Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Zurich Sigorta - İkame Araç Ve İletişim Beceriksizliği

Korhan
03 Haziran 19:24
2.562

Zurich Sigorta'dan aracıma kasko satın aldım. Kasko poliçemde aracın tamiratı süresince sınırsız ikame araç verilmesi bulunmaktadır. 26 Haziran tarihinde yaşadığım kazanın ardından 28 Haziran 2024'te aracımı sigortanın anlaşmalı servisine bıraktım. 29 Haziran 2024 tarihinde expert aracımı inceledi. Bu tarihten beri Zurich Sigortayı defalarca arayıp işlemlerimi bitirmesini ve ikame aracın tarafıma teslim edilmesini yönergeleriyle birlikte talep ettim. Zurich Sigorta'nın İkame araç birimi konuyu kendi atadıkları expertin onay vermesi gerektiğini, Expert ise Zurich sigortanın kendisine onay talebi göndermesi gerektiğini kendisine ulaşıldığı takdirde onayı vereceğini, Zurich Sigorta hasar birimi ikame onayı alması gerektiğini söyleyip top çeviriyor. Sigorta şirketinden 10'dan fazla kişi ile görüştüm, hepsi aynı şeyi söyleyip duruyor. Çokta karmaşık olmayan bir evrak işini tamamlamak yerine şirket yaklaşık 1 haftadır en kısa sürede çözeceğiz diye beni oyalıyor.

Ben hizmeti Zurich Sigortadan satın aldım, bana expertin numarasını verip kenara çekiliyorlar. Expert aracı 29 Haziran 2024 tarihinde görüp incelemiş, ben kendisine ulaşabilirken Zurich Sigorta'dan hiç kimse görevleri de bu iken ne hikmetse ulaşamıyor ya da ulaşmıyor. İşlerini bitirip bana sonuçla dönmeleri gerekirken iki firmanın birbiriyle iletişim kurmasını ben sağlamaya çalışıyorum.

Firma çalışanlarının yapması gereken ve yapmadığı işin peşinden ben gitmek zorunda değilim. Hastam var ve bana parasını ödediğim hizmeti vermediğiniz için her gün hastaneye gitmek için taksiye para veriyorum. Koca şirket, her aradığımda telefona çıkan ve fazlası olan bir dünya çalışan, uzmanı olduklarını iddia ettikleri bir işi doğrultamıyorlar.

Dosya numarası : 1053559

Zurich Sigorta - İkame Araç Ve İletişim Beceriksizliği
Zurich Sigorta - İkame Araç Ve İletişim Beceriksizliği
Zurich Sigorta - İkame Araç Ve İletişim Beceriksizliği
05 Haziran 14:45 (Şikayetten 1 gün sonra)

Sayın Sigortalımız, İletmiş olduğunuz talep değerlendirmeye alınmış olup, en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, ZURICH SİGORTA A.Ş. Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti Departmanı

05 Haziran 14:45

Sayın Sigortalımız, 05/06/2024 tarihindeki görüşmemize istinaden tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla, ZURİCH SİGORTA A.Ş

Korhan
06 Haziran 09:26
Zurich Sigorta - İkame Araç Ve İletişim Beceriksizliği

Şikayetlerimi bildirdikten 1 hafta sonra c sınıfı en dolu paket Megane aracım yerine bomboş Renault taliant verildi. Aracıma muadil araç verilmedi. Dahası bugün dosyamın araştırmaya alındığını ve bugün ikame sözleşmemin iptal edildiğini, aracı da kiralama şirketine geri vermem gerektiği söylendi. Beni arayan Zurich Sigorta ikame birimi bilgi almak için Zurich Sigorta hasar birimini aramam gerektiğini söyledi. Bunlar birbirine küs departmanlar aralarında konuşup müşteriye dönemiyorlar. Hasar birimini aradım, hasar birimi araştırmaya alınmış dönüş yapılacak diyor. Bilgi vermekten yoksun olduğu gibi 1 haftadır beni mağdur eden şirket şimdi verdiği aracı tekrar elimden alacağını söylüyor. Aracıma sol ön kapıdan taksi çarptı kapı açılmıyor, tamiri yapılmayabilir deniyor. Sınırsız ikame dediğiniz bu mu? Veriyormuş gibi yapıp türlü şark numaralarıyla araç vermeme, verdiğini de alma stratejisi. Bravo, Zurich Sigorta.

