Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz

profile
Ahmet
05 Mart 10:55
604

13.02.2024 tarihinde Ford Mondeo marka aracımla seyir halindeyken Antalya Kepez Zeytinlik Mahallesi'nde yoğun yağmur nedeniyle sel baskınına maruz kaldım ve aracım hasar gördü. Magdeburger Kasko şirketi ile iletişime geçerek aracımı servise çektirdim. En yakın servise çekilmesini taahhüt etmelerine rağmen benden ekstra ücret talep ederek Antalya Ford Bilaller servisine aracımı çektirdim. 112 acil servise olay anında hemen ulaşamadım. Bir süre sonra 112 acil servis ile iletişime geçebildim ve olay yeri için polis talebinde bulundum. Ancak yoğunluktan dolayı geç geleceklerini belirttiler. Ford Bilaller servisindeki hasar bölümü ile irtibata geçtim ve beyanlı tutanak ile işlemleri başlatabileceğimiz söylendi. Daha önce beyanlı hasar tutanağı doldurmadığım için olayı özet şekilde ifade ettim. E-posta ile geri dönüş yapıldı ve detaylı beyan yazmam istendi. Olayı detaylı şekilde tekrar yazdım. Beyanda 'aracı stop ettim ve kontağı kapattım, asla çalıştırmak için çaba göstermedim' gibi ifadeler kullandım. Ancak, bir harf hatası yüzünden 'aracı stop etti' şeklinde yanlış yazmışım. Eksper şirketi, olayın gerçekliğini örtbas ederek ve doğal afetten dolayı hasar oluşmadığı gibi bir izlenim yaratarak kasko şirketine rapor sunmuştur. Raporda, aracı durdurup kontağı kapatmam gerektiğini, bunu yapmadığım için aracın hasar gördüğünü belirtmişlerdir. Sel anında kimse önce malını düşünmez, herkes can güvenliğini önceler. Ayrıca, kasko şirketinin poliçesinde 'sel baskını sonrası oluşan hasarlar kasko şirketi tarafından karşılanacak ve sigortalıya hiçbir muafiyet uygulanmayacaktır' maddesi bulunmaktadır. Bilgili Ekspertiz tarafından hazırlanan rapora dayanarak tarafıma %40 oranında kusur bulunmuş ve muafiyet uygulanmıştır. Bunu kabul etmiyorum ve selden kaynaklı hasarımın tamamının, kasko şirketi tarafından taahhüt edildiği üzere karşılanmasını talep ediyorum. Aksi takdirde yasal yollardan hakkımı arayacağımı beyan ediyorum. Ayrıca, bu süreçte amaçsız kaldığım günler nedeniyle oluşacak mağduriyetlerin de karşılanması için Magdeburger Sigorta A.Ş.'ye dava açacağımı bildiriyorum.

Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz

Gelişme
Gelişme

05 Mart 09:45

33 aan 845 plakalı Ford Mondeo aracım 13.02.2024 tarihinde seyir halinde ilerlerken sel baskınına maruz kalıp hasar görmüştür... Tarafıma 100de 40 muafiyet uygulanmıştır. Fakat poliçede taahhüt edilen sel baskını sonrası sigortalıya muafiyet uygulanmayacaktır ve hasar kasko şirketi tarafından karşılanacak tır ibaresi geçmektedir... İşi arabayı stop etti etmediyse getirip tarafıma bedel yansıtılmasını kabul etmiyorum. Hakkımı sonuna kadar yasal yollarla arayacağım.

