24 Ocak 2014 #2254291

Bosch Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor

Aralık 2013 'de bir Bosch bulaşık makinesi aldık. Bu tarihten sonra huzurumuz kalmadı. 4 defa servis çağırdık ve sorunumuzu çözemediler. İlk servis çağırdığımızda düğmesi çatlamış idi değiştirdiler. Geldiklerinde kendilerine ikinci bir şikayetimiz olduğunu ve makinenin bardakları çizdiğini söyledik. Suyun sertlik ayarı ile ilgili ayarlama yaptılar. Her gün daha fazla çizmeye başladığından tekrar servis çağırdık, bu seferde belli bir marka deterjan kullanmamız gerektiği söylendi. Yani bizim kullandığımız deterjan markası makineye uygun değilmiş. Bardaklarımızın çok kalitesiz olduğunu ve daha kaliteli bardak almamız gerektiği söylendi. Artık tabakları da çiziyor Modeli SMS 43D08TR/13

Sedat 7.731 Okunma

Cevaplar

 • Sedat06 Mayıs 2015

  Büyük bir bela imiş Bosch almak onu anladım. Uzun yıllar Almanya da yasadım hep Bosch kullandık hiç sorun yaşamadık. Fakat Türkiye Bosch bir facia. Görünüş de ilgileniyorlar gelip bakıyorlar çözüm yok. Sonuç sıfır. Her gelen servis başka bir hikaye anlatıyor müşteriyi suçluyor. İnsanları resmen cahil yerine koyuyorlar ömründe hiç bulaşık makinası görmemiş insanlar yerine koyuyorlar. Bizim sorun Ocak 2014 den beri devam ediyor kimsenin umurunda değil nasıl olsa malı sattık diyorlar. Ocak ayında 2 görevli geldi takım elbiseli kendi bardaklarını getirip bir de sizin bardaklar kalitesiz demişler. terbiyesizlik den başka bir şey değil. Gerçi kendi koydukları Bardaklar da çizildi. Şimdi artık makinadan çıkan Bulaşıklarda deterjan izleri oluyor ve yıkamıyor. Kaç defa bardak değiştik hepsi çizildi. Daha önce Vestel vardı yılların makinası ne çiziyordu ne bir şey canavar gibi idi. Vestel almadığıma acayip pişman oldum. Koskoca Bosch makinayı değiştirmemek için direniyor. 1070 TL'ye aldık makinayı maliyeti yarısı bile değildir. Ve Bosch korkudan eski servis fişlerini vermiyor elimde 3 tane var. 5-6 defa geldiler. yazık Bosch Alman devine hale gelmiş. Almanya merkezlerine de bu tarz bir yazı hazırlıyorum bakalım burada olandan haberleri var mı. Robert Bosch ucuz mal alacak kadar zengin değilim demiş bız de artık Bosch alacak kadar zengin değiliz. Kimseye Bosch tavsiye etmiyorum. Geçen güneşim yine aradı değiştirin şu makinayı diye. Cevapları önce servis gelip bakması gerekiyormuş 5-6 defa yetmemiş sanırım... . Yine hikaye anlatıp servis ücreti almak istediler. Fakat yeter artık Cuma günü Tüketici Mahkemesi aracılığı ile dava açacağım. Ve tüm Avrupa da bulabildiğim herkese bu olayı duyuracağım başka kimsenin canı yanmasın.

 • Sedat01 Şubat 2014

  Bosch dan yetkili kisiler geldi ve makinaya kendi aldiklari bir bardak yerlestirdiler 15-20 gun sonra gelip bu bardaginda cizilip cizilmedigini kontrol edecekler.

 • Sedat24 Ocak 2014

  Merhaba ayni sikayeti BOSCH a mail atmak istedim.Bana verilen 3 mail adresinden de ariza raporlari aliyorum ve Maillerim geri donuyor.Urunun acilen degistirilmesini rica ederim.

 • Bosch Temsilcisi24 Ocak 2014

  Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön