You can visit Xolvieto view global content and find solutions to complaints.
Ticimax ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
 • profile
 • profile
17 Destekçi
  4 Yorum
Yeni karşılaştırma
ile

Ticimax Satış Sonrası Hizmet Kötü!

8.716görüntüleme
Yale
Yale 11 Ocak 2021 15:02

Ticimax in tek başarılı olduğu nokta satıştır. Satış temsilcileri gerçekten inin ehli pazarlama konusunda üstatlar. Bu birime tek lafım yok, gerçekten size satmak istedikleri her şeyi satıyorlar. Olayın arka tarafı biraz farklı. Deneyimsiz başarısız ve kişi sayısı olarak yetersiz bir teknik ekip. Robot gibi konuşup sadece gazınızı almaya odaklı bir müşteri hizmetleri var.

Ticimax ile çalışmaya başladığımız ilk haftadan itibaren yapılması gereken entegrasyonlar noktasında ve tüm destek taleplerin hep problem yaşadık. Deneyimsiz ve yetersiz, vasıfsız bir teknik ekip var. Facebook ® pixelimiz ile ilgili sorun oldu. Teknik ekibe bildirdik sorunu çözmeyi beceremeyince sorun Facebook ile ilgili Facebook ile görüşün dendi günler süren yazışmalar ve şikayetler sonunda sorunu kısa bir süre içinde çözdüler. ( ben bu süreçte Facebook ile defalarca görüştüm yanlış yönlendirmeleri yüzünden haftalar kaybettim. )  

Kargo entegrasyonu ile ilgili sorun oldu. Sorunun kargo firması ile ilgili olduğunu iddia ettiler. Yine günler süren kargo firması ile görüşmeler sonunda Ticimax personelinin kargo entegrasyonunda parametreleri yanlış yazdığı ortaya çıktı.

Paytr ödeme altyapı entegrasyonuyla ilgili sorun oldu. Yine sorun çözülemedi. Sorunun Paytr ® ile ilgili olduğunu iddia ettiler. Yine günler süren yazışmalar ve şikayet sonunda sorunun yine Ticimax kaynaklı olduğu ortaya çıktı. 

Muhasebe yazılımı entegrasyonu yaptırdık. Verilerin aktarımıyla ilgili sorun oldu. Ticimax doğrudan muhasebe yazılımı kaynaklı sorun olduğunu onlarla görüşmemiz gerektiğini söyledi. Yine haftalar süren yazışmalar ve şikayet sonunda Ticimax sorunu düzeltti. Öyle bir destek ekibi var ki, Facebook diyorsunuz bilmiyor. Google ® diyorsunuz bilmiyor. Hiçbir konuda yetkin teknik personelleri yok.

Geleyim bugün yaşadığım soruna; Google reklamları için Google tarafından verilen kodun siteye eklenmesini istedim. Siteye eklendiğini söylediler. Fakat 3 gün geçmesine rağmen doğrulanmadı. Google hala doğrulanamadı diyor. Sitenize ekleyin diye uyarı veriyor. Tekrar ilettim. Google hesabı için erişim isteneceğini kontrol sağlanacağı söylendi. Sonra problemin Ticimax'tan kaynaklanmadığını onlar yapılmasını gerekeni yaptıklarını Google ile iletişim kurmamı istediler. Kendilerinin değil her gün milyonlarca siteyi tarayan Google'ın hata yaptığını iddia ediyorlar. Asla sorununuza çözüm odaklı yaklaşılmıyor. Her zaman diğer taraf hatalı.

