Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Türk KızılayŞikayetvar üye markasıdır

60100
(1.475 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
3.948 Şikayet (Son 1 yıl)
Türk KızılayŞikayetvar üye markasıdır
60100
(1.475 değerlendirme)
Şikayet Yaz

Türk Kızılay SMS'lerini İptal Edememe

profile
Bükre
1 gün önce
17

Kızılay'dan istemediğim halde düzenli SMS geliyor ve artık rahatsız olmaya başladım. Hiçbir şekilde iptal edemiyorum. İnternette 168 üzerinden iptal edilebileceği yazıyor fakat aradığımda çalmıyor bile, kendi kendine hat düşüyor. Yani kısacası hiçbir yerden ulaşamıyorsunuz.

Türk Kızılay Bağışım Reddedildi

profile
Süleyman
1 gün önce
79

Kızılay'a devamlı kan bağışı yapmaktayım en son 06/01/ 2024 tarihinde yaptığım bağışın PTT ile gelen mektuptan Ferritin eksikliği nedeniyle ret edilip 2064 tarihine kadar kan bağışı yapamayacağımı öğrendim.Kan bağışı kısıtlanmasını nasıl kaldırabileceğimi öğrenmek istiyorum.

Türk Kızılay Esen Kartıma Para Yatmıyor!

profile
Beyazıt
2 gün önce
261

Kızılay Esen kartıma şubat ayı ödemesi yatmadı. 168'i aradım, talep oluşturuldu. Talep değerlendirildi; hanede sadece ben ve eşim var, ikimiz de sigortalı veya emekli değiliz ama sigortalı olduğum söyleniyor. Benim sigortam yok, düzeltilmesini ve tekrar para yatırılmasını istiyorum. Para yatmadı, ya...

Türk Kızılay Kan Bağışı

profile
Furkan
2 gün önce
46

Ben 22.02.2024 saat 14:22 tarihte Kızılay Meydan kab Kızılay kan bağışı merkezinde kan verdim. İşleme başladıktan sonra hanımefendi bana karşı rahat tavır sergiledi. Ben oraya kan vermeye gidiyorum ama sanki insan canı hiçe sayarak rahat hareket etmesini hiçbir şekilde kabul etmiyorum. İğneyi damarı...

5
Çözüldü
profile
Selma
2 gün önce
8

"Türk Kızılay'a çok teşekkür ederdim"

Selma Şikayetini Yayından Kaldırdı

Türk Kızılay Bağış Madalyası Hala Gönderilmedi

profile
Hakkı
2 gün önce
42

Türk Kızılayı'na 13 defa kan bağışında bulunduğum halde bronz madalyam hala gönderilmedi. Kızılay'ın yayımlamış olduğu bilgilendirme metnine göre bronz madalya hakkı kazandığım halde, bugüne kadar Kızılay tarafından bana herhangi bir şekilde bir dönüş ya da bilgilendirme yapılmadı.

Türk Kızılay Esen Kart Kapandı

profile
Semra
3 gün önce
91

Malatya'da Bağcılar konteyner kentte kalıyorum. Esen kartımı iki ay kullandıktan sonra kapandı. İki öğrencim ve altı aylık bebeğim var, bu karta ihtiyacım var. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorum. Çevremde iki-üç maaş alanların kartları aktif durumda, lütfen yardımcı olun.

3
profile
İbrahim
3 gün önce
24
İbrahim Şikayetini Yayından Kaldırdı

Türk Kızılay  Esenkarta Para Yatmadı

profile
Can
3 gün önce
137

Kızılay Esen Kartıma bu ay yatacak olan tutar hala yatmadı. Çevremdeki kişilere ödeme yapılmış ancak bana herhangi bir ödeme yapılmadı ve Kasım ayında iki kere para yatırılmış fakat biri karttan geri çekilmiş. Bu konuda acilen yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Türk Kızılay Adıyaman Yardımdan Faydalanamadım

profile
Elif
3 gün önce
129

Asrın felaketine Adıyaman'da yakalandım. Depremde 9 saat sonra enkazdan çıkarıldım. Evimi, arabamı, her şeyimi depremle kaybettim. Eşimin tedavisi için Muğla'ya gönderildik ve eşim orada tedavi gördü. Bu nedenle Adıyaman'daki hiçbir yardımdan faydalanamadık. Eşim çalışıyor ve aldığı maaş, depremde k...

