Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Uber Haksız Para Kesim

Tolga
11 Haziran 16:02
202

Ben bir taksi şoförü olarak Uber'in sistemdeki zaafını sürücülere kesmesini kabul edemem. Bugün İmes durağından bir müşteri aldım ve Çekmeköy'e götürdüm. Sistem üzerinden kredi kartı ödemesi vardı ve müşteri bu şekilde ödedi. Sonrasında Uber, benim emeğimi yalanla dolanla sorgusuz sualsiz paramı kestiği için, müşteri nakit verdiğini iddia ederek hesabımdan paramı çekmiş.

İlk taksiye başladığımda bir müşterimden hem kredi kartından hem de nakit ödeme almıştım. Sayın Uber, ben bunda size itiraz ettim mi? Hayır. Nasıl suçumu kabul ettiysem, yolcunun parasını benden aldınız çünkü sistemi doğru bilmiyordum ve bu nedenle sistemi 2 gün askıya aldınız. Eyvallah, sesim çıkmadı. Bunlar başıma geldi, 2 gün yasak yedim. 100 TL için ben bunu yapacak karakterde bir insan değilim. O nakit parayı verdiğini söyleyen 100 TL adam var ya, ben o değilim.

Asıl bu tip insanları sisteminizden uzak tutmanız lazım ki iş ortaklığımız samimi olsun. Ben 100 TL için sizi şikayet etmiyorum. O 100 TL'lik adamdan para falan almadım. Telefonda veya bir şekilde konuşturun diyorum, yok. Her fırsatta nakit verdim diyen her kişiye inanırsanız, nerede bizim emeğimiz? Ben bir müşterimden para almadım, unuttum desem bana inanır mısınız?

Hayır, para unutulur mu dersiniz. Ben de o şahsa bunu sorun: kredi kartı ödemesi seçmişsiniz, nakit niye verdiniz? Tabii sizin gözünüzde müşteri daima haklı değil mi? Benim hakkım ne olacak? O parayı bana 2 defa yaptınız. Zaafınıza bir çözüm bulun. Bulmuyorsanız, milletin lafına inanıp benim hakkım olanı benden almayın, sayın Uber.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Uber'de Haksız Yere İade Edilen Paramı Geri İstiyorum

Yasin
23 Mart 14:50
127

Uber Ücret İadesi Yapılması

Anatolia
10 Temmuz 22:34
139

Uber Neden Ücretimi İçeride Tutuyorlar

Emirhan
02 Temmuz 17:47
149
Uber Neden Ücretimi İçeride Tutuyorlar
1

Uber İadeleri Bankaya Yansımıyor

Elif
25 Haziran 00:43
371
Uber İadeleri Bankaya Yansımıyor
1

Uber'in İşgüzarlığı Ve Sorumsuz Yetkilileri

Huseyin
12 Haziran 20:43
185
Uber'in İşgüzarlığı Ve Sorumsuz Yetkilileri
Benzer Şikayet Yaz