Yale
Yale11 Ocak 2021 15:14

İşinizi geliştirmek istiyorsanız asla ama asla satın almayın. Açık kaynaklı ücretsiz bir yazılımdan Ticimax e geçtik. Resmen işimizi Ticimax yüzünden geliştiremiyoruz. Bizi her bakımdan geriletti. Resmen sinir hastası olduk. Kargo entegrasyonlarında reklam hizmetleri sırasında bize haftalar kaybettirdiler. Destek talepleri asla ama asla teknik olarak bilgili insanlar tarafından yanıtlanmıyor. Kendi personelleri kendi panellerini kullanmayı bilmiyor. 1 cümle şeklinde cevaplar vererek siz sorununuzu anlatamadan o gün mesai bitiyor. Günlerce oturup ticimaxin saçma talep sisteminden 1 cümle 1 cümle yazışmanız gerekiyor. Net şekilde personele yıkılmış bir iş yükü var onlarda ne yapacağını bilmiyor. Asla işi bilen insanlar çalıştırmıyorlar. Satış birimi dışında içerik teneke gibi. Sadece satışta iyiler. Asla ama asla satın almayın aldırtmayın. İnsanların canınıda yakmayın. Çok daha ucuza çalışabileceğiniz düzgün yazılım şirketleri veya yazılımcıları tercih edin. Çok daha uygun fiyatlara çok daha başarılı bir iş çıkarabilirsiniz.

Ticimax Logo
Ticimax12 Ocak 2021 15:02

Değerli Müşterimiz; Öncelikle geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınızı düşündüğünüz sorunlarınızı anlayabilmek ve sizlere yardımcı olabilmek adına tarafınızla iletişime geçilmiş olduğunu paylaşmak isteriz. • Facebook piksel bildiğiniz üzere insanların internet sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri anlayarak reklamlarınızın etkinliğini ölçmenize olanak tanıyan bir analiz aracıdır. Bu analizi yapabilmeniz için facebook’ tan aldığınız kodu panelinize ekleyerek işlemlerinizi tamamlayabilmektesiniz. İlgili kodu biz vermediğimiz ve girişlerinizin de bizler tarafından yapılmamış olduğu halde inisiyatif dahilinde sorunlarınızın çözülmesine katkı sağlanmıştır. • Entegrasyon işlemleri 3 bölüm olarak ele alınabilir. Bunlar ise genel ayarlamaların yapılandırılması , eşleştirilecek alan ve verilerin eksiksiz hazırlanması ve aktarımların tanımlanmasıdır. Bu yapıda tarafımıza eşleştirilecek alanda bozuk bir tablo veya veri iletildiğinde aktarımlarınız gerçekleşmeyecektir. Kargo entegrasyon durumuzu incelendiğinde sorunun kargo firması ile ilgili olduğu ve hata bilgilerinin request & response olarak da paylaşılabileceği aktarılmıştır. Buna istinaden devam eden süreçte talep sistemimiz üzerinden yazılı olarak sorunun çözüldüğü ve hatanın kargo firmasında kaynaklı olduğunu tarafımıza iletmiş olduğunuzu gözlemlemekteyiz. • Google ile ilgili ilettiğiniz konu incelendiğinde sistemsel bir sorun olmadığı sizlerin sisteme girmesi gereken kodları giremediği ve sonrasında bizlerden yardım talebiniz olduğu gözlenmiştir. Talebinize istinaden ilettiğiniz kodların eklemeleri sisteme yapılmıştır. Devam eden süreçte doğrulama işlemlerinizin gerçekleşmediğini ilettiğiniz için yine inisiyatif dahilinde sizden yönetici onayı alınarak doğrulama işlemlerinize yardımcı olunmaya çalışıldığını söylemeliyiz. Ticimax ailesi olarak müşteri memnuniyetimiz her zaman ön plandadır. Bu süreçte müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak adına elimizden geldiğince sizlerin yanında olmaya çalıştığımızı bir kez daha paylaşmak isteriz. Saygılarımızla Müşteri İlişkileri Departmanı

Yale
Yale12 Ocak 2021 15:28
Ticimax Satış Sonrası Hizmet Kötü!
Ticimax Satış Sonrası Hizmet Kötü!

Facebook pixeli ile ilgili yaşadığım sorun en sonunda yine sizin personeliniz tarafından düzeltildi kodlara müdahale edilerek. Tabii ki de sizin çözmeniz gereken bir sorundu. Lütufmuş gibi yansıtmayınız. Bakın destek talebinin başlangıç tarihine 27 gün süren yazışmalar sonunda sorun çözülemedi. Dosya eki olarak bırakıyorum ki, insanları yanıltmayın. 27 gün sonra çözülemeyip yeni bir destek talebine geçildi. Web sitemdeki arama oalyları sepete ekleme olayları algılanmıyordu sizin yapmanız gereken ve 2 ayın sonunda yaptığınız kod müdahalesiyle çözülen sorun budur.

