Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

KOSGEB

13100
(52 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
195 Şikayet (Son 1 yıl)
KOSGEB
13100
(52 değerlendirme)
Şikayet Yaz

KOSGEB Osmaniye Deprem Zede

profile
Cahit
12 Nisan 10:57
137
KOSGEB Osmaniye Deprem Zede
KOSGEB Osmaniye Deprem Zede
KOSGEB Osmaniye Deprem Zede
+2

KOSGEB Deprem Ödemeleri Yapılmayacak Mı

profile
Sezer
11 Nisan 18:27
47

KOSGEB Deprem Kredisi Adı Altında Yaşatılan Mağduriyet

profile
Ahmet
09 Nisan 18:15
404

KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Belgesi E Devlette Görüntülenmiyor

profile
Meryem
04 Nisan 13:58
71

KOSGEB Uzaktan Eğitim Programına Giriş Yapamıyorum

profile
Can
03 Nisan 11:30
187
1

KOSGEB Deprem Kredisi Ne Zaman Verilecek Lütfen Sesimizi Duyun

profile
Pınar
03 Nisan 00:22
754

KOSGEB Deprem Kredi Desteği Ödemeleri Hakkında Tarafsız Şikayet

profile
Galip
02 Nisan 00:51
791

KOSGEB Deprem Kredisi Süreci

profile
Mustafa
31 Mart 04:34
412

KOSGEB Yaramıza Tuz Döktünüz

profile
Caner
27 Mart 16:56
453

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı

profile
S.p
26 Mart 23:14
144

KOSGEB Malatya Deprem Destek

profile
Tuba
26 Mart 17:30
553

KOSGEB Deprem Kredisi Mağduriyeti

profile
Hüseyin
26 Mart 03:09
1.928

KOSGEB Onaylı Destek Ödemesi Bekliyoruz

profile
Okan
26 Mart 01:52
51
5
Çözüldü

KOSGEB Ten Ödeme Gelmedi

profile
Ahmet
26 Mart 00:28
1.447
1

KOSGEB Deprem Sonrası Hasar. Gören İş Yerim İçin Ödeme

profile
İsmail
23 Mart 16:41
529

KOSGEB Müdürlüğüne KOSGEB Ödemeleri

profile
Mustafa
22 Mart 14:52
105
1

KOSGEB Kredi Hayal Kırıklığı: Beklentiler Ve Gerçekler

profile
Deniz
22 Mart 02:30
673
1
profile
Mahmut
21 Mart 12:09
742
Mahmut Şikayetini Yayından Kaldırdı

KOSGEB Başkanına KOSGEB Mağdurundan

profile
Mehmet
21 Mart 10:51
236
Toplam 369 Şikayet

Marka Profili

KOSGEB bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
KOSGEB henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

KOSGEB kredisi nedir?
KOSGEB, KOBİ’leri geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulmuş bir kurumdur. KOSGEB kredisi ise; KOBİ düzeyindeki işletmelere verilen kredi ve hibeyi kapsamaktadır. Bu kredinin amacı KOBİ’lerin gelişmesi ve desteklenmesidir.
KOSGEB kredisini kimler alabilir?
İş yeri açma fikri olan herkes KOSGEB'e başvuru yaparak KOSGEB kredisinden faydalanabilir.
KOSGEB iletişim numarası nedir?
KOSGEB iletişim numarası 444 1 567’dir. Diğer KOSGEB iletişim bilgileri ve bunlarla ilgili şikayetler için ise buraya tıklayıp Şikayetvar’ı ziyaret edebilirsiniz.
KOSGEB kursları nerelerdedir?
KOSGEB kursları dönemsel olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki pek çok şehirde açılmaktadır. Güncel kurs ve konum bilgisini kosgeb.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.
KOSGEB kayıt işlemleri nereden yapılır?
KOSGEB’in resmi sitesinden “KOSGEB’e İlk Başvuru” butonuna tıklayarak açılan formdaki bilgileri doldurup başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

