Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Blog

Her Kararın Arkasında Şikayetvar

Makaleler

Genel

3 gün önce

Borsada rekor kırılıyor: Yatırımcı şikayetlerinde yüzde 775’lik dev artış!

Son günlerde Türkiye’de oldukça rağbet gören yatırım araçlarından biri olan borsada yaşanan sert hareketlilik devam ederken halka arzlardan gelen kar payı, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yatırımcıların borsaya olan bu ilgisi Şikayetvar verilerine de yansıdı. Öyle ki borsa aracı yatırım şirketleriyle ilgili şikayetler geçen yıla oranla yüzde 775 artış gösterdi. Şikayetlerin zirve yaptığı ay ise bin 553 şikayet sayısıyla ağustos oldu.

read_more

Genel

4 hafta önce

Yaz döneminde klima şikayetleri yüzde 363 arttı: Fazla enerji tüketiyor

Çözüm platformu Şikayetvar, klima sektörüyle ilgili verilerini paylaştı. Klimalarla ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 363 artarken, tüketicilerin en çok şikayet ettiği konu enerji tüketimi oldu. Verilere göre temmuz ayı 4.066 şikayet sayısıyla şikayetlerin zirve yaptığı ay oldu.

read_more

Genel

13 Temmuz 16:01

IMEI kayıt sorunu: Şikayetler bir haftada 93 kat arttı

IMEI kayıt ücretlerinin 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıkarılmasıyla birlikte yaşanan yoğunluk, IMEI kayıt sorununa yol açtı. Bu aksaklık şikayetlerin artmasına da neden oldu. Şikayetvar verilerine göre konuyla ilgili şikayetler bir haftada 93 kat arttı. Yaşanan sorunun yüzde 35’i platform üzerinden çözüldü.

read_more

Genel

23 Haziran 18:19

Tatil öncesi bu şikayetlere dikkat!

Tatil öncesi en çok şikayet edilen konuları sizler için derledik

read_more

Genel

16 Haziran 18:17

Vize şikayetleri 2 kat arttı: Başvurular haksız yere reddediliyor

Vize krizi her geçen gün derinleşirken Şikayetvar, vize aracılık firmaları ile büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili verilerini açıkladı. Aracı şirketlerle ilgili şikayetler yüzde 191, büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili şikayetler ise yüzde 181 arttı. Randevu tarihlerinin uzunluğu, haksız yere reddedilen başvurular, aracı firmalarla iletişim kuramama en çok şikayet edilen konular arasında yer aldı.

read_more

Genel

07 Haziran 16:55

“Zam gelecek bahanesiyle sigara satmıyorlar”: Şikayetler yüzde 20 arttı

Sigara grupları zam oranlarını bir bir açıklarken, tüketiciler ve esnaflar stokçuluk yapıldığını ve sigara firmalarının kotalı satışlarının mağduriyet yarattığını dile getirdi. Tüketiciler ve markalar arasında köprü görevi üstlenen Şikayetvar’a durumla ilgili yüzlerce şikayet ulaştı. Platformdan yapılan açıklamaya göre sigara firmalarıyla ilgili şikayetler yüzde 20 arttı.

read_more

Genel

02 Haziran 19:20

Yetkili servis şikayetleri yüzde 316 arttı: En çok şikayet garanti süresine!

Tüketicilerle markalar arasında köprü görevi üstlenen Şikayetvar, yetkili servisler ve özel teknik servislerle ilgili datalarını açıkladı. Verilere göre, beyaz eşya yetkili servis şikayetleri bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında yüzde 316 arttı. En çok şikayet edilen konuların başında garanti süresi ve kapsamı, tamir sürelerinin uzunluğu, verilen randevu tarihlerine uyulmaması geldi.

read_more

Genel

20 Nisan 14:21

Çocuk ürün ve hizmetleriyle ilgili şikayetler %47 arttı!

