Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

BiTaksi Mobil Uygulama Üzerinden Çağrılan Takside Yaşanan Kaza Sonrası Mağduriyet

Binnaz
12 Ocak 12:45
283

11.01.2024 tarihinde saat 18.00 civarlarında BiTaksi uygulaması üzerinden çağırdığım taksiye bindim. Taksi, İstanbul Anadolu Yakası'nda E-5 üzerinde hareket halindeyken arkadan gelen bir aracın taksiye çarpması sonucunda arka tampon bölgesinden hasar almış ve taksi ile kendisine çarpan araba E-5 üzerinde durmak zorunda kalmıştır. Taksinin kaza sebebiyle durması ve diğer aracın sürücüsüyle tespit-tutanak işlemlerini halletmeye çalışması sebebiyle yolculuğum sona ermiştir. Yolculuğumun sona ermesi üzerine ben E-5 ortasında soğukta ve ayazda, kazanın da verdiği, dışarıdan anlaşılamayan bedensel hasar korkusuyla birlikte kalakalmış vaziyette, önce yine BiTaksi uygulaması üzerinden taksi çağırmaya çalıştım. Bir süre hiçbir taksi kabul etmeyince, İstanbul'daki taksi sorunu da malum olduğundan BiTaksi müşteri hizmetlerini aradım ve kaza ile E-5 ortasında kaldığımı bildirerek bulunduğum yere bir taksi yönlendirilmesini; yani en başta anlaştığım kaza sebebiyle gerçekleşmeyen istediğim konuma varma isteğimin yerine getirilmesini talep ettim. Müşteri hizmetleri yetkilisi, koşulların zorluğuna rağmen taksinin uygulama tarafından yönlendirilmeyeceğini, kendimin ancak uygulama üzerinden taksi çağırabileceğimi belirtti. Böyle bir durumun haksız olduğunu, hizmet alırken gerçekleşen aksaklıktan dolayı çok zor durumda kaldığımı, üstelik gelip gelmemenin taksicilerin inisiyatifinde olduğunu bildirmeme rağmen müşteri hizmetleri zor durumu telafi etmek adına hiçbir aksiyon almadı.

Yaşadığım durumdan ötürü maddi ve manevi tazminat talebiyle BiTaksi'ye yönelik yargı sürecini başlatmayı düşünüyorum. Amacım, bu kadar korkunç bir durumda, bu kadar haksız bir uygulamayla karşılaşan bir hukukçu olarak emsal teşkil etmek.

Benzer Şikayetler

1

BiTaksi Binmediğim İptal Ettiğim İçin 100 TL Almaları

Nur
22 Mayıs 17:53
133
1

BiTaksi Müşteriden Hizmet Bedeli Alması

Yusuf
05 Mart 09:44
263
1

BiTaksi Sistemleri Ve Çalışanları Yüzünden Mağduriyet!

Önder
20 Kasım 2023 13:14
730
BiTaksi Sistemleri Ve Çalışanları Yüzünden Mağduriyet!
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Bulent

Maalesef bu uygulama yetersiz örneği sizde ayrıca uygulamadan taksi bulmak zaten imkansız dolayısı ile diğer alternatifler ile çözüme gidiliyor ve bu uygulamayı telefonumdan sildim diğer bir husus nereye gidileceğine bakılıp işlerine gelirse geliyorlar aksi durumda yoğunluk var deyip geçiştiriyorlar yani gereksizler bence

Benzer Şikayet Yaz