Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

TCDD

37100
(73 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
1.507 Şikayet (Son 1 yıl)
TCDD
37100
(73 değerlendirme)
Şikayet Yaz

TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver

Fatih
21 Haziran 19:08
-
TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver
TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver

TCDD Klimalar Bozuk Çözümlenmiyor

Muhammed
21 Haziran 18:16
-

TCDD Sandıklı -Eskişehir Pamukkale Express 13.26 Seferi

İbrahim
21 Haziran 14:13
-
TCDD Sandıklı -Eskişehir Pamukkale Express 13.26 Seferi
TCDD Sandıklı -Eskişehir Pamukkale Express 13.26 Seferi
TCDD Sandıklı -Eskişehir Pamukkale Express 13.26 Seferi
TCDD Sandıklı -Eskişehir Pamukkale Express 13.26 Seferi
+1

TCDD Edirne Treninin Acı Verici Durumu

Enes
21 Haziran 00:06
28
TCDD Edirne Treninin Acı Verici Durumu

TCDD Engelli Bilet Satışı

Eda
20 Haziran 20:46
90
TCDD Engelli Bilet Satışı

TCDD Halkalıdan Kalkan Edirne Treni

Güler
20 Haziran 19:46
54

TCDD Engelli İçin Abonmandan Faydalanamadım. Biz Bilet Alıp Seyahat Ettik.

Evin
20 Haziran 16:18
105

TCDD İzmir Selçuk Tren Metro Ulaşımı

Cemil
20 Haziran 16:17
-

TCDD Temiz Ve Hijyenik Değil

Mehmet
20 Haziran 13:12
98

TCDD Rahatsız Edici İnsanlar Ve Uyarılmamaları

Mali
20 Haziran 10:22
80

TCDD Kafeterya Şikayet Bazı Yolcular

Mehmet
20 Haziran 08:48
195

TCDD Saatlerce Trende Çekirdek Çitlediler

Edanur
19 Haziran 14:29
118

TCDD Koltuk Numarası Tutmuyor

Hatice
19 Haziran 13:02
75

TCDD Bilet İade İşlemi Sorunu

Onur
19 Haziran 11:39
69

TCDD Tren Yolculuğunda Kahvaltı Ve Hizmet Sorunları

Tuğba
19 Haziran 08:28
137
TCDD Tren Yolculuğunda Kahvaltı Ve Hizmet Sorunları

TCDD Bilet İşlemlerinde Karşılaşılan Sorunlar

Sefa
19 Haziran 05:48
27

TCDD Bilet Parasında İade Sorunu!

Sunshine
19 Haziran 00:19
50

TCDD Trenler Vaktinde Kalkmıyor

Emir
18 Haziran 18:45
75

TCDD Yataklı Vagon Eksikliği

Hayal
18 Haziran 18:39
85

TCDD Bilgim Dışında Yerimin Değiştirilmesi

Metin
18 Haziran 16:05
93
Toplam 4.494 Şikayet

Marka Profili

TCDD bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
TCDD henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

