Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Carvak Nakit Alım Haksız Mağduriyeti Ve Ön Teklifle Oltalama

profile
Hazar
02 Ağustos 2023
787

Geçtiğimiz hafta şişirme bir ön fiyat teklifine güvenerek aracımı hızlı şekilde satmak amacıyla Carvak Oasis AVM İstanbul Bağcılar şubesinde ekspertiz incelemesine götürdüm. İnceleme öncesi verilen fiyat opsiyonsuz bir otomobil için verildiği halde ilk sahibi olduğum full opsiyon ve full aksesuarlı, tamamen yetkili servis bakımlı aracıma düşük bir fiyat verildi. Bu teklifi uygun bulmadığım için o gün satmaktan vazgeçtim. Yaklaşık bir hafta sonrasında müşteri danışmanlarıyla yaptığım telefon görüşmesi üzerine aracıma verilen ön fiyat teklifinin 19 bin tl yükseldiğini öğrenip tekrar aynı ofise gittim.

Öncelikle sanki silah dayayıp araç satmaya çalışıyoruz edasıyla merhaba dahi demeden lütufla işe koyuldular. Bu sefer ilk seferinden başka bir ekspertiz aracımı incelemeye başladı. Kendisine tüm servis bakımlarının, orijinal aksesuar ve opsiyonların dökümünü verdim. Arabama yaptığı yorum "bende aynı motora sahip başka bir araç vardı. Bunlar sorun çıkarabilen motorlardır. Merkezle görüşüp söylemem lazım." dedi ve diğer çalışan arabamı getirip "Bu anahtarınız, bu da ruhsatınız. Sizin otomobilinize fiyat teklifi vermek istemiyoruz." diye önümüze eşyalarımızı bıraktı ve resmen kovar gibi davrandılar. Ne bir özür, ne bir teşekkür, ne bir mahcubiyet söz konusu olmadı.

Motoru problemsiz olan ve Türkiye'de bu temizlikte ve iyi bakılma konusunda tek olan aracıma sırf beyefendinin kehaneti üzerine fiyat teklifi geri çekildi ve benim diğer firmalara randevu alma konusunda geç kalmama sebep olundu. Bu durum iki ayağımı bir pabuca sokarak alacağım sıfır otomobilde 100.000 TL daha zamdan etkilenmeme sebebiyet verdi. Bu otomobili sizlere getirmemin tek sebebi acil nakit ihtiyacımdı. Zaten değerinin yarısına yakın teklif sunulmuştu.

Merkezden arandığımda ekspertiz raporuna "revize gerektiren motor" olarak yanlış bilgi girildiğini öğrendim ve bu sebeple alınmayacağı bana bildirildi.

Üç ayrı yetkili Peugeot ® servisi kaç senedir bu otomobilde kusur bulamadı, sürücüsü olarak ben de bulamadım; ama çalışanlarınız iki dakikada çözdüler. Madem bu otomobilin motoruna güvenmiyorsunuz; niçin sisteminizde ön fiyat teklifi sunup müşterilerinizin zaman ve parasına mâl oluyorsunuz?

Benim size getirdiğim 10 yaşındaki bu otomobilin bir benzerini başka bir müşterinizin getireceğini ispat edin, ben size bu aracı ücretsiz vereyim. Yaptığınız iş de, verdiğiniz fiyatlarla edindiğiniz kazançlar da, bana yaşattığınız şu kayıp için de hakkım size helal değil.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Carvak Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 1 sa 14 dk
Carvak Logo
02 Ağustos 2023 09:22

Benzer Şikayetler

1

Carvak'ın Ön Fiyatlama Teklifinin Sahte Olması

profile
Murat
21 Eylül 2023
14.741

Carvak'ta verilen ön değerleme fiyatı 1258 bin tl verdiler. Bana yeterli geldi 3 gün'e kadar fiyat geçerli dediler. Ertesi gün için randevu aldım. İşimden izin almam gerekti 1 gün izin kullandım. Saat 16.00 randevusu 1 gün önce yıkattığım arabamı temiz bulmadılar çıktım sokak sokak yıkama aradım tek...

Carvak'ın Ön Fiyatlama Teklifinin Sahte Olması
Carvak'ın Ön Fiyatlama Teklifinin Sahte Olması

Carvak Ön Teklif Aldatması

profile
Enis
08 Eylül 2023
4.206

Öncelikle web sayfasından aracın bilgilerini yazıyorsunuz ki az bir bilgi isteyip ön teklif 745,500 verildi aracıma. Bir gün önce randevuya gitmeden telefon ile bu seferde araca 711 bin teklif edildi hadi dedik yine ok gidelim. Gittik, ekspertiz sonunda araca 625 teklif ettiler. Kurumsal firma 3 gün...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Carvak Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 1 sa 14 dk
Benzer Şikayet Yaz