Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Monster Notebook Sağlam Ekranlı Cihazım Servisten Arızalı Döndü

profile
İsmail
28 Şubat 19:45
1.050

Monster Abra A5 v17. 4.4 serisi cihaza sahibim. Cihazı yaklaşık 4 ay önce satın aldım. 25.01.2024 tarihinde ekran çerçevesinde çatlama olduğunu fark ettim ve 08.02.2024 tarihinde anlaşmalı kargoyla cihazı orijinal kutusuna koyarak servise yolladım. KAR022459060 numaralı servis kaydım açıldı. Cihaz incelendi ve çerçeve için 350 lira servis bedelini onayladım. 3 gün sonra yine servis tarafından arandım. LCD ekranda da hasar olduğunu ekranında değişmesi gerektiğini ve 4500 lira ekran değişimi servis bedeli olacağı tarafıma bildirildi. Ben bunu onaylamadım. Ben bu cihazı servise yollamadan önce ekranla ilgili hiçbir sıkıntım yoktu. Hatta saatlerce oyun oynadım ve film izledim. Ben cihazı servise yolladığıma gerçekten pişman oldum. Ben servise sağlam cihaz yolladım ama servis bana ekranı hasarlı cihaz yolladı. Cihazı 26.02.2024 tarihinde teslim aldım ve ekran görüntü vermedi. Servis, ekranı garantinin kapsamayacağını söyledi. Eğer ben bu cihazı LCD ekranı hasarlı bir şekilde servise yolladıysam servise yollamadan önce nasıl saatlerce oyun oynayabildim? Servis beni destek ekibine yönlendirdi. Bu soruyu hem servise hem de destek ekibine sordum. Hiçbiri bana bunun açıklamasını yapamadı. Destek ekibi de aynı şekilde fiziksel hasarların garanti kapsamına girmeyeceğini söyledi. Ayrıca destek ekibi cihazımın servise gelmeden önce ekranın kırık olduğunu iddaa etti. Ama kırık ekranla görüntü aldığımı söyleyip bunun nasıl mümkün olabileceğini sorduğumda gerekli açıklama "Cihazın kullanım ortamını ve kullanım şartlarının bilinmemesi kaynaklı olarak, teknik servisimizde sadece arızalı/hasarlı olan parçanın tespiti yapılabilmektedir." oldu. O halde bende cihazımı gönderdiğim tamir ortamını ve çerçeve değişimi yapan servis elemanın, ne kadar işinin ehli bunu sorgularım. Ben cihazı servise sadece plastik çerçeve değişimi için gönderdiğimi ekranla ilgili hiçbir sorunumun olmadığını defalarca kendilerine söyledim. Monster markası bu tavrıyla bundan sonra benim gözümde bitmiştir. Görüntü veren sağlam ekranlı yolladığım cihazı arızalı şekilde bana geri gönderiyorsunuz. Bir de fiziksel hasar adı altında cihazımın garantiden onarılması reddediliyor. Cihazımı servise vermeden önce tarihli şekilde görüntü verdiğini video ile kanıtlayabilirim.

Monster Notebook Sağlam Ekranlı Cihazım Servisten Arızalı Döndü
Monster Notebook Logo
28 Şubat 19:47 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Kullanıcımız; Ben Müşteri Memnuniyeti ekibinden Mert, talebinizi aldık ve memnuniyetinizi sağlamak için en kısa sürede ekip arkadaşlarımla birlikte size ulaşacağız. Saygılarımızla, Monster Notebook Müşteri Hizmetleri

Monster Notebook Logo
29 Şubat 11:25
İsmail
İsmail
10 Mart 00:52
Monster Notebook Sağlam Ekranlı Cihazım Servisten Arızalı Döndü
Monster Notebook Sağlam Ekranlı Cihazım Servisten Arızalı Döndü

Müşteri hizmetleri şikayetim doğrultusunda benimle iletişime geçti. Ben müşteri temsilcisine ısrarla cihazı sağlam gönderdiğimi defalarca söyledim. Kendileri de bunu kabul etti. Hasarın kargo kaynaklı da olabileceğini belirttiler. Kargo kaynaklı hasarları kabul etmediklerini, eğer kargo kaynaklı bir hasar olursa sorumluluğun cihaz sahibinde olduğunu söylediler. İşte ipin ucuda burada kopuyor. Müşteri Monster servisini arayıp cihaz göndereceğini söylediğinde neden anlaşmalı kargoya yönlendiriyorsunuz müşteriyi? Madem anlaşmalı kargoyla müşteriye hizmet vermeye çalışıyorsunuz neden servise gelen ürün kontrol edilmiyor? Kargo kaynaklı bir hasar varsa neden tutanak tutulmuyor? Müşteri temsilcisi benimle dalga geçer gibi siz bu ürünü kargoyla göndermeyi göze aldıysanız hasar olursa sorumluluk kabul etmeyiz diyor. Ben bu ürünü servise orijinal kutusunda ve anlaşmalı olduğunuz kargo ile gönderdim. Kendi belirlediğim X firmasıyla servise göndermedim. Sorumsuzca yapılan işin bedelini ödememesi gereken müşteri ödüyor. Verdiğiniz hizmetin arkasında durmayacaksanız hiç hizmet vermeyin o zaman bu şekilde. "Ürünü anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo dışında farklı kargo firması ile ürünün gönderilmesinin istenmesi durumunda ürün ile ilgili tüm hasar sorumluluğu ve gönderi ücreti kullanıcı tarafından karşılanır." Bu madde Monster internet sitesinde teknik servis bölümünde yazıyor. Ben tüm yasal haklarımı kullanacağım. Müşteri hizmetleri 4500 lira ekran değişimini müşteri memnuniyeti kapsamında 3900 liraya değiştirildi. Bunu asla kabul etmezdim. İşlerim dolayısıyla ve cihazdaki verilerim sebebiyle değişimi onayladım. Müşteri sorumsuzca yapılan işin bedelini ödemek zorunda değil. Herkes işini doğru yapacak. Kargo firması hatalı olabilir ama servis kargo firmasından daha hatalı.

Benzer Şikayetler

4
Çözüldü

Monster Notebook Abra A7 V14

profile
Yener
22 Şubat 22:55
6.038
"İlginiz ve bilginiz için çok teşekkürler"
monster-notebook-abra-a7-v14-3.pdf
monster-notebook-abra-a7-v14-2.pdf
monster-notebook-abra-a7-v14-1.docx
5
Çözüldü

Monster Teknik Servis Mağduriyeti

profile
Berke
18 Kasım 2023 15:30
892
"Teknik servisin arızayla ilgili rapor hazırlamaması hâlâ büyük bir eksik ama şikayetten sonra arandım ve aklıma takılan her şeyin cevabını aldım teşekkür ederim"

Monster Notebook Serviste Yazılan Arıza Kağıdını Okumamış.

profile
Abdülkadir
24 Ağustos 2023 20:32
1.951
1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz