Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
2

GCM Yatırım Büyük Zarar Ve Kötü Müşteri İlişkisi

Levent
13 Haziran 17:01
9.173

2023 yılında GCM yatırım'da forex hesabı açtım. Yıl sonu aralık ayında nasdaq endeksinde firmanızın müşteri hizmetleri temsilcisinin aktardığı analiz ile satış yönlü pozisyonlar açtım. Satış yönlü açmış olduğum pozisyonlar zarar yazmaya başladığında firmanızın müşteri hizmetleri temsilcisi endeksin hala orta vadeli negatif olduğu bilgisini ve kısa vadeli pozitif görüntüde olduğunu tarafıma aktardı. Sürekli tarafıma zararlardan dolayı işlemlerimin stoplanmaması için para eklemem hakkında bilgi verildi.

Eklemelerime rağmen tarafıma paylaşılan analizler başarılı olmadı ve zararlarım daha da arttı. Müşteri temsilcisine tepki gösterdiğimde hedge pozisyon açabileceğim bilgisi verildi. Benim pozisyonlarımda ki zararlarım 18.000 dolar olmuşken bu bilgilendirme yapıldı. Sonrasında swap ücretleri de kesildikçe varlığım azaldı ve pozisyonlarım stoplanmasın diye yine varlık eklerseniz swap ücretlerini sıfırlayabiliriz dediler ve anlaşma yaptık. Madem böyle bir anlaşma yapabiliyordunuz, 4 ay niye beklediniz dediğimde sürekli geçiştirdiler.

En son mart ayında yine pozisyonlarım stoplanmasın diye para eklemesinde bulunarak pozisyonlarımı haziran 2024'e kadar taşıdım. Toplam 43.000 dolarlık yatırımım buradaki yanlış yönlendirmeler yüzünden hiç oldu ve bu hafta itibariyle gelen verilerde bu sefer de spread ücretini açarak pozisyonlarımı otomatik kapatmaya zorladılar. Daha sonra firmanızın müşteri temsilcisi ile görüşerek mutabakat yaptık ve pozisyonlarım tekrardan açıldı. Fakat akşam saatlerinde hazine yetkilinizi aradığımda yöneticisiyle birlikte görüşerek böyle bir uygulama olmadığı ve teminat seviyeme bakarak %20 seviyesi altına düşmemesi konusunda bilgi verildi.

Bu cevap karşısında o zaman öğlen neden pozisyonlarımı kapattınız diye sorguladığımda müşteri temsilciniz ile görüşün daha fazla bilgi aktaramam hatta bekleyenim var diyerek geçiştirdiler. Sanki ben müşteri değilim. İlgili firma çalışanınızın müşteri ile konuşma üslupları çok kötü ve çalışanlarınızın açıklamaları birbirinden tutarsız.

Tekrardan 12.06.2024 tarihinde gelen veriler ile spread ücreti yeniden açıldı denilerek pozisyonlarım stoplatıldı. Firmanızın müşteri temsilcisinin yanıltıcı bilgi vermesi sebebi ile bütün paramın kaybedilmesine sebebiyet vermiştir. Zararımın giderilmesini talep ediyorum. Aksi halde sermaye piyasası kurulu'na başvuracağımı bilgilerinize arz ederim.

GCM Yatırım Büyük Zarar Ve Kötü Müşteri İlişkisi
GCM Yatırım Büyük Zarar Ve Kötü Müşteri İlişkisi
profile profile profile
5 Destek
Levent
14 Haziran 10:05

Şikayetimi yayınladıktan sonra GCM müşteri temsilcisi beni aradı ve şikayetimi kaldırırsam pozisyonlarımın geri açılacağını söyledi. Halbuki önceki gün mail atsanız da bunun olmayacağını söylemişken ben yine de yönetime iletilmesi adına mail atacağımı belirterek mail atmıştım ve mesai bitimine kadar bana dönüş yapılmazken burada yayınlamış olduğum şikayetten hemen sonra tarafıma dönüş sağlandı. Son konuşmamızda pozisyonların nasıl açılacağına dair tarafıma net bilgi verilmesini istedim. Bugün (14.06.2024) poziyonların nasıl açılacağına dair tarafıma bilgilendirme yapılmadan ekteki evraklar imzalamam için tarafıma yollanmıştır. Dün şikayetimi silersem açılacağı söylenen pozisyonlarım telefonda açılıp açılmayacağı net değil şeklinde bilgilendirme yapıldım ve benden açılacakmış gibi evrakları imzlayarak göndermemi istiyorlar. Ayrıca, pozisyonlarımın nasıl açılacağını dair bilgi istememin sebebi Nasdaq endeksi 19402 seviyesinde iken teminat seviyem %20 oluyordu ve pozisyonlarım stoplananmaya başlayacak iken şu an endeks 19630 da iken pozisyonlarımın açılabileceği tarafıma iletiyorlar. Böyle bir işlemin olması şu anda uygun değilken benden imza alınmaya çalışılıyor. Pozisyonlarımın açılıp/açılmayacağı ve teminat seviyesinin ne seviyede olacağı hakkında net bilgi alabilirsem evrakları imzalayarak tarafınıza dönüş sağlayabileceğimi veya ilk şikayetimde talep ettiğim gibi firma çalışanlarınızın yanıltıcı ve eksik bilgi vermesinden dolayı zararımın giderilmesini talep ettim. Aksi halde şikayetimi geri çekmeyeceğimi bildirdim.

Levent
14 Haziran 12:25

İlgili kişi tarafından tekrardan arandım ve bu sefer 500-1000 dolar yine ekleme yaparsanız işlemlerinizi açabiliriz diye iletiyor. Dün akşam şikayetinizi kaldırırsanız işlemlerinizi açarız demişti, bu sabah siz evrakları imzalayın yurt dışı işlemlerinizi açarsa açar diye iletmişken şimdi de para eklenirse direkt açarız diyorlar. Birbiriyle bağlantısı olmayan ve tutarsız açıklamalar tarafıma iletilmektedir. Dün akşam ki konuşmamızda teminat seviyesi %24-25 seviyesinde açılabilir denilirken yurt dışı onayının gerekliliği gibi bir durumdan tarafıma bahsedilmeden direkt pozisyonlarımın açılacağı iletildi, sabah ki konuşmada yurt dışı onayı bahane edilerek evrakları imzalamam veya şimdi para eklenerek direkt açılabileceği söyleniyor. Kurum tarafından daha yetkili bir kişinin çözüm bularak tarafımla iletişime geçmesini rica ediyorum ve zararlarımın bir kısmının karşılanmasını talep ediyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

GCM Yatırım Hesaplara Ulaşım Ve Sistem Hataları

Levent
28 Haziran 13:00
3.957
GCM Yatırım Hesaplara Ulaşım Ve Sistem Hataları
1

GCM Yatırım Beni Mahveden Şirket

Bilge
29 Mayıs 15:08
8.521
GCM Yatırım Beni Mahveden Şirket
5
Çözüldü

GCM Pişmanlıktır Analizcileri Beni Yaktı

Nurettin
30 Mart 12:50
14.608
GCM Pişmanlıktır Analizcileri Beni Yaktı
1

GCM Yatırım Yatırım Deneyimimde Beklenmedik Zararlar Ve Sürekli Kayıp

İbrahim
19 Mart 16:04
40.042
Benzer Şikayet Yaz