Güncelleme Sonrası Realme 12 Pro’da 5G Özelliği Kayboldu




Realme 12 Pro 5g model telefonu kullanıyorum. Cihazın isminde ve özelliklerinde 5g ibaresi bulunmasına rağmen Türkiye’de 5g aktif olduğundan beri telefonda 5g’yi kullanamıyorum. Hat ve konum 5g desteklediği halde cihazım otomatik olarak 4,5g’ye geçiyor ve menülerde 5g seçeneği görünmüyor, 5g özelliğ...

Realme 12 Pro+ 5g model bir telefon kullanıyorum. Cihazım 5g destekli olarak pazarlanmasına rağmen Türkiye’de 1 Nisan itibarıyla 5g hizmeti kullanıma açıldığından beri telefonum hiçbir şekilde 5g şebekesine bağlanmıyor. Hat ayarlarında yalnızca “4.5G tercih et” ve “3G tercih et” olmak üzere iki seçe...

Realme 12 Pro 5g cihazımı satın aldığımda telefonun ayarlarında 5g seçeneği bulunuyordu ve bu özelliği kullanabiliyordum. Ancak Mart ayında yaptığım y...
Realme 12 model çift sim’li bir telefon kullanıyorum. Cihazımda 1 Nisan’da 5g’ye geçiş yapıldıktan sonra Turkcell hattım için ağ ayarlarında 5g seçene...

Realme 12 Pro 5 model cihazımda son gelen yazılım güncellemesinden sonra 5G ve VoLTE ayarlarını normal menülerde bulamıyorum. Güncelleme öncesinde erişebildiğim bu seçeneklere artık yalnızca geliştirici seçenekleri içinden ulaşabiliyorum, standart ayarlarda görünmüyor. Bu durum hem kullanımda kafa ...

Realme 12 Pro+ 5g model telefonumu özellikle 5g destekli olduğu için satın aldım. Hattım Türk Telekom’da ve 5g hizmetim operatör tarafından aktif edilmiş durumda olmasına rağmen, cihazımda hiçbir şekilde 5g bağlantısı alamıyorum. Türk Telekom tarafında hizmet açık olmasına rağmen telefonumda 5g kul...

Realme 12 Pro+ cihazım ve Türk Telekom hattım 5G uyumlu olmasına rağmen telefonu sadece 4.5G olarak kullanmak zorunda kalıyorum. Aynı hattı farklı telefonlarda denediğimde 5G’nin sorunsuz ve aktif olarak çalıştığını gördüm, ancak kendi Realme 12 Pro+ cihazımda 5G’ye geçemiyorum. Tüm ülkede 1 Nisan t...

Yaklaşık 8 ay önce Realme 12 Pro 5G model telefonu, 5G desteği olduğu bilgisine güvenerek satın aldım. Cihazı aldığım ilk zamanlarda 5G seçeneği bulun...


Media Markt Çanakkale şubesinden satın aldığım Realme 12 Pro 5G model telefonumda, ürünün isminde 5G ibaresi yer almasına rağmen ayarlar menüsünde 5G seçeneği bulunmuyor. Çevremdeki herkes aynı operatörle 5G hizmetinden faydalanabilirken ben yalnızca 4,5G üzerinden devam etmek zorunda kalıyorum. Te...

Realme 12 Pro 5g cihazım, teknik özelliklerinde 5g bağlantısını desteklemesine ve bulunduğum bölgede diğer telefonların aynı operatörle 5g kullanabilm...

Realme 12 Pro 5G model telefonumda, yapılan son yazılım güncellemesinden sonra cihazın ayarlar kısmındaki 5G seçeneği tamamen kayboldu. Telefonu ilk aldığımda 5G seçeneği mevcutken, güncelleme sonrası sadece diğer ağ seçenekleri görünüyor, 5G ile ilgili hiçbir tercih yapamıyorum. Herhangi bir ayar ...

Realme 12 Pro 5g cihazımı Türkiye’de kullanıyorum ve telefondan genel olarak memnundum, gayet stabil ve serin çalışan bir cihazdı. Ancak 1 Eylül 2025 güvenlik güncellemesini (model: RMX3842, seri no: 8e05561d) yükledikten sonra telefon belirgin şekilde ısınmaya ve normalden fazla pil tüketmeye başla...

Realme Note 12 Pro 5g model cihazımı yaklaşık 1 yıl önce, 2 yıl garantili olarak 29.000 TL ödeyerek satın aldım. Son gelen yazılım güncellemesinden sonra telefonum adeta kullanılmaz hale geldi. Oyun için aldığım cihazda şu an hiçbir oyunu akıcı oynayamıyorum, sürekli donma ve kasma oluyor. Maç yayın...

Realme 12 Pro 5g model telefonumda kenar aydınlatma özelliğiyle ilgili bir sorun yaşıyorum. Kenar aydınlatmayı ayarlardan açmama rağmen hiçbir şekilde çalışmıyor. Bu problemi 1 haftadan uzun süredir yaşamaktayım. Sorunu çözmek için telefonu yeniden başlattım, yazılım güncellemesi yaptım ve ayarlar b...

Realme 12 Ultra Pro model telefonumu yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve son yazılım güncellemesini yükledikten sonra cihazda ciddi bir ısınma problemi yaşamaya başladım. Telefonu normal kullanımda bile aşırı derecede ısınıyor ve bu durum pilin çok hızlı tükenmesine yol açıyor. Daha önce böyle bir soru...
| Şarj | USB Type-C |
| 5G Desteği | |
| Ekran Ebatı | 6.7 İnç |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| NFC Desteği | |
| 4.5G Desteği | |
| Hızlı Şarj | |
| Suya Dayanma | |
| Batarya Gücü | 5000 mAh |
| Dahili Hafıza | 256 GB |
| Kablosuz Şarj | |
| Ön Bellek (RAM) | 8 GB |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Parmak İzi Okuma | |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| İşlemci (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 (SM6450) |
| Ekran Cözünürlügü | 1080x2412 (FHD+) Piksel |
| Kamera Çözünürlügü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleme | |
| Ön Kamera Çözünürlügü | 16 MP |
| Video Kayıt Çözünürlügü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| ikinci Arka Kamera Çözünürlügü | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlügü | 32 MP |