden korkuyorum.

  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum
profile
47
3 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ Sınav Bilgisi

MSÜ sınavına katılan herkes, puanına bakılmaksızın tercih yapabiliyor mu ya da bir sınırı var mı? Bilen yazsın, bu benim için çok önemli. Tercih yaptım, bir de bu MSÜ sınavına AYT/TYT eklendikten sonra mı kabul alınıyor yoksa MSÜ sınavındaki puanım mı kabul ediliyor?

profile
3.626
3 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Asker Kaçağı Olarak Görünme

Üniversiteden mezun olduktan sonra askerlik tecil hakkım 31.12.2026 olarak gözüküyordu. Ancak Mayıs ayında kontrol ettiğimde tecil hakkım 01.01.2023 olarak değişti. Bu süreçte yoklama kaçağı oldum. Durduk yere yoklama kaçağı oldum. Yardımcı olun. Ne yapmam gerekiyor?

profile
17
4 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Erlik Başvuru Sorunu

20 Mayıs 2023'te sözleşmeli erliğe başvurdum. Daha öncesinde de başvurmuştum ancak göremediğim için tekrar başvuru yaptım. Herhangi bir mesaj veya bildirim gelmedi. Beraber başvuru yaptığımız arkadaşların hepsine bildirim gelmiş. Sorun ille ilgili kime nereye başvuracağımı bilmiyorum.

profile
986
4 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı "Askerlik Erteleme İptali" Sorunu.

Bedelli askerlik müracaatı için askerlik tecilimi bozdurmak istiyorum. E Devlet uygulaması üzerinden işlemi yapmak için giriş yapıyorum fakat "Erteleme iptali" sekmesi çıkmıyor. Askerlik şubesi, işlemi e Devlet üzerinden yapacaksınız diyor. Milli savunma Bakanlığına ulaşamıyorum/muhatap bulamıyorum....

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum
profile
125
27 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Hatay İskenderun Askerlik Şubesine Ulaşılamıyor

Hatay İskenderun askerlik şubesine 1 haftadır ulaşamıyorum terhis belgem gönderilmiş ama işleme alınmamış. İskenderun askerlik şubesini arıyorum hiçbir kimse açmıyor telefonları. Nasıl ulaşacağım bilmiyorum, gerekli bilgilendirilmenin yapılmasını istiyorum.

profile
157
26 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Celp Dönemi

Benim oğlumun Mayıs ayının 5'i itibariyle askerlikle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Ancak dün oğluma askerlik çağrısı geldi ve bu durumu anlamakta güçlük çekiyorum. Çocuğum şu anda çalışıyor ve askere gitmek istemiyor. Kasım ayında askere gitmek istiyoruz. Fakat her yere başvurduk ancak kimse yard...

profile
1.619
26 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Sınıflandırmam Olmadı Yani Yerim Belli Olmadı

2003'lüyüm hala askerlik yerim belli olmadı. Lütfen yardımcı olur musunuz? Herkesin yeri belli oldu. Ben hala sınıflandırmanız bulunmamaktadır diyor. En kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. Bir de aynı ay doğumlu olduğum arkadaşlarım var, onların yeri belli oldu bile.

  • profile
1 Destekçi
profile
4
26 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Yedek Subaylık Başvurusu

Aralık ayının başında tecilimi bozup başvuru yapmıştım, lisans mezunuyum, 3.15 diploma ortalamam var. Şubat celbine atmadı, mayısa attı, bugün sonuçlar açıklandı, yedek subay olarak çıkmadığı gibi düz er olarak temmuz ayına attı. En azından mayıs ayında önceliğim olması gerekiyordu gitti kaç ay sonr...

profile
1.616
25 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Tarihi Değişmesi

Askerlik durum belgesi ve hizmet tercihi sınıflandırma bekleniyor diyor. Durum belgemde ilk 04/05/2023'di. Simdi tekrar değişti 01/06/2023 ye yükseldi. Yetkililerden yardım bekliyorum ben 04/05/2023 tarihinde askere gitmek istiyorum. Her şeyimi ona göre hazırladım yardımcı olunması istiyorum

profile
146
25 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Durduk Yere Askerliğim Ertelendi!

Şubatın başında tecilimi bozdum ve mayıs celbini bekliyordum ki askerlik durum belgemde 'aşağıda kimliği yazılı yükümlünün 10/08/2023 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur' diye bir yazı gördüm. Ben şimdiden askere gitmeyi beklerken ağustosta mı gideceğim anlamadım?

profile
243
24 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Para Cezası

01/01/2023 tarifinde askerlik tecilim son buluyordu. Yurt dışında eğitim aldığım için askere gidemedim. Eğitimimi bitirmem gerekiyor. Bu konu hakkında Varşova eğitim müşavirliği ve diğer makamlara talepte bulundum, hiçbir sonuç alamadım. 1 ay yoklama kaçağı olduğumdan dolayı 20.300 TL para cezası ke...

profile
376
22 Nisan

Milli Savunma Bakanlığı Tecil Yaptırabilir Miyim

Benim eşim her şeyi yaptı. Şu an yoklama sürecinde bu ayın 25 inde nereye gideceği belli olacakmış. Bizi de evden çıkarıyorlar. Eşime ihtiyacım var. Acaba tecil nasıl yaptırabilirim? Yaptırabilir miyim? Lütfen biriniz cevap verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

profile
Ali
35
2 hafta önce
Ali Şikayetini Yayından Kaldırdı

Marka Profili

Milli Savunma Bakanlığı bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
Milli Savunma Bakanlığı henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör

Marka Profili

Milli Savunma Bakanlığı bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
Milli Savunma Bakanlığı henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör