Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

İŞKUR

39100
(137 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
1.645 Şikayet (Son 1 yıl)
İŞKUR
39100
(137 değerlendirme)
Şikayet Yaz

İŞKUR Yanlış Ödenen Para Ve İade Süreci Hakkında Mağduriyet

Mehmet
24 Mayıs 15:32
4

İŞKUR Adı Altında Yapılan İş İlanı

Semra
24 Mayıs 01:40
31

İŞKUR Adı Altında Evde Paketleme İşi Şikayeti

Ece
23 Mayıs 19:06
155

İŞKUR Evde Ek İşler Güvenilir Değil

Perihan
23 Mayıs 14:45
205
İŞKUR Evde Ek İşler Güvenilir Değil

İŞKUR Kişisel Bilgilerimin İzinsiz Kullanımına Karşı Resmi Şikayet

Tahsin
23 Mayıs 01:29
53

İŞKUR Adı Altında Evde Paketleme İşi Şüphesi

Tc Esin
23 Mayıs 00:04
55

İŞKUR İş Paketleme İşi

Selda
22 Mayıs 23:17
61

İŞKUR Asılsız İş Teklifi

Büşra
22 Mayıs 11:57
237

İŞKUR İş Arayan Aktif Olmuyor

Melike
22 Mayıs 10:03
91

İŞKUR 1000 Gün Sigorta Günüm Var 6 Ay İşsizlik Maaşı Gösteriyorlar

Harun
22 Mayıs 04:59
29
İŞKUR 1000 Gün Sigorta Günüm Var 6 Ay İşsizlik Maaşı Gösteriyorlar

İŞKUR İşten Çıkarma Ekstra SSK Girişi Olduğu İçin

Songül
21 Mayıs 18:27
76
İŞKUR İşten Çıkarma Ekstra SSK Girişi Olduğu İçin

İŞKUR Logosuyla Çorap Paketleme Sitesi

Mira
21 Mayıs 18:03
174

İŞKUR Kişisel Bilgilerimin Korunması İçin Önemli Uyarı

Güler
21 Mayıs 15:29
261

4 Yıl Sonra Gelen İŞKUR Borç Bildirimi Ve Ulaşılamayan Bilgi Hattı

Ezgi
21 Mayıs 15:13
115

İŞKUR Fazla Yersiz Ödeme Borcu Hakkında İtiraz

Abbas
21 Mayıs 13:10
263
İŞKUR Fazla Yersiz Ödeme Borcu Hakkında İtiraz

İŞKUR İşsiz Kaldım TYP Mağduruyum

Zahide
21 Mayıs 00:26
53

İŞKUR Sesimizi Duyun Lütfen

Mehmetcan
20 Mayıs 21:51
199

Şikayetçiyim İŞKUR

Şengül
20 Mayıs 16:04
104

İŞKUR Aksa Sabun Paketleme

Şeyma
20 Mayıs 02:12
28
Toplam 4.702 Şikayet

Marka Profili

İŞKUR bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
İŞKUR henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

İŞKUR iletişim hattı numarası nedir?
İŞKUR iletişim hattı numarası 444 75 87’dir.
İŞKUR kaydı nasıl oluşturulur?
TC kimlik numaranızı gösteren bir belge ile kurum birimlerine şahsen başvurabilir ya da www.iskur.gov.tr üzerinden internet aracılığı ile iş arayan kaydınızı "üye ol" bağlantısına tıklayarak veya "kısayollar" bölümünden "sistem/iş arayan üyeliği" bağlantısına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
İŞKUR kaydının geçerlilik süresi ne kadardır?
İŞKUR kayıtlarının aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren 12 aydır.
İŞKUR açık iş ilanları nasıl görüntülenir?
Ana sayfada "İş İlanları" sekmesi tıklanarak iş ilanlarının listelendiği sayfaya ulaşılır. Bu sayfada, mevcut iş ilanları, belirli kriterler girilerek sorgulanabilir.
İŞKUR ile ilgili daha farklı bir sorum var.
İŞKUR hakkında daha farklı bir soru ya da sorununuz varsa, buraya tıklayarak Şikayetvar'a yazabilirsiniz. Böylece sorununuzu hem marka hem de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.

İŞKUR Hakkında

Açılımı Türkiye İş Kurumu olan İŞKUR; 21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) adıyla kurulmuştur. Kurulan İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun görevi 4837 sayılı kanunla, "işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak" şeklinde tanımlanmıştır. Yani ilk yıllarda faaliyetlerinin amacı iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlenmiştir. 1980’li yıllara kadar bu görevini etkin bir şekilde yerine getiren kurum; bu yıllara gelindiğinde küreselleşme, teknolojik gelişmeler ve bilgi toplumu kamu istihdam kurumlarının öneminin artmasıyla revize edilmiştir. İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun gerek dünyada gerekse ülkemizdeki teknolojik alanda ve işgücü piyasasında meydana gelen gelişmeleri izleyebilecek, çağdaş iş kurumlarının üstlendiği görevleri yerine getirebilecek ve aktif işgücü programlarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturulması amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda 2000 tarih ve 617 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İş ve İşçi Bulma Kurumu kapatılarak, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kurulmuştur.

İŞKUR Faaliyetleri Hakkında

Türkiye İş Kurumu; temel olarak istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek faaliyetlerinin temelinde kurulmuştur. Bu amaçla İŞKUR; kurum, görev alanı genişletilerek klasik iş ve işçi bulma hizmetlerinin yanı sıra, aktif ve pasif işgücü politikalarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturulmuştur. Bunun yanı sıra kurumda; sosyal tarafların çoğunlukta olduğu kamu ve üniversite temsilcilerinin de yer aldığı bir Genel Kurul oluşturulmuştur. Bu kurumun en yüksek yönetim, karar, yetki ve sorumluluk taşıyan organı olarak, işçi, işveren ve esnaf ve sanatkarlar temsilcilerinin de içinde bulunduğu Yönetim Kurulu oluşturulmuştur. Ayrıca yine çeşitli amaçlar doğrultusunda; İl İstihdam Kurulları, Özel İstihdam Büroları ve İl Müdürlükleri kurulmuştur. Günümüzde İŞKUR, yerine getirdiği çalışmalar ve faaliyetlerle iş arayanlar ve işverenler için çeşitli eğitim, kurslar, danışmanlıklar da düzenlemektedir.

İŞKUR İletişim Kanalları Nelerdir?

İŞKUR, hem iş arayanlar hem de işverenler için pek çok hizmet sunmaktadır. İş arayanlar için kurs ve programlar, iş bulma olanağı, işsizlik sigortası, iş ve meslek danışmanlığı bunlardandır. İşverenler için ise; işveren danışmanlığı, yurt dışı istihdam, mesleki eğitim kursları, engelli istihdamı ve teşvikler konusunda çeşitli yardımlar ve hizmetler sunmaktadır. İŞKUR işsizlik sigortası, işsizlik maaşı, İŞKUR kaydı, açık iş ilanları ve diğer konularda detaylı bilgi almak isterseniz kurum ile irtibata geçebilirsiniz. İŞKUR iletişim kanalları arasında; İŞKUR iletişim hattını arama, genel merkez numarasını arama ve destek e-posta adresine mail gönderme gibi seçenekler yer almaktadır. Çeşitli konulardaki İŞKUR şikayet ve yorumlarınızı ise sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Sayfamızda yayımlayacağınız yorumlar hem kurum hem de diğer tüketiciler tarafından görülebilecektir.