KOSGEB Hakkında

KOSGEB; kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere destek veren bir kuruluştur. 1990 yılından bu yana küçük ölçekli kuruluşlara karşılıksız ve karşılıklı yardımlarda bulunan KOSGEB, kendi işini yapmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. “KOSGEB nedir ne iş yapar?” soruları pek çok insan tarafından merak ediliyor. Ayrıca kimlerin KOSGEB’e başvuru yapabileceği de merak edilen bir başka konu. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak açılımı yapılan KOSGEB, ülkemizde sosyal ihtiyaçların ve ekonominin karşılanabilmesi amacıyla orta ve küçük ölçekli işletmelerin etkisini ve sanayideki payını genişletmek amacı taşımaktadır. KOSGEB ayrıca bu işletmelerin gücünü arttırabilmeleri adına da hizmet vermektedir. KOBİ’lerin rekabet düzeyini artırmak ve ihracat, kurumsallaşma ve Ar-Ge gibi alanlarda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak da KOSGEB’in bir başka görevidir. Peki KOSGEB’e kimler başvurabilir? KOSGEB tarafından verilen iş kurma danışmanlığı eğitimini ya da uygulamalı olarak verilen eğitim desteğini alanlar, kurumca üniversite sınırları içinde gerçekleştirilen Genç Girişimci Geliştirme Programı’na katılıp; mezun olanlar ve İŞGEM bünyesinde bulunan girişimcilerden 1 yıl içinde işletme kurmuş olan şahıslar KOSGEB desteğinden faydalanabilirler.

KOSGEB Kredisi Hakkında

KOSGEB kredisi almak istiyor ancak nereden başlacayağınızı bilmiyorsanız ilk adımı KOSGEB’e kayıt olarak atabilirsiniz. KOSGEB resmi web sitesinde bulunan “e-hizmetler” menüsünden KOSGEB’e ilk başvuru işleminizi gerçekleştirerek kaydınızı yaptırabilirsiniz. Daha sonra işletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespitinin sağlanması için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir. Verilen beyannamenizin mevzuata uygun olup olmadığının kontrolü KOSGEB uzmanı tarafından sağlanacaktır. Son olarak planladığınız desteklere KOSGEB uzmanları ile görüşüp başvuru yapabilirsiniz. 2009 yılından beri KOBİ’lerin geliştirilmesi görevini de üstelenen KOSGEB’in desteklediği sektörler; 2009’da 27353 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2009/15431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmiştir. Buna göre KOSGEB’in desteklediği sektörlerden bazıları; madencilik ve taş ocakçılığı ve imalat sektörleridir. Taş ocağı madenciliği, granit ocakçılığı, gıda ürünlerinin imalatı, sebze ve meyve konservesi, gluten imalatı, dondurma imalatı bu sektörlerden birkaçıdır.

KOSGEB İletişim Kanalları

KOSGEB kredileri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak ve KOSGEB ile merak ettikleriniz diğer konular için KOSGEB iletişim kanallarını kullanarak KOSGEB ile irtibata geçebilirsiniz. KOSGEB iletişim kanalları arasında; Pazartesi ve Cumartesi günleri arasında 08:30-17:30 saatlerinde arayabileceğiniz KOSGEB çağrı merkezi, KOSGEB sosyal medya kanalları, Ankara’da bulunan genel merkez ve destek e-posta adresi gibi yollar bulunmaktadır. KOSGEB çağrı merkezini arayarak KOSGEB kredileri ile ilgili merak ettiğiniz konuları ve diğer sorularınızı iletebilirsiniz. Ayrıca KOSGEB’e kayıt olmak isterseniz web sitesi üzerinde yer alan “Nereden Başlamalıyım?” bölümüne göz atabilirsiniz. KOSGEB ile ilgili kullanıcı yorum ve şikayetlerini okumak isterseniz ise sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilerseniz siz de KOSGEB şikayet ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.