Garanti Kapsamındaki Buzdolabı Arızası Uzun Süre Çözülmedi, Yeni Cihaz Talebi

Yaklaşık bir ay önce Regal marka buzdolabımda yaşadığım arıza nedeniyle yetkili servisi çağırdım. Yapılan inceleme sonucunda kompresör arızası olduğu ...


Yaklaşık bir ay önce Regal marka buzdolabımda yaşadığım arıza nedeniyle yetkili servisi çağırdım. Yapılan inceleme sonucunda kompresör arızası olduğu ...
01.09.2021 tarihinde Ağrı Merkez’de aldığım Regal 54020 buzdolabını 4 yıl bile tam kullanamadan ciddi bir arıza ile karşılaştım. Buzdolabı soğutma yapmamaya başladı ve Regal servis çağırdım. Servis ürünü alıp atölyeye götürdü ve gövdede gaz kaçağı olduğunu, bu sorunun tamirinin mümkün olmadığını ile...

Regal marka buzdolabı aldım. 2020 yılının Eylül ayında aldığım dolap, 2022 yılında soğutmamaya başladı. Servisi aradım, geldiler. Dolabın içinde arka duvarın bombe yaptığını ve soğutmadığını söyledim. Gazı bitmiş dediler, gaz basıp gittiler. Neden gazı biter diye sordum, gelen usta 'Olur, bazen' diy...

Regal marka buzdolabı bir anda soğutmayı kesti. Ulaşan Dilsizoğlu Vestel servisi, yerine buzdolabı vererek tamire alacaklarını belirtti. Aynı akşam saat 20.17'de tekrar arayıp teyit ettiler; ancak bugün buzdolabını almaya geldiklerinde yerine herhangi bir şey getirmediler. 'Yok' deyip çıkıp gittiler...

Regal almaz olsaydım. 2 sene önce aldığım Regal NFK 54020 model buzdolabı soğutmamaya başladı. Servis çağırdık, geldi. Baktı, '2 gün fişini çekin, sonra takın, düzelir' dediler. Düzelmezse gaz basacağız, 5 veya 6 bin TL'yi bulur dediler. Düzelmedi. Servisi tekrar çağırdım. Servis gelmeden şikayetler...
| Boy | 1920 mm |
| Renk | Beyaz |
| Derinlik | 712 mm |
| Genişlik | 700 mm |
| Soğutma Tipi | No-Frost |
| Kapı Sayısı | 2 kapılı |
| Buzdolabı Tipi | Alttan Donduruculu |
| Kullanım Şekli | Ankastre |
| Toplam İç Hacim | 481 lt |
| Dondurucu İç Hacim | 137 lt |
| Yeni Enerji Sınıfı | F |