Yale
Yale12 Ocak 2021 15:57

Müşteriniz olarak bir sorun yaşadığımdan bahsettiğimde sorunun sebebi ben de olabilirim, siz de olabilirsiniz üçüncü bir tarafta olabilir. Ama benden kaynaklı ise bile buradaki yükümlülüğünüz bunu tespit etmek ve bana iletmektir. Bakınız personeliniz bana sorunun çözümü için Google ile görüşün demiş. Ama Google ile görüşmeden pekala sorun çözülebiliyormuş. Siz tarafınızdan. Tabii ki biz sıradan kullanıcılarız yazılımcı değiliz. Burda sizin yönlendirmeniz gerekli aksi halde biz nereden bilebiliriz ki. Biz doğru bir yönlendirme ya da çözüm beklerken" Google ile görüşün" gibi baştan savma sorunu çözmeme odaklı bir yaklaşım ile karşılaştık.

Yale
Yale12 Ocak 2021 16:04

Ayrıca telefon ile iletişime geçip şikayeti kaldırırsanız daha hızlı aksiyon alırız demeniz. Bizde firmanıza az olan güvenimizi tamamen bitirmiştir. Daha sorun çözülmemiş sanki sorun şikayetin kendisiymiş gibi bir yaklaşım gördük. Şikayetin yayınladığı andan itibaren de destek talebi üzerinden yapılan seri dönüşler son bulmuştur. Bir sürü sorundan bahsettim. Bu sorunların bir çoğu çözüldükten sonra müşteri hizmetleri tarafından arandık. Özür dilendi bizden. Burada sanki tüm sorunlar bizden kaynaklı gibi lanse etmenizde kabul edilebilir değil.

Ticimax Logo
Ticimax13 Ocak 2021 09:32

Değerli Müşterimiz, Bildiğiniz üzere ticimax e-ticaret yazılımları, özel e-ticaret çözümleri ve tasarım hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. Bu başlıkların dışında ki konularda sizlere destek olabilmek ve yönlendirmeler yaparak süreçlerinizi yönetmenize katkı sağlamayı amaçlamaktayız. İlettiğiniz konular ana hizmetimizin dışında olduğu halde tüm imkanlarımızla sizlere destek olmaya çalışmaktayız. Yapılan yönlendirmelerin içeriği ve yaklaşım tarzı ile ilgili ilettiğiniz noktalarda takiplerimizi artırıyor olacağız. Şikayete konu olan talebiniz ile ilgili görüşmelere başlandıktan sonra sizlere başından sonuna kadar aynı ölçüde ve serilikte hizmet verildiğini yine çözüm amaçlı tarafınızla uzak bağlantı kurularak yönlendirme yapıldığını da paylaşmak isteriz. Tüm talep, öneri ve geri bildirimleriniz ile ilgili Müşteri İlişkileri ekibimize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

Yale
Yale25 Mayıs 2021 23:56

Son olarak iki kargo entegrasyonunu birlikte kullanmak için müşteri temsilcisi satış temsilcisi vs herkesle görüşüp X kargo firmasının entegrasyonu var mı diye sorduk. Entegrasyonun olduğu onayından sonra kargo ile sözleşme yaptım. Entegrasyonu yapma noktasına gelince ticimaxtaki entegrasyonun eski olduğu anlaşıldı. X firmanın güncellemeyi haber vermediğini söylemişler. Neyse güncel api bilgilerini ilettik firmanın, yazılım ekibinin ilgilendiği söylendi. 21 gün boyunca entegrasyonun güncellenmesini bekledik 21 günün sonunda "Biz bunu yaparız ama çok uzun sürer " minvalinde bir yanıt aldık. Bizim istediğimiz firmanın değil, kendilerinin anlaşmalı olduğu kargoların pek de indirimli olmayan fiyat listesi ile gönderim yapabileceğimi söylemişler. Sağ olsunlar.

