Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Peugeot 408 Arıza Ve Parça Tedariği Sorunu

Çağatay
22 Mayıs 10:31
9.476

14 Şubat 2024 tarihinde 2024 model Peugeot 408 Allure paket sıfır km araç aldım. Aracım aldığım günden beri çalıştırmada motor arıza ikazı vermekte. 2 defa servise gidip bilgisayara bağlattım. Hata kodlarını silip aracı geri verdiler. Lakin aynı ikazı vermeye devam etti. Daha sonra yolda seyir halinde iken vites kutusu arızası ikazı verdi. Yine servise gittim. Müşürün değişmesi gerektiği, Fransa'dan parça siparişi verildiği söylendi. 2 Aydır bir parçayı bekliyorum. 1 ay bile binmeden aracım 2 aydır serviste yatıyor. Yeni araç siparişi versem 1 aydan az sürede araç üretilip gelir ama maalesef bir parça 2 aydır gelmiyor ve geleceği de belli değil. Para verip sıfır araç alıyorsunuz. Yaşadığımız duruma bakın. PSA grubu gözümde marka değerini kaybetti. Peugeot genel merkezi konu ile ilgileniyoruz dese de çözüm bulmuş değil. Sıfır aldığım Toyota aracımı satıp bu aracı almıştım. Toyota da bir defa bile bakım harici servise gitmedim. Ama Peugeot servisinin maaşlı çalışanı gibi oldum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Hacı

Merhaba bizde de motor arıza sorunu bazen verip hemen gidiyor. Soru. Devam ediyormu acaba?

Hacı

Şükür bizim araçta dediğim dışında bir durum yaşamadık inşallah ileri zamanda olmaz.

Atalay

Merhabalar, Bugün bende benzeri bir sorunla karşılaştım. Aracım 6000 km de motor arıza ikazı ilk kez yaptı. 1 kez yüksek hızda şanzıman vuruntu yaptı ve vites küçülttü. Yavaşlarken 2 den 1'e geçişlerde şanzıman ciddi hissettiyor. Far ve stoklardan yıkama sonrası buğulanma cabası. Farklı sorunları yaşıyormusunuz sizde?

Hacı

Teşekkür ederim Çagatay bey bilgilendirdiğiniz için. Bizim araçta 2024 model Ben de bugün servisi aradım durumu anlattım. Yazılımsal bir durum sıkıntı olmaz 3 aydır yazılım güncellemesi bekliyoruz dedi servisteki temsilci sizin dediğiniz gibi 2024 3 çeyreğini bekleyeceğiz. Bir aracın değişmeyen yeri kalmadığını söylediniz. O zaman farklı bir sıkıntı çıkmadığı sürece yazılım gelene kadar. Aracı serviste delik deşik ertirmeninde bir anlamı yok sonuç itibarıyla.

Çağatay

Bu sorun 2023 10. Aydan sonra üretilen modellerde kronik. İlk başta servisler ilk defa karşılaşıyoruz, ilk sizde oldu gibi deselerde kendileri de bu sorunun kronik olduğunu biliyorlardı. Özellikle 2024 model araçlarda hepsinde çıkınca saklayamadılar. Şimdi Eylül gibi yazılım geleceği ve sorunun hal olacağı söyleniyor. Ama burada önemli olan sorun yazılımsal mı gerçekten kronik bir sorun mu? Bir 408 sahibi kullanıcının arabası deneme tahtası gibi oldu. Beyine kadar değişti ama sorun devam ediyor. Bu zamana kadar Peugeot mühendislerinin çözüm bulamaması çok komik.

Peugeot 408 Şikayetleri

Peugeot Marka Araç Arızası

Ataberk
25 Mayıs 15:43
4.437

Peugeot 408 Gt Motor Arızası

Hamit
16 Mayıs 15:46
12.680
1

Peugeot 408 1100 Km'de Motor Arızası

İsmail
18 Nisan 03:27
17.663
Tüm 408 Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz