Akıllı Telefon Batarya Sorunu ve Onarım Talebi

İPhone 13 model telefonumda 27 Eylül Cumartesi 2025 tarihinde batarya şişmesi ve pil seviyesinin aniden yüzde 55'in altına düşmesi sorunları yaşamaya ...

İPhone 13 model telefonumda 27 Eylül Cumartesi 2025 tarihinde batarya şişmesi ve pil seviyesinin aniden yüzde 55'in altına düşmesi sorunları yaşamaya ...

Apple iPhone 13 pil şişmesi Phone 13 telefonum henüz 2 yıllık olmasına rağmen anlam veremediğim bir şekilde bir anda kendini açıp kapıyor bu sırada da şarjını önce %10na sonra istediği bir yüzdeye getiriyordu sonra tekrar kapanıp açıldığın da ise yüksek bir yüzde oluyor. Kılıfı bir çıkardım telefon...
iPhone 13 aldım, tam 21 ay önce ve bu kadar kısa sürede pil sağlığı %68'e düştü ve bir gün içerisinde batarya şişerek ekranı gövde kasasından bir miktar ayırdı. Şu an ekran ile kenar kısmında açıklık mevcut. Pil ömrünün bu kadar kısa olmasına ayrıca, telefonun elimde her an patlama riski taşımasına ...

Telefonum iPhone 13 tam 3 ay önce garanti kapsamında bataryası patladı ve ben 3 aydır irtibat içindeyim teknik servise de verdim. Sürekli bir pürüz çıkıyor. Bir telefonu göndermek 3 ay süremez ve mağdur edilemez. Benim bu hasarımı ve mağduriyetimi kim karşılayacak?
| Şarj | Lightning - USB Kablosu |
| 5G Desteği | |
| Ekran Ebatı | 6.1 İnç |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| NFC Desteği | |
| 4.5G Desteği | |
| Hızlı Şarj | |
| Suya Dayanma | |
| Batarya Gücü | 3227 mAh |
| Dahili Hafıza | 128 GB |
| Kablosuz Şarj | |
| Ön Bellek (RAM) | 4 GB |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Parmak İzi Okuma | |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| İşlemci (Chipset) | Apple A15 Bionic |
| Ekran Cözünürlügü | 1170x2532 (FHD+) Piksel |
| Kamera Çözünürlügü | 12 MP |
| Optik Görüntü Sabitleme | |
| Ön Kamera Çözünürlügü | 12 MP |
| Video Kayıt Çözünürlügü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| ikinci Arka Kamera Çözünürlügü | 12 MP |