Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

E-bebek Ve Horoz Lojistik Sorumsuzluğu

Hasan
22 Mayıs 11:25
176

E-bebek'den 10.05.2024 tarihinde 2 adet 80L oyuncak kutusu almak gibi devasa bir hata yaptım. E-bebek kargomu, adı sanı duyulmamış Horoz Lojistik isimli firmaya bana teslim edilmesi için vermiş. Aradan bir hafta geçmesine rağmen herhangi bir teslimat gerçekleşmemesine istinaden önce e-bebek firması ile görüştüm. Kendileri Horoz Lojistik ile görüşmem gerektiğini söylediler. Horoz lojistiği aramam sonucunda ise, ürün bana satılmış, kendileri de kargoyu teslim almış olmalarına rağmen yaşadığım yer olan İstanbul adalar bölgesine teslimat yapamadıklarını söylediler.

Sorun çıkarmadım, üstelemedim. Ada'Lara deniz motorları ile kargo taşımacılığı yapan bir arkadaşımın adresini verdim. Ertesi gün bilgi almak için tekrar aradım (panellerinde kargonun son durumu güncellenmiyor) kargomu buraya da teslim edemeyeceklerini söylediler...

Nedenini sorduğumda ise; "iskeleye teslimat yapamıyoruz" gibi hiçbir anlamı olmayan keyfi bir açıklama ile geçiştirdiler. Bunun üzerine adalardaki işletmemize sürekli alışveriş yaptığımız bir balıkçının adresini verdim. Ertesi gün ise tekrar aradığımda ürüne kimsenin haberi dahi olmadan iade kesildiğini öğrendim...

E-bebek müşteri hizmetleri ile 2, genel merkez ile 3 telefon görüşmesi yapmama rağmen, inisiyatif alabilen bir kişi ile daha henüz görüşebilmiş değilim. Çözüm merkezinden arayan hanımefendiler, yalnızca o aramayı yapmış olmanın verdiği sorumluluğu yerine getirmek üzerine aramalar yapmaktalar. Ben sizden "Sizi anlıyorum", "mağduriyetiniz için üzgünüz" gibi altı doldurulamaz geçiştirici şeyler duymak istemiyorum. Kargomun iade edilmesini isteseydim, sizden ilk kargo probleminde iade talep ederdim. Ben sorunumun çözülmesini istiyorum. Kargo firmaları ile mi görüşmeniz gerekiyor, teyit mi almanız gerekiyor, ne gerekiyorsa onu yapıp beni öyle arayın. Genel merkezinizden "kargonuzun ebatları büyük olduğu için" ile başlayan bir şeyi zaten asla duymak istemiyorum. Ben bu ürünü ilk kez almıyorum, 14 Ocak 2023 tarihinde bu ürünü ilk kez aldığımda bana sorunsuz teslim edildi. Aynı şekilde teslimatını istiyorum. Aksi takdirde, CİMER ve Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağım.

E-bebek Ve Horoz Lojistik Sorumsuzluğu
Hasan
23 Mayıs 11:58

Az önce e-bebek Genel Müdürlüğü tarafından arandım. Ürüne iade kesilmesini istemiyorum, ürünümü başka bir kargo firması ile tarafıma gönderilmesini istiyorum diye not aldırmıştım daha önceki genel müdürlük ile görüşmem sırasında. Fakat daha önce alınan 6-7 not gibi bu da dikkate alınmamış ve ürünüm iade edilmiş. Ve hiç utanmadan beni arayıp; "Ürünlerin eski fiyatıyla yenisi arasında 450TL fiyat farkı mevcut, siz bu yeni tutarla ürünleri tekrar alın, biz size e-bebek firmasından fiyat farkı kadar hediye çeki yazalım" gibi bir akıl tutulmasıyla dönüş yapıyorlar. Aklımızla dalga geçiyorlar artık.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

ebebek E-bebekten Alışveriş Yapmak Pişmanlıktır!

Ali
28 Eylül 2023 12:49
74
1

Ebebek Kargo Siparişimin Kaybolup Mağdur Etmeleri

Hasan
29 Ağustos 2023 23:39
154
1

Ebebek Sipariş Eksik Ve İade Almıyorlar

Sevginaz
01 Eylül 2023 11:27
199
Benzer Şikayet Yaz