Ek
Ek
Ahmet
Ahmet
05 Mart 10:34
Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz

13.02.2024 tarihinde Ford Mondeo aracımla seyir halinde iken, Antalya Kepez zeytinlik mahallesinde yoğun yağmur nedeniyle sel baskınına maruz kaldım ve aracım hasar gördü. Magdeburger Kasko şirketi ile konuşarak aracımı servise çektirdim. En yakın servise çekilmesini taahhüt ettiklerini söyleyerek benden ekstra ücret talep ederek Antalya Ford bilaller servisine aracımı çektirdim... 112 acil servise olay anında kısa sürede ulaşamadım. Bir süre sonra 112 acil servise ulaştım. Olay yeri için polis istedim. Ama bana yoğunluktan dolayı geç gelineceğini ifade ettiler ve Ford bilaller servisinde hasar bölümü ile irtibata geçtim. Beyanlı tutanak ile işlemleri başlatabileceğimiz söylendi. Ben de beyanlı hasar tutanağı daha önce hiç doldurmadığımdan özet şekilde olayı ifade ettim. Mail geri dönüş yapıldı ve detaylı beyan yazılmam istendi. Bend olayı detaylı şekilde tekrar yazdım. Beyanda ki bir harf hatası yüzünden aracı stop ettim ve kontağı kapattım asla çalıştırmak için çaba göstermedim gibi ifade kullandım. Bu ifadede aracı stop ettim yerine aracı stop etti yazım yanlışı olmuştur. Eksper şirketi bütün olayın gerçekliğini örtbas edip hasara ben sebebiyet vermişim gibi, sanki doğal afetten dolayı hasar oluşmamış gibi aldı yansıtarak kasko şirketine rapor sunmuştur. Raporda benim aracı stop etmem gerektiğini stop etmediğim için aracın hasar gördüğünü yazmışlardır. Bu şekilde olsa bile Sel anında kim önce malını düşünür. Herkes önce canını düşünür. Ayrıca kasko şirketinin poliçesinde sel baskını sonrası taahhüt ettiği madde aynen şu şekildedir. ( sel baskını sonrası oluşan hasarlar kasko şirketi tarafından karşılanacak tır ve sigortalıya hiçbir muafiyet uygulanmayacaktır). Bilgili Ekspertiz tarafından hazırlanan rapora istinaden tarafıma 100de 40 kusur bulunmuş olup muafiyet uygulanmıştır. Bunu asla kabul etmiyorum. Selden kaynaklı Hasarımın tamamının kasko şirketi tarafından taahhüt edildiği üzere karşılanmasını talep ediyorum. Aksi halde yasal yollardan hakkımı arayacağımı beyan ediyorum. Ve bu uzayan süre içerisinde amaçsız kaldığım günler ile ilgili oluşacak mağduriyetlerin de karşılanması için magdeburger Sigorta a. Ş e dava açacağımı bildiriyorum...

Ahmet
Ahmet
05 Mart 10:53
Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz

Magdeburger Sigorta a. Ş ve bilgili Ekspertiz ile ilgili şikayetimdir...

Magdeburger Sigorta Logo
05 Mart 10:56 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Merhaba, Geri bildiriminiz şirketimize ulaşmıştır. Konu ile ilgili, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Magdeburger Sigorta A.Ş.

Ahmet
Ahmet
05 Mart 11:08
Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz
Magdeburger Sigorta Araç Hasar Tespit Tutanağı İtiraz

Olay anında aracın çalışmadığını ispatlayan sigortacım la yaptığım yazışma... Ben hasar görmemesi için elimden geleni yaptım. Ama Ekspertiz raporunda bana 100de 40 kusur bulmuştur. Ayrıca poliçede sel baskını ile ilgili maddede buna dair bir açıklama yoktur

Magdeburger Sigorta Logo
08 Mart 16:47

Merhaba, Talebiniz ilgili departmanlarımız tarafından incelenmiş olup, tarafınıza e-mail ile bildirim yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Magdeburger Sigorta A.Ş.

Benzer Şikayetler

Madgeburger Sigorta Ve Kasko Sorunu Çözmüyor

profile
Mehmet
04 Nisan 23:18
621

Magdeburger Sigorta (Magdeburger) Sigorta Pişmanlıktır

profile
Mert
13 Mart 00:09
460
Magdeburger Sigorta (Magdeburger) Sigorta Pişmanlıktır
1

Magdeburger Kasko Pişmanlığı

profile
Mehmet
23 Şubat 10:45
766
Magdeburger Kasko Pişmanlığı
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz