Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

TCDD

37100
(73 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
1.506 Şikayet (Son 1 yıl)
TCDD
37100
(73 değerlendirme)
Şikayet Yaz
5
Çözüldü
Elif
25 Haziran 14:26
-
Elif Şikayetini Yayından Kaldırdı

TCDD Denizli Gari Hizmet

Makbule
25 Haziran 04:20
19

TCDD Kondüktör İle İlgili Şikayetim

Mısra
24 Haziran 22:03
69

TCDD Kondüktör İle İlgili Şikayet

Sıla
24 Haziran 22:03
60

TCDD Kondüktör İle İlgili Şikayetim

Ece
24 Haziran 22:02
33

TCDD Her Seferinde Geç Kalıyor

Barkın
24 Haziran 16:55
28

Torbalı TCDD Ve Çalışanlarının İsini Eksik Yapması

Mehmet
24 Haziran 15:14
88
Torbalı TCDD Ve Çalışanlarının İsini Eksik Yapması

TCDD Vagon Klimaları Çalışmıyor.

Alperen
23 Haziran 23:56
47

TCDD Klimanın Ayarlanmaması, Kapatılmaması

Gülay
23 Haziran 23:55
46

TCDD Tren Seferlerinde Gecikme

Samed
23 Haziran 21:09
39

TCDD Bilet İptal Süresi Mağduriyeti

Kemal
23 Haziran 15:06
84

TCDD Devlet Kampında Fahiş Fiyat

Burak
23 Haziran 12:57
189

TCDD Taşımacılık Hep Geç Kalıyor

Münevver
23 Haziran 11:41
130

TCDD Gecikmelerin Sonlanmasını İstiyoruz

Turgay
23 Haziran 11:21
85

TCDD Sivas Ankara Hızlı Tren Rötarı

Demet
23 Haziran 03:29
386

TCDD Çalışanların Üslubu Önemli

Melike
23 Haziran 02:37
45

TCDD Yanlış Bilet İade Problemi

Emirhan
23 Haziran 00:58
120

TCDD'nin Amaçsız Cezası

Ayça
22 Haziran 23:37
57

TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver

Fatih
21 Haziran 19:08
50
TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver
TCDD Yazıklar Olsun Boykota Ses Ver

TCDD Klimalar Bozuk Çözümlenmiyor

Muhammed
21 Haziran 18:16
85
Toplam 4.498 Şikayet

Marka Profili

TCDD bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
TCDD henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

TCDD müşteri hizmetleri numarası nedir?
TCDD müşteri hizmetleri numarası 444 82 33’tür. Herhangi bir konu ile ilgili TCDD şikayet ve yorumlarınızı dilerseniz Şikayetvar üzerinden yayınlayabilirsiniz.
TCDD bilet iptali nasıl yapılır?
Bilet iptali işleminizi tüm TCDD satış kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet iptali ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak Şikayetvar’da yer alan kullanıcı deneyimlerini inceleyebilirsiniz.
Biletimi İnternet ve Mobil uygulamadan iade, değişiklik veya açık bilete çevirme işlemini nasıl yapabilirim?
İnternet satış sayfası üzerinde bulunan “Online İşlemler” menüsündeki “Biletlerim” kısmından, PNR numarası ile soy isminizi yazıp bileti sorgulayarak ve çıkan bilet listesinden işlem yapmak istediğiniz bileti seçerek ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
TCDD bilet rezervasyonu nereden yapılır?
İnternet, mobil, müşteri hizmetleri ve TCDD acentelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.
TCDD tren saatleri nereden öğrenilebilir?
Satış ekranlarında seyahat edilecek parkur ve tarih seçilerek devam butonuna basıldığında gelen ekrandan istenilen bilgilere ulaşılabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kısa adıyla TCDD, 1 Haziran 1927 tarihinde kurulmuştur. TCDD, Türkiye'deki demiryolu taşımacılığını düzenleyen, işleten ve kontrol eden resmi kurumdur. Demiryolu taşımacılığını serbestleşmesi, ve TCDD’nin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında 2013 tarihinde 6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi hakkında kanun yayınlanmıştır. Bu kapsamda; TCDD altyapı işletmecisi, TCDD Taşımacılık ise tren işletmecisi kuruluş olarak tanımlanmıştır. 2017 yılı itibarıyla TCDD Taşımacılık’ın faaliyetlerine başlamasının ardından faaliyetleri; yolcu ve yük taşımacılığı, lojistik hizmetleri, feribot ile yük ve yolcu taşımacılığı olarak belirlenmiştir. Ayrıca yüksek hızlı trenler, konvansiyonel trenler, kent içi banliyö trenleri, Marmaray, Başkentray TCDD Taşımacılık tarafından işletilmektedir. Bu demir yolları ulaşım araçları ve genel olarak TCDD ile ilgili daha fazla fikir edinmek isterseniz sayfamızda yer alan kullanıcı yorum ve deneyimlerini inceleyebilirsiniz.

TCDD Taşımacılık Faaliyetleri Hakkında…

TCDD Taşımacılık tarafından 2017 yılından beri yürütülen faaliyetler kısaca; yolcu ve yük taşımacılığı, feribot ile yük taşımacılığı ve konvansiyonel trenler olarak açıklanabilir. Bunun yanı sıra; şehirler arası ulaşımda sıklıkla kullanılmaya başlanan yüksek hızlı trenler, şehir içi ulaşımda kullanılan banliyö trenleri, Marmaray ve Başkentray da TCDD Taşımacılık’ın işletmesini yürüttüğü demir yolu ulaşımlarıdır. Bunların yanı sıra; araç filosu ve bu araçların temini de TCDD Taşımacılık’ın sorumluluğu altındadır. Şehirler arası ulaşımda bölgesel ya da yüksek hızlı trenleri kullanmak isterseniz TCDD tren saatlerini web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. TCDD bölgesel seferleri 7 farklı bölge ekseninde düzenlenmektedir. Yine bu bölgeleri de TCDD web sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Şehirler arası ulaşımda büyük kolaylık sağlayan yüksek hızlı trenler ise; ekonomi, business ve yemekli olmak üzere 3 çeşit vagondan oluşmaktadır. Yine güncel yüksek hızlı tren saatleri de TCDD’nin yüksek hızlı tren sayfasında yer almaktadır. Karayolu ulaşımına kıyasla daha hızlı ve ekonomik seyahat etmenizi sağlayan yüksek hızlı trenler ile siz de şehirler arası yolculuğun en konforlu halini deneyimleyebilirsiniz.

TCDD Taşımacılık İletişim Kanalları Nelerdir?

TCDD Taşımacılık; merkezde 15 daire, taşrada ise 7 merkez (İstanbul, Ankara, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyonkarahisar), yüksek hızlı tren ve Marmaray İşletme olmak üzere iki işletme müdürlüğüne sahip bulunmaktadır. TCDD Taşımacılık faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak, şehir içi ve şehirler arası ulaşım yolları hakkında bilgi almak ya da aklınıza takılan herhangi bir konuda TCDD Taşımacılık iletişim kanallarını kullanarak kurum ile irtibata geçebilirsiniz. TCDD iletişim kanalları arasında; TCCDD müşteri hizmetleri numarasını arama, WhatsApp iletişim hattından yazma ya da TCDD e posta adresine e-mail gönderme seçenekleri yer almaktadır. Herhangi bir konu ile ilgili TCDD şikayet ve yorumlarınızı ise sayfamız üzerinden yayınlayarak hem kurum hem de diğer tüketicilerle paylaşabilirsiniz.