3 g
Yorum Yap
#11582782

PTT Kargo Gönderi Teslimat Sorunu!

PTT'den bir gönderi gönderildi adıma gönderilmez olaydı. Mesai saatleri içinde olduğundan dolayı teslim alamıyorum, babamı gönderdim teslim etmediler, eşimi gönderdim teslim etmediler benim mesaiden çıkma imkanım yok, e teslim alamayacak mıyız. Aradım müşteri hizmetlerini 4441788 kargo bölümünden müşteri temsilcisi çıktı, durumu anlattım, müşteri temsilcisinin aynen söyledikleri: kargo kimin adına gönderilmiş ise o kişinin nüfus cüzdan fotokopisini içeren dilekçe, alacak kişinin nüfus cüzdan fotokopisi ile teslimat yapacaklarmış. Gülesim geldi.


Böyle saçma şey mi olur. Alacak kişi eşim, soyad tutuyor. Babam zaten soyad aynı. Dedim neye göre hangi kanuna veya yönetmeliğe göre teslimat yapıyorsunuz nerede yazıyor bu, müşteri temsilcisi kem küm, e bir sorayım, bekler misiniz, bekleyeyim. Cevap: PTT teslimatlar ile ilgili kendisi mevzuat belirlemiş. Yani keyfi bir uygulama belirlemiş. Dedim tamam. İlkokul diploma mı da vereyim mi? Böyle saçmalık olmaz, sanki hiç diğer kargo şirketlerinden kargo teslim almadık. Böyle yaptığınız sürece PTT'den bedava bile olsa bir tane kargo almam artık.

Remzi Remzi 445 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Remzi4 g

    PTT den bir gönderi gönderildi adıma, bir ile gitmiş oradan başka bir ile Türkiye yi geziyor. Aradım müşteri hizmetlerini dedim ki bana şu gönderi kodu ile kargo gönderilmiş, ben şu adreste ikamet ediyorum. Teslimat adresini güncelleyin. Müşteri hizmetleri: yok biz güncelle yemiyoruz. Neden? Gönderen kim ise sadece o güncelleştirebilmektedir. E o zaman sen ne işe yararsın. Alıcı benim arayan benim, benim adıma gönderilmiş telefon numaram aynı tutuyor önünde ekranda görüyor. Yok adres güncellemesi yapamıyoruz. PTT kendini biraz daha geliştirmeli…

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler