06 Mayıs
#11929761

Boyner'den Aldığım İnci Deri Çanta Fiyasko!

Kozyatağı Boyner mağazasından 10.03.2019 tarihinde 539 TL'ye İnci deri laptop çantası aldım. Çantayı bir kez kullanmama rağmen çantanın yüzeyinde büyük kabarcıklar oluştu. Oluşan kabarcıkların kullanıcı tarafından yapılamayacağı, çantanın kullanılamaz olduğu ve çantanın kusurlu ürün olduğu bariz biçimde gözlemlenebiliyordu. Ürünü aldıktan 9 gün sonra 19.03.2019' de Kozyatağı Boyner mağazasına iade etmek için götürdüm. Müşteri hizmetlerindeki bayan ürünü İnci fabrikasına gönderip incelemeden sonra ürün kusurlu bulunursa geri alabileceklerini söyledi. Ürüne ilk bakışta üründeki kusurun görünür olduğunu kendisi de kabul etti.


Ürünün tesliminden 20 gün sonra Kozyatağı Boyner mağazasından arandım ve üründe İnci deri fabrikasının bir hata bulmadığını ve ürünü gelip almamı bana söylediler. İnci deri fabrikasıyla direk olarak benim görüşebileceğimi söylediler. Ben de çantayı alırken ödemeyi Boyner mağazasına yaptığımı ve ürünü bir kez kullanıp 9 gün sonra Boyner mağazasına teslim ettiğimi bu yüzden bir müşterisi olarak beni mağdur etmemesi gerektiğini, muhatabımın Boyner olduğunu söyledim. Aynı ürünü merdiven altı bir mağazadan dahi alsam iade edebilecek olduğumun altını çizdim. Israrlarım sonucu yetkili bayan çantayı ikinci kez İnci deri fabrikasına gönderebileceklerini söyledi. Öneriyi kabul ettim. Ürünü gönderirken üründeki kusurun bariz olduğunu İnci çanta yetkililerine bildirmelerini rica ettim.


Ürün için 30.04.2014 'te akşam 20:18 'de Kozyatağı Boyner tarafından tekrar arandım. Ürünü gelip Kozyatağı Boyner den teslim almam gerektiğini ve İnci deri fabrikasının üründe bir kusur bulamadığını söylediler. Nasıl olur böyle bir şey dedim. Boyner müşteri hizmetlerindeki sorumlu bayan İnci deri çantaya ürünün kusurlu olduğunu belirttiğini buna rağmen firmanın çantada bir kusur bulamadığını söyledi. Ayrıca İnci deri fabrikası ile görüşebileceğimi fakat bunun bir sonuç doğurmayacağını çünkü İnci deri fabrikasının müşteri ilişkilerinde sorunlar olduğunu söyledi. Bana çantayı alıp Tüketici Hakem Heyeti'ne götürmemi önerdi.


Ürünü henüz Boyner' den geri almadım. Boyner nasıl sattığı ürünün arkasında durmaz, ürünün kusurlu olduğunu kabul ediyor ve bana ürünü Hakem Heyeti'ne götürmemi öneriyor. İnci Ayakkabı, İnci çanta, İnci deri nasıl böyle bir üründe hata olmadığını söyleyebiliyor. Bu kandırmadan başka bir şey değil! Boyner sattığı ürünlerdeki kusurlarda müşterilerini mağdur ediyor.

Şükrü Şükrü 276 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Şükrü09 Mayıs

  Yukarıdaki cevabı yazdıktan 7 saat sonra Boyner tarafından arandım. Buraya bir şeyler yazınca Boyner geri dönüş yapıyor. Yoksa 20 iş günü bitmeden sizi kesinlikle aramıyor. Siz aradığınızda yapabileceğimiz bir şey yok deyip geri çeviriyorlar. Bu siteye şikayet yazmadan önce çantayı gelip almamı istemişlerdi, bana artık yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Şikayeti buraya yazınca çantayı merkeze alıp tekrar detaylı incelememiz gerekiyor diye hemen aradılar. Hani yapabilecekleri bir şey yoktu, telefonda saatlerce konuşmuştuk. Boyner müşteri deneyimi buna buraya cevap yazarsa sevinirim. Telefonda konuştuğumuzda neden kesinlikle bir şey yapamayacaklarını söylediler, sosyal platformda şikayetimi paylaştığımda bir kez daha bakalım dediler. Verdikleri cevaba gelince; çantayı geri almamı; kullanıcı hatası olduğunu söylediler. Sebep olarak çanta suya maruz kalmış ve saç kurutma makinesiyle kurutulmuş. Böyle bir şeyin olması kesinlikle mümkün değil. Bu deri çanta sadece bir kez kullanıldı. Çanta Deriden imal edilmiş kartondan değil, deri bu şekilde bir tepki vermez zaten. Konuyu kapatmanın en güzel yolu kullanıcı hatası demek. Teşekkür edip telefonu direk kapattım. Telefonda şimdiye kadar bir çözüm sunmadılar, telefonda dinlemiyorlar, sadece burayı okuyorlar. Bir diğer sorum iki kez İnci deri, İnci Ayakkabı tarafından ürün incelendi ve üründe sorun yok diye Boyner e geri gönderildi. İnci neden kullanıcı hatası gibi bir şey söylemedi veya üründe herhangi bir hata olduğunu kabul etmedi. Boyner konuyu kestirip atmak için kullanıcı hatası diye söylüyor. Yaklaşık 50 gündür bekliyorum ve en sonunda kullanıcı hatası gelin alın çantanızı diyorlar. Onu da dün gece ben buraya cevap yazınca söylüyorlar. Muhatap bulamamaktan, "yapamayız, bulamayız" kaçamak genellemeli konuşmalardan, 20 şer günlük müşteriyi bekletmek, bıktırmak için yasal hakkınızı sonuna kadar kullanmanızdan sahiden sıkıldım. Siz siz olun sizi bekletmeyen, muhatap bulabildiğiniz, müşteri hizmetleri güvenilir, telefonda ve sosyal platformlarda aynı çözümü sunan firmalarla çalışın. Amatör ve kurumsal kimliğinin arkasına saklanıp kaçamak işler yapan firmalarla çalışmayın.

 • Şükrü09 Mayıs

  Şikayeti yazdığım gecenin sabahı Boyner çağrı merkezinden arandım. Ayıplı ürünü merkeze alıp kontrol edeceklerini bana bildirdiler. Süreç devam etmektedir. Henüz başka bir geri dönüş almadım.

 • Boyner Temsilcisi06 Mayıs

  Merhaba, Talebiniz ile ilgili görüşme sağlanmıştır. Daha güzel bir alışveriş için biz hep buradayız. Alışveriş Dostunuz, Boyner Müşteri Deneyimi Ekibi

 • Boyner Temsilcisi06 Mayıs

  Değerli Müşterimiz merhaba, Öncelikle güzel günler dileriz. Taleplerinizle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Talebiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır. Bu süreç içerisinde sizi telefon ya da mail yolu ile bilgilendireceğiz. Güzel günler dileriz, Boyner Müşteri Deneyimi Ekibi

Ziyaretçi Yorumları