Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Troy Ödeme Troy Kart Kullanım Zorlukları

profile
Reşat
1 hafta önce
12.100

Türk malı kullanma amacıyla Troy ® kart tercih ettim. Fakat ne Google ®'a kart ekleyebiliyorum ne de Amazon ®'dan alışveriş yapabiliyorum. Mastercard ® ve Visa kartlarında yaşamadığım bu sorunlar nedeniyle Troy kart kullanımında ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Bu durumdan dolayı oldukça pişmanım ve yeniden Mastercard ve Visa kullanmayı düşünüyorum. Türk malını tercih etmek istesek de bu sorunlar yüzünden maalesef kullanamıyoruz.

profile profile profile
5 Destek
7 Yorum
Henüz cevap vermedi
Ortalama Cevaplama Süresi 64 sa 9 dk

Benzer Şikayetler

Troy Ödeme Troy Kredi Kartı Amazon Gibi Sitelerde Geçerli Değil

profile
Hasan
5 gün önce
2.865

Troy kredi kartı edindim ama uluslararası bazı alışveriş sitelerinde örneğin Amazon'da geçerliliği yok. Buna acilen bir çözüm bulunmalı. Sanırım Google a da eklenemiyor. Yerli malını destekleyip, kendi yağımızda kavrulalım istiyoruz ama bu konuda yetkililerin de acilen bir işlem yapması gerekiyor.

3 Destek
1 Yorum

Troy Ödeme Troy Kartın Alışveriş Sitelerinde Geçmemesi

profile
Tülin
1 hafta önce
6.215

İsrail'i boykot etmek ve milli ekonomi destek olmak için Troy çipli kart aldım. Ama internet üzerinden alışveriş yapmaya çalıştığımda PlayStation Store Amazon ve benzeri alışveriş sitelerinde Troy kartı kayıt edemiyor ve alışveriş yapamıyorum. Mastercard Ve Visa kullanmak istemiyorum. Bu sorunun düz...

11 Destek
3 Yorum
1

Troy Ödeme Troy Kart İle Amazondan Alışveriş Yapamama Sorunu

profile
Önder
1 hafta önce
6.961

Yapı kredide Visa karttan Troy kart geçiş yaptım. Daha önce internet üzerinden alışveriş yapabilmeme rağmen Troy kart ile Türkiye'den Amazon gibi sitelerde alışveriş yapamıyorum. Bu sorun Troy kaynaklı ise acilen bu sorunun giderilmesini istiyorum...

5 Destek
1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

7 Yorum

Osman
Osman

Konu hakkında ülkemizde faaliyet gösteren tüm e-ticaret siteleri ve ödeme sistemi kullanan kurumlarda mevcut ödeme sistemlerine ek olarak yerli ödeme sistemlerini de eklemelerinin zorunlu hale getirecek bir yasa tasarısı sunmalarını talep eden dilekçeyi TBMM'ye sundum. Dilekçemi desteklerseniz mağduriyet yaşayan tüm vatandaşlarımızın lehine olacaktır. Şikayetvar'da konuyu izah eden ve nasıl desktekte bulunulacağını belirten yeni bir şikayet açtım: "Ülkemizdeki Tüm E-Ticaret Sitelerinde Troy Kart Kullanılamaması Ayıbı" olarak aratırsanız orada TBMM üzerinden dilekçemi nasıl destekleyeceğinizi belirttim. Not: Dilekçem halen inceleme aşamasında olduğu için görünmeyebilir.

Murat
Murat

Herkes dik dursa mecburen sisteme ekleyecekler, şimdilik Hepsiburada devam

Fahreddin
Fahreddin

Kredi kartları çıktığı yıllarda bir bankanın kartını diğer bankanın posundan bile çekilmiyordu ama zamanla bunlar aşıldı. Türkiye Ödeme Sistemi olan Troy yeni sayılır zamanla tüm sorunların ortadan kalkacağına inanıyorum. Ama kullanmaya devam edersek kalkar etmezsek zaten işlerine gelen odur. Ben an itibari ile Troy ödeme sistemini eklememiş tüm sosyal medyadaki Premium hesaplarımı durdurdum Troy eklenene kadar ödeme yapmayacağım. Google Play, Youtube.com, Amazon Prime. Hepsinde durdurmuş bulunmaktayım. Parayı ben veriyorsam istediğim yöntemle vereceğim. Bana satmak istemiyorsa kendi bilir.

Esat
Esat

Şu anda mobil ödeme hem İş Bankası hem Ziraat Troy kartlarında çalışmıyor, aslında Troy'da bu teknoloji var ama İş Bankası ve Ziraat bunu kullanmıyor. Bu bankaları bunu kullanmaya zorlayacağımıza, Karekod gibi imkanlardan yararlanacağınıza bu kartlar mobil ödemede çalışmıyor diye kullanmazsak bu bankaların efendilerini sevindirmiş oluruz, istedikleri de budur ve bunun için bu özelliği kullandırtmazlar. Ama Troy'u kullanmaya ısrar edersek bu bankalar bu özelliği aktifleştirmek zorunda kalacaktır. Tabii ki idarecilerimize büyük iş düşüyor, bu şekilde yerli teknolojinin kullanılmasına engel olan veya zorlaştıran kurum ve firmalara karşı gerekenleri yapmaları lazımdır.

Esat
Esat

Troy kartı, Google'a ekleyebildim. Amazon'da daha alışveriş yapmadım, dediğiniz doğru ise bu Amazon'un sorunudur ve bir an önce düzeltilir, düzeltilmelidir. Birileri Troy'u kullanmamızı zorlaştırırsa Troy'u kullanmaktan vazgeçerse istediklerini yapmış oluruz. Bunun yetine Troy'u kabul etmeyen sitelerden alışverişi terk etmemiz gerekmez mi? Birileri mi kendi çıkarı için bizi yönlendirecek? Yoksa biz mi onları yönlendireceğiz? Köle değil efendi, yönlendirilen değil yönlendiren olmalıyız. Biz rahatımıza düşkün isek birileri bu zaafızı kullanarak bizi yönlendirecek ve üstümüzden menfaat sağlayacaktır.

Esat
Esat

E-ticarette kullanmak için Google'a ekleyebildim, ancak Youtube.com.com Premium'a ekleyemedim, kart türü kabul edilmedi hatası veriyor. Bu konuyu Google ve Youtube.com.com yönelik yazmak lazımdır.

Gökhan
Gökhan

Selamlar hocam troyu Google nasıl eklleyebildiniz Youtube.com Premium kabul etmiyor

Henüz cevap vermedi
Ortalama Cevaplama Süresi 64 sa 9 dk
Benzer Şikayet Yaz