Çocuk ürün ve hizmetleriyle ilgili şikayet analizleri ile ilgili Şikayetvar.com istatistikleri

read_more

Genel

04 Nisan 14:52

Şikayetvar, Deneyim Raporları’nın ilk 6 ay verilerini açıkladı

Şikayetvar, tüketicilerin aldıkları ürün ya da hizmetlerle ilgili fikirlerini paylaştığı, anketler üzerinden deneyimlerini puanladıkları ve bu şekilde bu ürün ve hizmetleri tercih edeceklere güçlü bir referans olma amacıyla oluşturduğu Deneyim Raporları ürününün ilk 6 ay verilerini açıkladı.

read_more

Genel

16 Mayıs 2022 12:40

2 milyon şikayet çözüme kavuştu!

Bugün Şikayetvar, üye markaları ve Türkiye’deki bütün tüketiciler için çok önemli bir eşiğe ulaştık. 2001 yılında markalar ve tüketiciler arasındaki çözüm köprüsü olarak kurulan Şikayetvar’da, bugüne kadar tam 2 milyon şikayet çözüme kavuşturuldu.

read_more

Genel

11 Nisan 2022 12:28

Online seyahat bileti satış platformu şikayetleri yüzde 265 arttı

Çözüm platformu Şikayetvar, online seyahat bileti satış platformlarıyla ilgili verilerini açıkladı. Verilere göre bilet satış platformlarıyla ilgili şikayetler yüzde 265 arttı. Tüketicilerin en çok şikayet ettiği konuların başında online olarak parası ödenen biletin alınamaması geldi. Bilette iptal veya değişiklik yapamama, iptal edilen biletin para iadesinin yapılmaması öne çıkan diğer şikayet konuları oldu.

read_more

Genel

31 Mart 2022 18:20

Sinema Salonlarına Giden İzleyiciler En Çok Fiyatlardan Şikayetçi

2020 yılnın Mart ayında başlayan Covid-19 pandemisinin en çok vurduğu sektörlerden bir tanesi de sinema oldu. Tüm dünyada bir yıla yakın bazen kapalı kalan, bazen de önlemlerden dolayı sinema işletmeleri salonları dolduramasa da, artık tüm dünyada covid önlemleri eski sıklığında değil.

read_more

Genel

23 Mart 2022 17:40

Mart Kapıdan Baktırıyor; Kombiyle İlgili Şikayetlerde İlk Sırada Enerji Tüketimi Var!

Son dönemlerde birim fiyatına yüksek zamlar gelen, ancak daha sonra gelen indirimlerle biraz olsa da tüketilebilir fiyatlara gelen doğalgaz yine halkın gündeminde. Mart ayının gelmesiyle birlikte havaların da ısınmasını beklerken, bir türlü ısınmayan havalar doğalgaz faturalarına da olumsuz yansıyor.

read_more

Genel

11 Mart 2022 18:26

Kendini Dernek-Vakıf Gibi Gösteren İnternet Sitelerine Dikkat: Şimdi de “Pandemi Yardımı Dağıtıyoruz” Diyerek Kandırdılar!

Kendini başka bir kuruluşmuş gibi göstererek, insanların kişisel bilgilerini oltalama yani “phishing” yöntemiyle çalan dolandırıcıların arasına bir yenisi daha eklendi. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta kendisini “Şikayetvar” gibi göstererek insanların kişisel bilgilerine kötü amaçlı olarak erişmeye çalışan dolandırıcılar, bu seferde gözünü yardımsever ve yardıma ihtiyacı olan kişilere dikti.

read_more

Genel

03 Mart 2022 20:22

Şikayetvar, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti”ni 7. Kez Ödüllendiriyor

Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek platformu Şikayetvar tarafından düzenlenen A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence)’un yedincisi için son hazırlıklar tamamlandı. 1 buçuk milyonun üzerinde örneklemle gerçekleştirilen ve kusursuz müşteri deneyimini yaşatan markaların ödüllendirildiği Şikayetvar A.C.E. Awards, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek.

read_more

Genel

02 Şubat 2022 11:55

Şikayetvar 2021 verilerini açıkladı: Türkiye'nin en çok şikayet ettiği konular belli oldu!

