Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
4
Çözüldü

Pegasus Flex Biletin Flex Olmadığını İddia Ederek İade Yapmıyor

Doğucan
06 Ekim 2023 15:52
1.984
Doğucan'ın Teşekkür Mesajı
“Şikayetten sonra iade yapıldı. Teşekkürler...”

Pegasus firması internet sitesi üzerinden 2 Ekim-12 Ekim İstanbul-Helsinki uçak bileti aldım. Uçak biletini vize işlemlerinde kullanmak üzere Flex ücreti ödeyerek iptal edilebilecek şekilde satın aldım. Ödediğim toplam miktar tam olarak 2 bilet ücreti + 2xFlex ücretini kapsayacak şekilde kontrollerimi yaptım ve satın aldım. Fakat satın aldıktan sonra Pegasus mail bilgilendirmeleri ve rezervasyon detay görüntüleme sistemi üzerinde hiçbir yerde biletlere Flex bilet olduğuna dair bir ibare koymadı. Ben bilet ücretlerine ek olarak Flex ücretlerini de ödeyerek bileti iptal edilebilir halde %100 eminim. Çünkü biletleri alma sebebim vizeye başvurup vize çıkmaması halinde iade edebilmek. Pegasus'un bu hizmetinden dolayı Pegasus'dan biletleri aldım. Yani biletleri alırken tek dikkat etmem ve üzerinde durmam gereken şey biletlerin Flex olduğundan emin olmaktı. Nitekim vize çıkmayınca biletlerimi iptal etmeye çalıştım.

Bir de ne göreyim sistem sadece tek yön yani gidiş bileti ücreti kadar iade yapıyor. 28.09.2023 tarihinde hemen müşteri hizmetlerini aradım ve telefondaki görevli bana biletlerin Flex olduğunu, kalan miktarın neden iade edilmediğini anlayamadığını, durumu ilgili birime kayıt açarak iletileceğini ve 48 saat içinde aranacağımı söyledi. Fakat kimse aramadı. Tekrar aradığımda ise bu sefer 'biletleriniz Flex değil galiba yeaa' gibi hiç kendinden emin olmayan bir tavır ile tamamen kişisel bir yorum ile tekrar kayıt açtı. Ertesi gün ilgili birimden 'iadeniz başarılı bir şekilde yapılmıştır' maili geldi. Detay sorduğumda ise tamamen genel detayları copy paste olarak ilettikleri, genel kurallar linki verdikleri bir mail ile cevap verdiler.

Verdikleri genel kurallar yazısındaki iade koşullarının da hiçbiri bana yapılan iade miktarını doğrulamıyor. Mail ile biraz zorlayıp daha detaylı bilgi istediğimde ise 'biletleriniz Flex değil' yanıtını aldım. 28.09.2023 tarihli müşteri ilişkileri konuşmamda biletlerin Flex olduğunu Pegasus kendisi kabul etmişken ücretin Flex hizmeti hariç kalan hepsini iade etmiyor. Biletlerin sadece tek yönünü iade ediyor. Yani Pegasus'a göre ben gidiş biletini Flex alıp, dönüşü Flex almamışım gibi bir durum ortaya çıkıyor. Yani gideceğim kesin değil ama döneceğim kesinmiş... Ben bilet alırken biletin ücretini bile önemsemeden sadece Flex olup olmamasına bakarak dikkatli bir şekilde bilet aldım. Toplam tutarı da iki bilet ücreti üzerine 2 X Flex ücretinin eklendiğine emin olarak, sağdaki yekünde Flex ücretinin yansıdığından emin olarak aldım.

Doğucan
16 Kasım 2023 00:39

Şikayetten sonra iade yapıldı. Teşekkürler...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Pegasus Havayolu İptal Etme Hizmeti Ve Flexi Problemi

Arjin
20 Nisan 16:20
416
Pegasus Havayolu İptal Etme Hizmeti Ve Flexi Problemi
Pegasus Havayolu İptal Etme Hizmeti Ve Flexi Problemi
1

Pegasus Uçak Bileti Ücret Dengesizliği

Abdulbaki
30 Haziran 17:59
331
1

Pegasus Hava Yolları Comfort Flex Bilet Kesintili İade Hk.

Başak
19 Haziran 22:12
957
1

Pegasus'un Comfort Flex Oyunu

Halil
14 Mayıs 12:28
452

Pegasus'un Genç Bol Bol Ücretsiz Flex Kullanımı Hakkını Vermemesi

Zeynep
16 Nisan 22:28
436
Benzer Şikayet Yaz