Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.

Blog

Her Kararın Arkasında Şikayetvar

Makaleler

Genel

16 Mayıs 12:40

2 milyon şikayet çözüme kavuştu!

Bugün Şikayetvar, üye markaları ve Türkiye’deki bütün tüketiciler için çok önemli bir eşiğe ulaştık. 2001 yılında markalar ve tüketiciler arasındaki çözüm köprüsü olarak kurulan Şikayetvar’da, bugüne kadar tam 2 milyon şikayet çözüme kavuşturuldu.

read_more

Genel

11 Nisan 12:28

Online seyahat bileti satış platformu şikayetleri yüzde 265 arttı

Çözüm platformu Şikayetvar, online seyahat bileti satış platformlarıyla ilgili verilerini açıkladı. Verilere göre bilet satış platformlarıyla ilgili şikayetler yüzde 265 arttı. Tüketicilerin en çok şikayet ettiği konuların başında online olarak parası ödenen biletin alınamaması geldi. Bilette iptal veya değişiklik yapamama, iptal edilen biletin para iadesinin yapılmaması öne çıkan diğer şikayet konuları oldu.

read_more

Genel

31 Mart 18:20

Sinema Salonlarına Giden İzleyiciler En Çok Fiyatlardan Şikayetçi

2020 yılnın Mart ayında başlayan Covid-19 pandemisinin en çok vurduğu sektörlerden bir tanesi de sinema oldu. Tüm dünyada bir yıla yakın bazen kapalı kalan, bazen de önlemlerden dolayı sinema işletmeleri salonları dolduramasa da, artık tüm dünyada covid önlemleri eski sıklığında değil.

read_more

Genel

23 Mart 17:40

Mart Kapıdan Baktırıyor; Kombiyle İlgili Şikayetlerde İlk Sırada Enerji Tüketimi Var!

Son dönemlerde birim fiyatına yüksek zamlar gelen, ancak daha sonra gelen indirimlerle biraz olsa da tüketilebilir fiyatlara gelen doğalgaz yine halkın gündeminde. Mart ayının gelmesiyle birlikte havaların da ısınmasını beklerken, bir türlü ısınmayan havalar doğalgaz faturalarına da olumsuz yansıyor.

read_more

Genel

11 Mart 18:26

Kendini Dernek-Vakıf Gibi Gösteren İnternet Sitelerine Dikkat: Şimdi de “Pandemi Yardımı Dağıtıyoruz” Diyerek Kandırdılar!

Kendini başka bir kuruluşmuş gibi göstererek, insanların kişisel bilgilerini oltalama yani “phishing” yöntemiyle çalan dolandırıcıların arasına bir yenisi daha eklendi. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta kendisini “Şikayetvar” gibi göstererek insanların kişisel bilgilerine kötü amaçlı olarak erişmeye çalışan dolandırıcılar, bu seferde gözünü yardımsever ve yardıma ihtiyacı olan kişilere dikti.

read_more

Genel

03 Mart 20:22

Şikayetvar, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti”ni 7. Kez Ödüllendiriyor

Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek platformu Şikayetvar tarafından düzenlenen A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence)’un yedincisi için son hazırlıklar tamamlandı. 1 buçuk milyonun üzerinde örneklemle gerçekleştirilen ve kusursuz müşteri deneyimini yaşatan markaların ödüllendirildiği Şikayetvar A.C.E. Awards, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek.

read_more

Genel

02 Şubat 11:55

Şikayetvar 2021 verilerini açıkladı: Türkiye'nin en çok şikayet ettiği konular belli oldu!

2021 verilerini paylaşan Şikayetvar’a göre en çok şikayet edilen sektör 415 bin 145 şikayet sayısıyla e-ticaret oldu. Ayda ortalama 18 milyon ziyaretin gerçekleştiği Şikayetvar’da yıl boyunca toplam 408 bin 575 şikayet çözüme kavuştu. En çok şikayet mayıs ayında gelirken, en çok şikayet edilen gün pazartesi oldu. Verilere göre 2021’de Şikayatvar’a toplam 3 milyon 53 bin 73 şikayet ulaştı.

read_more

Genel

19 Mart 2021 12:03

Markalar hakkında karar vermek için “Karşılaştır”!

Tüketicilerin bir referans kaynağı olarak başvurduğu ve satın alma kararıyla ilgili araştırma yaptığı Şikayetvar, yeni aracı “Marka Karşılaştır”ı yayına aldı. Tüketiciler, Şikayetvar’ın yeni hizmeti “Marka Karşılaştır” ile artık firmaların müşteri memnuniyeti ve şikayet yönetimi konularında performanslarını karşılaştırabilecek.

read_more

Genel

19 Ocak 2021 15:01

Şikayetvar 2021’e yeni logosu ve tasarımıyla girdi

120 bin markanın, 6 milyon bireysel üyenin ve milyonlarca ziyaretçinin buluştuğu Şikayetvar, strateji değişimine giderek logosunu yeniledi. Platform, markaların ve ziyaretçilerin daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşaması için tasarımını da değiştirdi.

read_more

Genel

02 Ekim 2020 15:10

“Şikayetvar’da her bir dakikada 1 kişinin şikayeti çözülüyor”

Müşteri Deneyimi konferansı, 24 Eylül’de “Kimse Ayranım Ekşi Demez” temasıyla Online Platform’da gerçekleşti. Konferansın konuşmacıları arasında yer alan Şikayetvar Kurucusu ve CEO’su Dr. Ömer Deveci, Şikayetvar’ın ekosistemdeki ana görevini, şikayetlerin müşteri deneyimi, şirketlerin büyümesi ve potansiyel müşterilerin kararları açısından etkisini katılımcılara aktararak, pandemiyle değişen tüketim alışkanlıklarını değerlendirdi.

read_more

Genel

01 Eylül 2020 12:09

Online şikayet platformları kamu kurumları tarafından da değerli bulunuyor

Birleşmiş Markalar Derneği tarafından Ticaret Bakanlığı’na yapılan başvurular üzerine 7 ay süren titiz bir incelemeyi tamamlayan bakanlık görevlileri geçtiğimiz günlerde kararını açıkladı. Şikayetvar sitesindeki uygulamaları inceleyen Ticaret Bakanlığı; tüketicilerin şikayetleri sayesinde sorunların bir kısmının THH ve Mahkeme önüne gelmeden satıcı huzurunda çözüm bulması sebebiyle Şikayetvar’ın tüketici dostu bir site olduğunu belirterek firmaların itibarlarına zarar verme amacı güdülmediği kararını verdi.

read_more

Genel

29 Ağustos 2020 23:08

Şikayetvar’dan Swatch davasına açıklama

Kamuoyunda bilinirliğe sahip Swatch davasının detaylarını dinlemek için bir araya geldiğimiz Şikayetvar CEO’su Dr. Ömer Deveci meselenin kesinlikle haberlerde yansıtıldığı gibi olmadığını, davanın taraflı ve yanlı bir şekilde lanse edildiğini belirtti. Kararın eksik inceleme nedeniyle hatalı verildiğini söyleyen Ömer Deveci henüz temyiz aşamasında olan bu davanın bozulacağına dair inancımız tam” dedi.

read_more

Genel

15 Aralık 2019 00:12

Müşteri Deneyimi Yönetiminin 5 Altın Kuralı

Müşteri Deneyimi Nedir?

read_more

Genel

11 Aralık 2019 23:12

Sosyal Kanıt Nedir, Satın Alma Davranışlarını Nasıl Etkiler?

Sosyal kanıt (social proof) insanların, kitlelerin eylemlerini takip edeceği en etkili pazarlama stratejilerindendir. Bir diğer deyişle çeşitli incelemeler, sosyal beğeniler, sözler, hizmetler veya markalar için referanslar gibi geri bildirimler içeren sosyal kanıt, müşteriler üzerinde çok güçlü bir psikolojik etkiye sahiptir. Bu geri bildirim, markanın kendisinden değil diğer tüketicilerden gelir. Dolayısıyla bir ürünü veya hizmeti anlatan olumlu mesajlaşmalar, diğer bir tüketici tarafından daha güvenilir olarak algılanabilir.