Korhan
06 Haziran 09:50

Ben hayatımda bu kadar kötü bir şirket görmedim. Müşteri memnuniyeti departmanını arıyorum robotla konuşuyorum sanki "tarafınıza dönüş yapılacak" cümlesinden başka bir şey duymuyorum. Sınırsız ikame diye sattıkları poliçede oyunlarla gerçek dünyada araç vermemek için "kurumsal tasarruf" taktikleri uygulanıyor. Böyle böyle terfi alırsınız. Beni mağdur ettiğiniz her gün için masraflarımın faturalarını tutuyorum ve sizi dava edeceğim. Bu sigorta şirketine bulaştığım için çok pişmanım.

Korhan
06 Haziran 11:35

Avukatımla görüştüm, ikame araç verilmeyen her gün için benzer segmentte bir aracın kiralama bedelini talep edebileceğimi belirtti. Bunu okuyan tüm mağdurların bilgisi olması için yazıyorum. İsterseniz şimdi aracın onarımı bitinceye kadar araç vermeyin, istediğiniz kadar oyalayın. Araç vermediğiniz her gün için günlük muadil bir oto kiralama bedelini tespit ettirip tarafınızdan Tüketici Mahkemesi yoluyla talep edeceğim.

Korhan
06 Haziran 15:59

Kazanın apaçık fotoğrafları olmasına rağmen "kaza gerçekten olmuş mu" diye bilirkişi atanacakmış. İşleme süreci 15 günmüş, yardımcı olunamıyormuş. 15 gün sonra tamir onayı verilecekmiş. Tamir onayı verilince yine aynı döngüye girip zürih sigortayı 50 kez arayacağım, yine aynı stresi yaşayacağım. Bu saçmalığın tüm süreçlerini buraya yazacağım ve Zurich Sigorta'nın nasıl bir şirket olduğunu herkese göstereceğim.

Korhan
13 Temmuz 14:01

Güncelleme : Tarafıma kazanın ardından 2 Temmuz 2024 tarihinde araç verildi (ilk mesajımda tarihi yanlış yazmışım, kaza 26.05.2024te gerçekleşti) - tam 37 gün sonra. Sınırsız ikame diye verilen araç için, 2 günde bir Rent A Car firması arayıp aracı teslim alacağız diyor. Zürih Sigortayı arıyorum ben uzatın diyorum ancak öyle uzatıyorlar. Poliçem gereği aracın tamiri bitene kadar ikame araç verilmesi gerek, uzatma işlemini bile ben iletişim sağlayarak yapıyorum. Bugün 13.07.24 tarihinde aracın uzatma talebi reddedilmiş. Aracımın tamiri ile ilgili bana geri dönüş yapan yok.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Zürih Sigorta Konut Sigortasının Şartlarını Yerine Getirmiyor.

Süleyman
06 Ekim 2023 17:42
182
Zürih Sigorta Konut Sigortasının Şartlarını Yerine Getirmiyor.

Zurich Sigorta Kaza Sonrası Uzayan İşlem Süreçleri Hakkında

Berk
14 Eylül 2023 15:21
1.261
1

Zurich Sigorta Hasar Onayı Ve İkame Araç Tahsisinde Çıkartılan Zorluklar

Bünyamin
06 Haziran 20:37
1.236
Zurich Sigorta Hasar Onayı Ve İkame Araç Tahsisinde Çıkartılan Zorluklar
1

Zürih Sigorta Poliçe Yalanları

Harun
04 Nisan 12:14
119
Zürih Sigorta Poliçe Yalanları

Zurich Sigorta Yanlış Kesilen Poliçenin Düzeltilmemesi Ve İptal Edilmemesi

Burak
22 Mart 18:19
70
Benzer Şikayet Yaz