Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
16 Mayıs 2022 12:40

2 milyon şikayet çözüme kavuştu!

2 milyon şikayet çözüme kavuştu!

Bugün Şikayetvar, üye markaları ve Türkiye’deki bütün tüketiciler için çok önemli bir eşiğe ulaştık. 2001 yılında markalar ve tüketiciler arasındaki çözüm köprüsü olarak kurulan Şikayetvar’da, bugüne kadar tam 2 milyon şikayet çözüme kavuşturuldu.

Bugüne dek 2 milyon çözümün gerçekleşmiş olması, Türkiye’deki müşterilerin memnuniyetini sağlamak için önemli bir araç olduğumuzu göstermiş oluyor. Her ne kadar bu iletişim süreci bize ulaşan şikayetlerle başlasa da Şikayetvar, müşterisine doğrudan ulaşmak ve sorununu dinlemek isteyen markaların şikayet değil, çözüm ortağı oldu.

Toplam 8 milyon farklı şikayetçinin sorununa firmalarla birlikte çözüm aradık

144 bin kayıtlı marka ve firma ile birlikte, hem kamu hem de özel sektörde 8 milyondan fazla kayıtlı şikayetçinin şikayetlerine çözüm aradık. Markalara sesini duyurmakta zorlanan milyonlarca tüketicinin sesi olduk.

Fotoğraflı ve Videolu şikayetlerle yeni bir devrin kapısını açtık. Fiziksel anlamda kanıtlarla şikayetlerin daha anlaşılabilir zemine oturmasıyla birlikte, son yıllarda çözüm sayımız kat kat arttı.

Çeşitli odaklarla, bir çok farklı sektörün müşteri ilişkilerinin eskisine göre çok daha farklı bir seviyeye gelmesine yardımcı olduk. Marka şikayetlerini dile getirmeyi kolaylaştırma amacıyla çıktığımız bu yolda, Türkiye ve dünyadaki ilk müşteri memnuniyeti veri tabanı olmanın da gururunu yaşıyoruz.

Kargo ve kurye şirketlerinin şikayetleri tepeye oturdu

Peki bu 8 milyondan fazla şikayetçinin yazdığı on milyonlarca şikayetin odağı kimler oldu? Tam liste binlerce sektörü kapsasa da kısa bir özetle en çok şikayetin odağı olan ilk 5 sektör, şikayet sayılarıyla birlikte şu şekilde:

  • Kargo ve kurye şirketleri: 350 bin+
  • E-ticaret ve pazaryeri siteleri: 300 bin+
  • İnternet sağlayıcı şirketler: 195 bin+
  • GSM operatör ve servis sağlayıcılar: 130 bin+
  • Özel bankalar: 120 bin+
Marka karşılaştırma modülümüz tüketici alışkanlığını değiştirdi

Tüm bunların yanında bu yıl yayına aldığımız marka karşılaştırma modülü, tüketicilerin alacakları ürüne karar verdikten sonra iki rakip markayı karşılaştırarak daha etkili ve doğru karar vermesine yardımcı oldu. Bugüne dek en çok marka karşılaştırması yapılan sektör kripto para borsaları olurken, ikinci sırada GSM operatörleri yer aldı. Bunun dışında günlük kullanımdaki hizmetlerin bile tamamen tüketici bakış açıları ve deneyimiyle karşılaştırılması tüm sektöre yeni bir soluk getirdi.

Tüketicinin şikayet etmekten ziyade fikir almaya geldiği bir platformuz:

Satın alma kararı öncesi yapılan araştırmalarda tüketiciler, Şikayetvar’da yazılan şikayet ve deneyimlere göz atarak, markaları karşılaştırarak bilgi toplamaya çalışıyorlar. Sadece son 12 ay içerisinde 80 milyondan fazla tekil kullanıcı Şikayetvar’ı bilgi toplamak amacıyla ziyaret etti. Bu sayı bize gösteriyor ki markalar, Şikayetvar’da yayınlanan tüketici sorunlarını çözüme kavuşturunca sadece bir müşterisini değil, potansiyel müşterilerini de memnun edebiliyor.

Tüketicilerin sesi ve bilgi merkezi, markaların favori müşteri ilişkileri yönetim aracı; her şeyden önemlisi en köklü ve güvenilir çözüm merkezi olmaya devam edeceğiz.

Çözüm için Şikayetvar!


Ek