read_more

Genel

10 Aralık 2019 20:12

İkinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle ekonomik süreçler düşünüldüğünde sıfır otomobil almaktansa genellikle ikinci el tercih ediliyor. Her ne kadar ülkemizde ikinci el otomobil piyasası oldukça hareketli ve başarılı olsa da her zaman dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var. Yüksek fiyat etiketinden uzak durmaya çalışırken daha yüksek masraflar çıkaracak hataları gözünüzden kaçırmamak için okumaya devam edin!

read_more

Genel

07 Aralık 2019 00:12

Dünyadan Müşteri Deneyiminin En İyi Örnekleri

Müşteri deneyimini alışverişi her iki tarafı için eşit derecede başarılı kılmak günümüzde başarının tek yolu sayılıyor. Markaların kendileri için en iyisini yapacağına şüphe yok fakat söz konusu alışverişin karşı tarafındakiler olunca yüksek memnuniyet oranına ulaşmak zor olabiliyor. Günümüzde teknoloji sayesinde müşteri daha önce olmadığı kadar haklı ve bu sefer hakkını arayabileceği daha çok yola sahip. Bu nedenle iyi bir müşteri deneyimi sunmak, başarılı markaların arkasındaki güçlerden biri.

read_more

Genel

04 Aralık 2019 18:12

Şikayetvar Markalar İçin Gerçekten Faydalı mı?

Bir markanın müşterileriyle iletişime geçmesi için mümkün olan tüm yolları kullanmasından daha doğru bir hareket olamaz. Günümüz şartlarını değerlendirince en önemli adımın bu olduğundan emin olabiliyoruz. Çünkü günümüzde müşteri memnuniyeti, bir markayı göklere çıkarabilir ya da piyasadan silinmesine sebep olabilir. Şikayet Var’ın markalar için faydası da bu noktada başlar.

read_more

Genel

26 Kasım 2019 01:11

Negatif Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

Rekabetçi pazar piyasasında, çoğu şirket itibar yönetiminin ve müşteri geri bildirimlerinin öneminin farkında.

read_more

Genel

25 Kasım 2019 02:11

Şikayetvar Müşteriler İçin Gerçekten Faydalı mı?

Sizlerle daha önce “Şikayet Var Gerçekten İşe Yarıyor mu?” konulu içeriğimizi paylaşmıştık. Şikayet Var’ı nasıl kullanmanız, taleplerinizi hangi yöntemlerle firmaya iletmeniz gerektiğinden bahsettikten sonra, sırada Şikayet Var’ın doğru kullanımı sonrasında müşteriler için faydalı olup olmadığı konusu var.

read_more

Genel

15 Kasım 2019 02:11

Müşteri Memnuniyetini Önemseyen Firmalar Black Friday’de Kazanıyor!

Black Friday indirimleri Türkiye’de ve tüm dünyada heyecanla bekleniyor. Yıl boyunca yapılan en büyük indirimlerle alışveriş oranları yükseliyor, daha fazla müşteri daha fazla ürün alıyor ve bu da normalin üstünde bir yoğunluğa sebep oluyor. Bu yoğunlukta müşteriler bir yandan en iyi indirimleri ararken diğer yandan en kaliteli müşteri deneyimini bekliyor. Black Friday, markalar ve işletmelere müşteri hizmeti konusunda nerede olduklarını gösteren en önemli bilgiyi verebilecek dönem.

read_more

Genel

11 Kasım 2019 23:11

Black Friday Yaklaşırken: Müşteri Profili ve Davranışları Nasıl Olacak?

Alışveriş yapmayı seven, ihtiyaçlarını tamamlamak için doğru zamanı bekleyen ya da sadece indirimli ürünleri satın alınca mutlu olan çok büyük bir müşteri kitlesi var. Belki 30 yıl önce alışverişin bir parçası olmak için evden dışarı adım atmak yetiyordu ama günümüzde, yatağımızdan çıkmadan alışveriş yapmamız mümkün. Online alışveriş, tüm müşteri profilini ve davranışını kökünden değiştirdi. Bu değişen profili en net görebildiğimiz zamanlar da kampanyaların ve paralelinde alışverişin arttığı indirim dönemleri. Bunlardan en ünlüsü de Black Friday!

read_more