5G Seçeneği Sönmüş Güncelleme Sonrası Realme 12 Pro Plus 5G Problemi



Realme 12 Pro Plus model telefonumda 5g özelliği olmasına rağmen cihazımda 5g seçeneği görünmüyor ve bu nedenle 5g’den faydalanamıyorum. Bu sorunu cihazı güncelledikten sonra fark ettim, güncellemeden önce böyle bir problem yaşamıyordum. Operatörüm Turkcell ve kendileriyle görüştüğümde hattımda 5g’...

Realme 12 Pro Plus 5g model cihazımda, Türkiye’de 1 Nisan itibarıyla 5g’nin aktif edildiği günden bu yana 5g bağlantısını kullanamıyorum. Operatörümle defalarca görüşmeme ve hat ile ayar kontrollerinin yapılmasına rağmen, operatör bu problemin cihaz kaynaklı olduğunu belirtiyor. Aynı operatör ve ay...

Realme 12 Pro Plus model telefonumu yaklaşık bir hafta önce güncelledikten sonra, ağ ayarları kısmında bulunan 5G seçeneği tamamen kayboldu ve şu an cihazımda 5G'yi hiç kullanamıyorum. Güncelleme öncesinde 5G seçeneği mevcutken, güncelleme sonrasında bu özelliğin kaybolması beni ciddi anlamda mağdur...

Yaklaşık bir yıl önce Ümraniye’de bir telekomünikasyon bayisinden Realme 12 Pro Plus 5g özellikli bir telefon satın aldım. Cihazın teknik özelliklerinde 5g desteği açıkça yer almasına rağmen, 1 Nisan 2026 itibarıyla 5g hizmeti kullanıma açıldığında telefonum 5g şebekesini görmedi. Bu durum üzerine ...


Realme 12 Pro Plus 5g model cihazı kullanıyorum. Cihaza Mart 2026’da gelen son yazılım güncellemesinden sonra telefonda 5g seçeneği tamamen kayboldu v...

Realme 12 Pro Plus model telefonumda CepteTeb uygulamasını kullanırken yaklaşık 4 saat önce başlayan bir sorun yaşamaya başladım. Telefona virüs bulaştığına dair uyarı alıyordum. Bu nedenle telefonu temizledim ve format attım; ancak buna rağmen CepteTeb uygulamasına giriş yapmaya çalıştığımda uygula...

Merhabalar, 4 aydır kullandığım Realme 12 Pro+ cihazımda Müzikler uygulaması yeni güncelleme ile reklam göstermeye başladı. Ücretli bir uygulama olmamasına rağmen bu durum çok canımı sıktı. Şarkıyı değiştirmeye çalıştığımda sürekli reklam çıkıyor ve artık oldukça can sıkıcı bir hal aldı. Ayrıca vide...
| Şarj | USB Type-C |
| 5G Desteği | |
| Ekran Ebatı | 6.7 İnç |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| NFC Desteği | |
| 4.5G Desteği | |
| Hızlı Şarj | |
| Suya Dayanma | |
| Batarya Gücü | 5000 mAh |
| Dahili Hafıza | 512 GB |
| Kablosuz Şarj | |
| Ön Bellek (RAM) | 12 GB |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Parmak İzi Okuma | |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| İşlemci (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 (SM7435-AB) |
| Ekran Cözünürlügü | 1080x2412 (FHD+) Piksel |
| Kamera Çözünürlügü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleme | |
| Ön Kamera Çözünürlügü | 32 MP |
| Video Kayıt Çözünürlügü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| ikinci Arka Kamera Çözünürlügü | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlügü | 64 MP |