TCDD müşteri hizmetleri numarası nedir?
TCDD müşteri hizmetleri numarası 444 82 33’tür. Herhangi bir konu ile ilgili TCDD şikayet ve yorumlarınızı dilerseniz Şikayetvar üzerinden yayınlayabilirsiniz.
TCDD bilet iptali nasıl yapılır?
Bilet iptali işleminizi tüm TCDD satış kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet iptali ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak Şikayetvar’da yer alan kullanıcı deneyimlerini inceleyebilirsiniz.
Biletimi İnternet ve Mobil uygulamadan iade, değişiklik veya açık bilete çevirme işlemini nasıl yapabilirim?
İnternet satış sayfası üzerinde bulunan “Online İşlemler” menüsündeki “Biletlerim” kısmından, PNR numarası ile soy isminizi yazıp bileti sorgulayarak ve çıkan bilet listesinden işlem yapmak istediğiniz bileti seçerek ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
TCDD bilet rezervasyonu nereden yapılır?
İnternet, mobil, müşteri hizmetleri ve TCDD acentelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.
TCDD tren saatleri nereden öğrenilebilir?
Satış ekranlarında seyahat edilecek parkur ve tarih seçilerek devam butonuna basıldığında gelen ekrandan istenilen bilgilere ulaşılabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kısa adıyla TCDD, 1 Haziran 1927 tarihinde kurulmuştur. TCDD, Türkiye'deki demiryolu taşımacılığını düzenleyen, işleten ve kontrol eden resmi kurumdur. Demiryolu taşımacılığını serbestleşmesi, ve TCDD’nin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında 2013 tarihinde 6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi hakkında kanun yayınlanmıştır. Bu kapsamda; TCDD altyapı işletmecisi, TCDD Taşımacılık ise tren işletmecisi kuruluş olarak tanımlanmıştır. 2017 yılı itibarıyla TCDD Taşımacılık’ın faaliyetlerine başlamasının ardından faaliyetleri; yolcu ve yük taşımacılığı, lojistik hizmetleri, feribot ile yük ve yolcu taşımacılığı olarak belirlenmiştir. Ayrıca yüksek hızlı trenler, konvansiyonel trenler, kent içi banliyö trenleri, Marmaray, Başkentray TCDD Taşımacılık tarafından işletilmektedir. Bu demir yolları ulaşım araçları ve genel olarak TCDD ile ilgili daha fazla fikir edinmek isterseniz sayfamızda yer alan kullanıcı yorum ve deneyimlerini inceleyebilirsiniz.

TCDD Taşımacılık Faaliyetleri Hakkında…

TCDD Taşımacılık tarafından 2017 yılından beri yürütülen faaliyetler kısaca; yolcu ve yük taşımacılığı, feribot ile yük taşımacılığı ve konvansiyonel trenler olarak açıklanabilir. Bunun yanı sıra; şehirler arası ulaşımda sıklıkla kullanılmaya başlanan yüksek hızlı trenler, şehir içi ulaşımda kullanılan banliyö trenleri, Marmaray ve Başkentray da TCDD Taşımacılık’ın işletmesini yürüttüğü demir yolu ulaşımlarıdır. Bunların yanı sıra; araç filosu ve bu araçların temini de TCDD Taşımacılık’ın sorumluluğu altındadır. Şehirler arası ulaşımda bölgesel ya da yüksek hızlı trenleri kullanmak isterseniz TCDD tren saatlerini web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. TCDD bölgesel seferleri 7 farklı bölge ekseninde düzenlenmektedir. Yine bu bölgeleri de TCDD web sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Şehirler arası ulaşımda büyük kolaylık sağlayan yüksek hızlı trenler ise; ekonomi, business ve yemekli olmak üzere 3 çeşit vagondan oluşmaktadır. Yine güncel yüksek hızlı tren saatleri de TCDD’nin yüksek hızlı tren sayfasında yer almaktadır. Karayolu ulaşımına kıyasla daha hızlı ve ekonomik seyahat etmenizi sağlayan yüksek hızlı trenler ile siz de şehirler arası yolculuğun en konforlu halini deneyimleyebilirsiniz.

TCDD Taşımacılık İletişim Kanalları Nelerdir?

TCDD Taşımacılık; merkezde 15 daire, taşrada ise 7 merkez (İstanbul, Ankara, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyonkarahisar), yüksek hızlı tren ve Marmaray İşletme olmak üzere iki işletme müdürlüğüne sahip bulunmaktadır. TCDD Taşımacılık faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak, şehir içi ve şehirler arası ulaşım yolları hakkında bilgi almak ya da aklınıza takılan herhangi bir konuda TCDD Taşımacılık iletişim kanallarını kullanarak kurum ile irtibata geçebilirsiniz. TCDD iletişim kanalları arasında; TCCDD müşteri hizmetleri numarasını arama, WhatsApp iletişim hattından yazma ya da TCDD e posta adresine e-mail gönderme seçenekleri yer almaktadır. Herhangi bir konu ile ilgili TCDD şikayet ve yorumlarınızı ise sayfamız üzerinden yayınlayarak hem kurum hem de diğer tüketicilerle paylaşabilirsiniz.