Türk Kızılayı Nakit Yardım Geri Çekildi

profile
Esila
3 gün önce
43

Türk Kızılayı'dan giyim yardımı için arandım ve yardım almaya gittim. Bana ne istediğimi ya da neye ihtiyacım olduğu sorulmadan kişi başına bir parça olmak üzere toplam dört adet kazak getirildi ve numarama ulaşamadıklarını belirterek nakit yardımımın geri döndüğünü söylediler. Ben numaramı güncell...

Türk Kızılay Esen Kart Sorunu

profile
Nuran
3 gün önce
149

Kızılay kartıma yatan parayı 24.02.2024 tarihinde akşam merkezdeki bankamatikten çekmeye çalıştım; fakat bankamatik para vermedi, sıradan bir şekilde davrandı. Ancak ertesi gün kontrol ettiğimde 3000 lira çekilmiş olarak gösterdi.

Türk Kızılay Esen Kart Bloke Oldu

profile
Esma
4 gün önce
122

Kızılay esen kart'ta iki defa yanlış şifre girilmiş ve kart anneannemin adına olduğu için bloke olmuş. Blokeyi nasıl kaldırabiliriz acaba? Evimiz yıkıldı ve anneannemin başka bir geliri yok. VakıfBank'ı aradık ama yardımcı olamadılar. Ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. İlgilenir misiniz?

5
Çözüldü
profile
Ayse
4 gün önce
78

"Teşekkür ederim cevabınız için"

Ayse Şikayetini Yayından Kaldırdı

Türk Kızılay Yardımım Geri Çekildi

profile
Veysel
4 gün önce
59

Malatya deprem bölgesinde yaşıyorum. İki ay önce 4000 TL yatırılmış fakat bunu görmedim. Telefonum yoktu. Yeni öğrendim ve süresi dolmuş. Bu yüzden para geri çekilmiş. Çalışmıyorum, %50 engelli durumdayım ve maddi durumum kötü. Üç çocuğum var ve hepsi okuyor. Paranın bana geri iade edilmesini istiyo...

1

Türk Kızılayı Kan Bağışı Ödüllendirme

profile
Suat
4 gün önce
411

Türk Kızılayı'na 12 defa kan bağışında bulunduğum halde bronz madalyam hala gönderilmedi. Kızılay'ın yayımlamış olduğu bilgilendirme metnine göre bronz madalya hakkı kazandığım halde, bugüne kadar Kızılay tarafından bana herhangi bir şekilde bir dönüş ya da bilgilendirme yapılmadı.

Türk Kızılay'ında Türk Doktor Yok

profile
Ertuğrul
4 gün önce
104

Adı bile Türk Kızılayı olan bir kurumda yabancı uyruklu doktorlar çalışıyor. Bu ikinci kez karşılaştığım bir durum. İlki Amasya’da Kızılay otobüsündeydi önemsemedim. Ama bugünde Ankara Etlik şehir hastanesinde yine aynı durumla karşılaştım. Demek ki her yerde yabancı uyruklu doktorları istihdam etmi...

Türk Kızılay Esen Kartım Kapatıldı

profile
Kıymet
5 gün önce
465

Kızılay esen kartım kapatıldı! Kahramanmaraş'ta konteynerde ikamet ediyorum. Herhangi bir gelirim yok ve Kızılay'dan yardım alıyordum. Bu ay içerisinde kartımın kapatıldığını öğrendim. Kahramanmaraş Kızılay'a ulaşmak mümkün değil maalesef. Neden bilgilendirme mesajı bile almadan kartımın kapatıldığı...

profile
Arda
4 gün önce
81
Arda Şikayetini Yayından Kaldırdı
Toplam 4.706 Şikayet

Marka Profili

Şikayetvar üye markasıdır Türk Kızılay 2 yıldır Şikayetvar üye markasıdır.
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Son 1 yılda şikayetleri cevaplama oranı %100
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

