iPhone 16 Pişmanlıktır!



2024 Kasım ayında Almanya'dan iPhone 16 Pro Max aldım. Yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Telefonda sadece 4 uygulama var, kendi uygulamalarında devre dışı bıraktıklarım da mevcut. Yüklediğim uygulama sayısı sadece 4. Galeride bile yalnızca 60 fotoğraf var, gereksiz olanları sürekli siliyorum. Ancak bun...
Üründen aynı anda iki adet aldık. Eşimle birlikte gerçekten kamera kullanımı tam anlamıyla bir fiyasko yaşadık, problemin düzeltilmesini acilen talep ediyoruz. Yetkililerden bunu almadan önce kullandığım iPhone 11 daha keyifli ve kolaydı. 16 benim için o kamera konusunda tamamen bir pişmanlık oldu. ...

2 ay önce aldığım iPhone 16 telefonumun kamera sorunu asla düzelmiyor. Sürekli hata veriyor. Kamerada sorun var, WhatsApp'ta donuyor, kendi kamera çekiminde donuyor. Ya çözülsün ya da iadesi yapılsın. İPhone 16 model telefon kesinlikle pişmanlık yaratıyor.

Apple'dan beklenmeyen hareketler. Dünya kadar para verip telefon alıyoruz ama çektiğimiz işkenceye bak. Arkadaş, kaç ay oldu. Düzelir diye bekliyoruz ama sorun hiç düzelmiyor. Kamerada sorun var, WhatsApp'ta donuyor, kendi kamera çekiminde donuyor. Ya çözülsün ya da iadesi yapılsın. Kaldırın bu mode...

İPhone artık güncelleme yapmıyor. Ve şarjı kısa sürede bitiyor. Pişmanlık yaşıyorum. Şu an. İlk başlarda güzeldi fakat belli bir süre içerisinde özellikleri azaldı. Yeni modele geçelim diye türkü türlü şeyler yapılıyor. Benim modelimin üstü 18 iOS falan kullanıyor. Benimki kaldı 16 iOS da.

İPhone 16 kullanıyorum telefonu alalı yaklaşık 2 hafta kadar oldu. 8-10 bin lira verip Android alsaydım keşke çünkü kameraları hemen hemen aynı sayılabilir korkunç. Ne yapsam düzelmedi. Fotoğrafı çekmeden önce ekranda 10/10 fotoğrafı çektikten sonra kalite bir anda düşüyor. Pişmanlık
| Şarj | USB Type-C |
| 5G Desteği | |
| Ekran Ebatı | 6.1 İnç |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| NFC Desteği | |
| 4.5G Desteği | |
| Hızlı Şarj | |
| Suya Dayanma | |
| Batarya Gücü | 3561 mAh |
| Dahili Hafıza | 128 GB |
| Kablosuz Şarj | |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Parmak İzi Okuma | |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| İşlemci (Chipset) | Apple A18 |
| Ekran Cözünürlügü | 1179x2556 (FHD+) Piksel |
| Kamera Çözünürlügü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleme | |
| Ön Kamera Çözünürlügü | 12 MP |
| Video Kayıt Çözünürlügü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| ikinci Arka Kamera Çözünürlügü | 12 MP |