Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Epttavm Azur Market Sıfır Ürün Diye Satılan Ürün İkinci El Çıktı

Salih
18 Nisan 22:40
2.041

Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki Ankara'da görev yapmaktayım. Azur Market adlı mağazadan Huawei Watch GT3 Pro Titanyum Kasa-Titanyum ürününü 9.798,54 TL karşılığında 16.04.2024 tarihinde saat 16.41'de sipariş verdim. Aynı gün bir saat sonrasında siparişimi kontrol ettiğimde, aynı satıcının ürünün fiyatını 10.791,25 TL olarak güncellediğini gördüm. Bu durumdan şüphelenerek satıcı mağazaya ürün hakkında defalarca sorular yönelttim, ancak maalesef cevap alamadım. PTT WhatsApp canlı destek hattına bu durumu açıkladım ve 'satıcı mesajlara cevap vermiyor' dedim. Satıcı, 17.04.2024 tarihinde siparişi kargoya verdi. Ertesi gün, yani 18.04.2024 tarihinde öğle sıralarında şüphe üzerine kargo paketini videoya alarak açtım. Kutu jelatinliydi ancak orijinal jelatinden farklıydı. Açıkça sonradan jelatinlendiği anlaşılıyordu, çünkü orijinal ürünün jelatini farklı olur. Kutuyu açtığımda, saatin kordonunun metal olup titanyum olmadığını, cihazın ön cam koruyucusunun jelatininin farklı olduğunu, cihazın titanyum kasasında çizikler bulunduğunu, ürünün kablolarının yan sanayi olduğunu ve cihazı şarja taktığımda 3 saat boyunca herhangi bir tepki vermediğini tespit ettim. Ayrıca ürünü kurumsal olarak satın aldım ve kutu içerisinde ya da sistem üzerinden faturasının olmadığını gördüm. Epttavm gibi devletin kurumu tarafından sunulan bir platformda böyle bir sorunla karşılaşmak oldukça üzücü ve güvenimi sarsmıştır. Mağduriyetimin acilen giderilmesini, ürün satışının iptal edilmesini, ücretimin ivedilikle kartıma iade edilmesini ve bu satıcının Epttavm ile ilişiğinin derhal kesilmesini talep ediyorum. Ayrıca, kurumunuzun itibarını ve güvenini sarsan bu durum nedeniyle satıcıya karşı dava açılmasını istiyorum. Ekte, ürünün ilk kutu açılımı videosu ve görselleri bulunmaktadır. Ayrıca, gerekli hukuki işlemleri yapabilmem için satıcı mağaza sahibinin bilgilerini talep ediyorum.

00:00
Epttavm Azur Market Sıfır Ürün Diye Satılan Ürün İkinci El Çıktı
Epttavm Azur Market Sıfır Ürün Diye Satılan Ürün İkinci El Çıktı
Epttavm Azur Market Sıfır Ürün Diye Satılan Ürün İkinci El Çıktı
+2

Gelişme
Gelişme

18 Nisan 22:22

Merhaba öncelikle ben Ankara da görev yapmaktayım. Azur Market isimli mağazadan Huawei Watch GT3 Pro Titanyum Kasa-Titanyum ürününü 9798,54 ile 16.04.2024 günü saat 16.41 siparişini verdim aynı gün bir saat sonrasında siparişimi kontrol ettiğimde aynı satıcı ürününün fiyatını artırarak 10.791.25 TL üzerinden satışa başlamış. Bu durum üzerine ben de şüphelendim Satıcı mağazaya defaatle ürün hakkında sorular sordum maalesef cevap alamadım. PTT WhatsApp canlı destekten bu durumu izah ettim mesajlara cevap vermiyor satıcı diye. Satıcı 17.04.2024 günü siparişi kargoya verdi. Bugün yani 18.04.2024 günü öğle sıralarında şüphe üzerine kargo paketini videoya çekerek açılımını yaptım. Kutu açıldığında saatin kordonun metal olduğu titanyum olmadığı, cihazın ön cam korumasının jelatinin farklı olduğu, cihazın titanyum kasasında çizikler olduğu, ürünün kablolarının yan sanayi ürün olduğu, cihazı şarja takıldığında 3 saat tepki vermediği tarafımdan tespit edilmiştir. Ayrıca ürünü kurumsal aldım kutu içerisinden ya da sistem üzerinden faturasının olmadığı görülmüştür.  Mağduriyetimin acilen giderilmesi, ürün satışının iptal edilmesi, ücretinin ivedilikle kartıma iade edilmesi ayrıca bu satıcının acilen Epttavm ile ilişiğini kesilmesi hakkında da tarafınızdan kurumunuzun itibarını, güvenini sarstığı için dava açılmasını talep ediyorum. Ekte ürünün ilk kutu açılımı videosu ve görselleri vardır. Ayrıca satıcı mağaza sahibinin bilgilerini gerekli hukuksal işlemlerde kullanması için talep ediyorum.

Salih
25 Nisan 13:27

Sorunum hala devam ediyor. 9 gün oldu cevap bile vermediler. Devlete ait bir platformda bu tür olaylar ile nasıl karşılaşıyoruz anlamış değilim. Epttavm tüketicleri mağdur ediyor. Kesinlikle Epttavm de güvenli bir alışveriş platformu değildir. Alışveriş kesinlikle yapmayınız. Gerekli yerlere hukuksal başvurularımı yapacağım

Benzer Şikayetler

1

Epttavm Ürün İade Sorunu

Cumali
02 Şubat 19:01
834
1

Epttavm Mobil Market Sıfır Yerine İkinci El Ürün Gönderiyor

Enes
10 Kasım 2023 11:50
740
1

Epttavm İade Problemi

Ömer
03 Ekim 2023 12:08
272
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Hakan

Salih çözüm olarak ne yapabildin yardımcı olurmuşum

Hakan

Merhaba Salih aynı sorun benimde başıma geldi çözüm olarak ne yapabildin

Benzer Şikayet Yaz