Türk Kızılay Çağrı Merkezi numarası nedir?
Ücretsiz arayabileceğiniz Türk Kızılay Çağrı Merkezi: 168
Türk Kızılay kimlere yardım eder?
Türk Kızılay ulusal afet, kan hizmetleri, uluslararası yardımlar, göç ve mülteci hizmetleri gibi birçok alanda faaliyet gösterir.
Türk Kızılay’a kan bağışı nasıl yapılıyor?
Buraya tıklayıp konuyla ilgili yorumlara ulaşabilirsiniz.
Farklı bir sorum var.
Tüm soru ve sorunlarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Türk Kızılay Hakkında Genel Bilgiler

Türk Kızılay kuruluşu 1868 yılında idealist hekimler tarafından savaş alanındaki yaralı askerlere yardım etme amacıyla kurulmuştur. Tarihsel olarak Türkiye’nin taraf olmadığı savaşlar dahil birçok savaşta da acıları dindirmeyi görev bilen Türk Kızılay’ı uluslararası Kızılay – Kızılhaç hareketinin etkin bir üyesidir. Afetlerde, gündelik dönemlerde ihtiyaç sahiplerine, korunmasız kimselere yönelik yardımlar da sağlayan Türk Kızılay’ı güvenli kan temininin de gerçekleştirildiği önemli bir kuruluştur. Yönetim kurulu da; genel başkan, genel başkan yardımcıları, genel sekreter, genel sekreter yardımcısı, yönetim kurulu üyeleri gibi yetkililerden oluşur. Daha fazla bilgi için kuruluşun resmi web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Türk Kızılay’ı Neler Yapıyor?

Türk Kızılay ne yapar merak ediyorsanız genel olarak; yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme, sağlık yardımı sağlayan kuruluş kan, afet, uluslararası çapta yardım, göç ve mülteci hizmetleri, ilk yardım, mineralli su gibi alanlarda faaliyet gösterir. Afet müdahale ve afet lojistik sistemleri ile dünya çapında önde gelen afet örgütlenmelerinden birine sahip olan Türk Kızılay afetzedelere acil beslenme hizmeti verir. Afetzedelere Mobil Ekmek Fırını, Mobil Mutfak ve Mobil İkram Araçları hizmetleri götürür. Kan hizmetlerinde ise Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu kanın tümünü gönüllü ve sürekli bağışçılar aracılığıyla sağlamayı amaçlar. Ülke genelinde pek çok kan bağış merkezine sahip olan Kızılay mobil kan bağış araçlarıyla da 300’ün üstündeki noktada hizmet verir. Uluslararası yardımlar sahasında ise dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren kuruluş insani yardım noktasında küresel bir oyuncu haline gelmiştir. Filistin, Sudan, Endonezya, Kosova, Kırgızistan gibi birçok ülkeye yardım götürülmesi de Kızılay ile sağlanır. Sosyal hizmetler ise ülke genelinde yıl boyu ihtiyaç sahiplerine götürülen yardımlardır. Hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan gıda paketleri sayesinde yardıma muhtaç kimselerin beslenme ihtiyacı yıl boyunca büyük oranda karşılanmaya çalışılır. Son derece hayati bir öneme sahip ilk yardım hizmeti de Türk Kızılay’ının çalışmaları arasındadır. Türk Kızılay hakkında bilgi sahibi olmak, merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak için kuruluşun web sitesini ziyaret edebilir, sayfamızda yapılan kullanıcı yorumlarını da inceleyebilirsiniz.

Kızılay Çağrı Merkezi

Kızılay iletişim için gerekli tüm bilgileri kendi internet adresinde sunmaktadır. Ücretsiz çağrı merkezi hizmetini kullanarak iletişime geçebileceğiniz Türk Kızılay’ı Ankara’da bulunmaktadır. Resmi yazışmalar için de KEP adresine sahip olan kuruluş kan hizmetleri için ayrıca bir iletişim olanağı sağlar. Tüm bunların yanı sıra iletişim formunu doldurarak da mesajınızı gönderebilirsiniz. Dilerseniz Türk Kızılay şikayet ve Türk Kızılay yorumlar sayfamızda da kurumla ilgili yapılan değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Gerçek kullanıcı yorumlarından oluşan sayfamızda, aklınıza takılan pek çok soruya farklı görüş, değerlendirme ve talepler vesilesiyle yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca siz de belirtmek istediklerinizi Şikayetvar sayfamızda paylaşabilirsiniz. Yapılan bu yorumları kuruluş okuyabilmektedir.