2021 verilerini paylaşan Şikayetvar’a göre en çok şikayet edilen sektör 415 bin 145 şikayet sayısıyla e-ticaret oldu. Ayda ortalama 18 milyon ziyaretin gerçekleştiği Şikayetvar’da yıl boyunca toplam 408 bin 575 şikayet çözüme kavuştu. En çok şikayet mayıs ayında gelirken, en çok şikayet edilen gün pazartesi oldu. Verilere göre 2021’de Şikayatvar’a toplam 3 milyon 53 bin 73 şikayet ulaştı.

read_more

Genel

19 Mart 2021 12:03

Markalar hakkında karar vermek için “Karşılaştır”!

Tüketicilerin bir referans kaynağı olarak başvurduğu ve satın alma kararıyla ilgili araştırma yaptığı Şikayetvar, yeni aracı “Marka Karşılaştır”ı yayına aldı. Tüketiciler, Şikayetvar’ın yeni hizmeti “Marka Karşılaştır” ile artık firmaların müşteri memnuniyeti ve şikayet yönetimi konularında performanslarını karşılaştırabilecek.

read_more

Genel

19 Ocak 2021 15:01

Şikayetvar 2021’e yeni logosu ve tasarımıyla girdi

120 bin markanın, 6 milyon bireysel üyenin ve milyonlarca ziyaretçinin buluştuğu Şikayetvar, strateji değişimine giderek logosunu yeniledi. Platform, markaların ve ziyaretçilerin daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşaması için tasarımını da değiştirdi.

read_more

Genel

02 Ekim 2020 15:10

“Şikayetvar’da her bir dakikada 1 kişinin şikayeti çözülüyor”

Müşteri Deneyimi konferansı, 24 Eylül’de “Kimse Ayranım Ekşi Demez” temasıyla Online Platform’da gerçekleşti. Konferansın konuşmacıları arasında yer alan Şikayetvar Kurucusu ve CEO’su Dr. Ömer Deveci, Şikayetvar’ın ekosistemdeki ana görevini, şikayetlerin müşteri deneyimi, şirketlerin büyümesi ve potansiyel müşterilerin kararları açısından etkisini katılımcılara aktararak, pandemiyle değişen tüketim alışkanlıklarını değerlendirdi.

read_more

Genel

01 Eylül 2020 12:09

Online şikayet platformları kamu kurumları tarafından da değerli bulunuyor

Birleşmiş Markalar Derneği tarafından Ticaret Bakanlığı’na yapılan başvurular üzerine 7 ay süren titiz bir incelemeyi tamamlayan bakanlık görevlileri geçtiğimiz günlerde kararını açıkladı. Şikayetvar sitesindeki uygulamaları inceleyen Ticaret Bakanlığı; tüketicilerin şikayetleri sayesinde sorunların bir kısmının THH ve Mahkeme önüne gelmeden satıcı huzurunda çözüm bulması sebebiyle Şikayetvar’ın tüketici dostu bir site olduğunu belirterek firmaların itibarlarına zarar verme amacı güdülmediği kararını verdi.

read_more

Genel

29 Ağustos 2020 23:08

Şikayetvar’dan Swatch davasına açıklama

Kamuoyunda bilinirliğe sahip Swatch davasının detaylarını dinlemek için bir araya geldiğimiz Şikayetvar CEO’su Dr. Ömer Deveci meselenin kesinlikle haberlerde yansıtıldığı gibi olmadığını, davanın taraflı ve yanlı bir şekilde lanse edildiğini belirtti. Kararın eksik inceleme nedeniyle hatalı verildiğini söyleyen Ömer Deveci henüz temyiz aşamasında olan bu davanın bozulacağına dair inancımız tam” dedi.

read_more