 • profile
 • profile
 • profile
17 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Yale
Yale12 Ocak 2021 15:19
 
Ticimax Satış Sonrası Hizmet Kötü!

İnisiyatif konusunda istediğiniz yetki ve iddia ettiğiniz yardım şu an saat 15:15 itibari ile hala sizin tarafından onaylanmamış ve buna istinaden bir kontrol işlemi gerçekleşmemiştir. Lütfen yanıltıcı argümanlarla hatanızı kapamaya çalışmayınız.

 3
Guherhan
Guherhan02 Ekim 2021 14:16
 

E-ticaret sitemiz için bahsi geçen hazır yazılımlı bu firmalara baktım, görüştüm, pazarlamalarının iyi ancak sonrasının sorunlu olduğunu görüyorum. Yüksek fiyatlara rağmen sıkıntılar fazla... Yazılımcı olan bir şirkette değiliz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Yazılımı talepler doğrultusunda yapacak satış sonrası üzmeyen destek veren bir firma var mı acaba?

Zeynep
Zeynep18 Ocak 2021 12:09
 

Yazdığınız her kelime birebir doğrudur. Hatta eksik bile vardır. Olabilecek en kötü firmadır.

 2
Guherhan
Guherhan02 Ekim 2021 14:17
 

E-ticaret sitemiz için bahsi geçen hazır yazılımlı bu firmalara baktım, görüştüm, pazarlamalarının iyi ancak sonrasının sorunlu olduğunu görüyorum. Yüksek fiyatlara rağmen sıkıntılar fazla... Yazılımcı olan bir şirkette değiliz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Yazılımı talepler doğrultusunda yapacak satış sonrası üzmeyen destek veren bir firma var mı acaba?

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 10 Ocak 13:48

Ticimax şirketinden bir yıl önce ticari bir site paneli aldım. Stok takibi için aracı bir Entegrasyon firmasıyla çalıştıklarını söylediler. Dolayısıyla o firma ile de sözleşme yaptık. Bir yıllık süreç içerisinde sistemde hep aksaklıklar yaşandı. Yüklenilen resimler ve ürün bilgileri tekrar siliniyor...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
7 Destekçi
1 Yorum
profile
 • -görüntüleme
 • 06 Aralık 2021 01:39

Bundan yaklaşık 8 ay önce Ticimax'tan paket aldım. Ticimax' ı tercih etme sebebim ise profesyonel reklamlarından dolayı oldu. Daha önce farklı amatör bir firmayla çalışıyordum ve satışlarımda gayet iyiydi, **** TL'ye site sahibi olmuş ve tüm entegrasyonların yapılmış hatta 24 saat müşteri hizmeti bi...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
9 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 20 Kasım 2021 09:51

Ticimax entegrasyonu tamamen hayal kırıklığı. Entegrasyon ekibi ise fecaat. Ürünlerin Hepsiburada'ya aktarımı için aktarımını yapmaya çalışıyoruz. İthalatçı firmadan almış olduğumuz xml yapısı uygun deniyor. ( uygunluk maili var) Şimdi en temel yapılacak entegre işi fotoğraf aktarımı. Xml yapısı uyg...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
5 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 17 Eylül 2021 13:01

Ticimax firmasından 06.07.2020 yılında satın aldığımız aldığımız 12 ay için **00 TL lik erp muhasebe entegrasyonu yapılan yazışmalar destek talepleri yoğun telefon görüşmelerine rağmen 8ay da kurulumu sağlanmış ve ilk faturamızı 14.04.2021 de kesebildik. Parasını ödediğimiz hizmetin karşılığını alam...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 11 Eylül 2021 11:00

Ticimax ile görüşme sağladık, Special Max Paket ve yanında Tasarım Entegrasyonu, Teslimat Saati Modülü, Süreli Ürün Ekleme Modülü, Dinamik Form - Ürün Detay ve Dinamik Sipariş Notu gibi ek paketler eklettik. Tasarım paketlerimiz için 13 Nisan 2021 tarihinde görüşmeye başladık. 8 sayfalık bir tasarı...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
10 Destekçi