Toplam çözüm sayısı
..

İşkur

tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 2.2

Son 30 günlük sayfa görüntüleme sayısı 307.990

İşkur
tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 2.2  
Müşteri memnuniyet puanı

Kullanıcıların, şikayet sürecini değerlendirirken verdikleri puanlarla hesaplanır.

Detaylı bilgi
 
Son bir yılın verileri
profile-icon
profile-icon

5000 şikayet

Şikayet Sıralaması
profile
 • 0görüntüleme
 • 7 saat önce

İşkur Eksik Destek Yapılması

Nakdi ücret desteği eksik yattı bu mağduriyet nasıl olacak her yerde haberlerde falan hep destekler düzgün bir şekilde yapıldı. Gibi sunuluyor ama alakası yok hiçbir şekilde bir yere ulaşıp soramıyoruz nasıl olacak bu insanların mağduriyeti ilgili makama duyurulur. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

İşkur Eksik Destek Yapılması
profile
 • 0görüntüleme
 • 20 saat önce

İşkur 'dan Nakdi Ücret Desteği Yatmadı

Nisan 2021 nakdi ücret desteği halen yatmadı. Aradım bankama gönderildiği söylendi fakat kayıtlı olan banka ile irtibatımı kesmiştim yani bankada hesabımı kapatmıştım. Bankaya gittim para gelmemiş dedi. 

profile
 • 111görüntüleme
 • 21 saat önce

İşkur Nakdi Ücret Desteği Yatmadı

Her ay düzenli olarak aldığım İşkur nakdi ücret desteğim yatmadı ne zaman yatar bilmiyorum iş yerim başvuruyu yaptığını söylüyor ama İşkur sistemde görmüyor mağdur edilmiş durumdayız şu an çözüm bulunmasını istiyorum. Mağduriyette başka bir şey yok şu an.

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 240görüntüleme
 • 1 gün önce

İşkur Kısa Çalışma Ödeneği

Merhabalar, Pandemiden dolayı kısa çalışma ödeneği alıyordum ödeneğin Hazirana kadar uzatıldığı ve bu ay yatacağı söylendi ama bu ay ödeme yapılmadı neden acaba? Bunun sebebini öğrenebilir miyim? İyi çalışmalar, iyi günler dilerim. Sevgiler... Saygılar.

 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

İşkur Nakdi Ücret Desteği

İşkur pandemi den dolayı eşimi ücretsiz izine çıkardılar. Her ay düzenli olarak nakdi ücret desteğini alıyorduk ama bu ay ne olduysa her ayın 10nunda yatan para bu ay yatmadı. Bayram günü bizleri mağdur ettiler. 170i aradığın zamanda çözüm odaklı konuşmuyorlar insanları başından salmak gibi bir üslu...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

İşkur İşsizlik Maaşı Eksik

İşkur işsizlik maaşı geri dönüşüm ikinci el kiyafet depo sunda 2020 de çalışıyordum ve ücretsiz izne çıkarıldım işsizlik maaşı alıyordum ama is verenim. Beni 03/18/2021 de isten çıkarıyor ve istifa diye gösteriyor ve benim maaşım kesildi ben bu maaşla dört çocuğum a bakıyorum gecen ayda 570 TL eksik...

profile
 • 682görüntüleme
 • 1 gün önce

İşkur Nakdi Ödemem Hala Yatmadı 13mayıs

13 mayısa girmiş bulunuyoruz hala ücretsiz izin için nakdi ödemem yatmadı. Bayram üstü olacak iş mi bu nasıl bir sisteminiz var anlamıyorum. Muhasebeyi arıyorum bildirim yapıldığını söylüyor İşkur'u arıyorum bildirim yok gözükmüyor diyor bilgisi olan varsa yazsın lütfen?

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  3 Yorum
profile
 • 662görüntüleme
 • 1 gün önce

İşkur Ücretsiz İzin Nakdi Destek Ödemesi

Nakdi ücret desteği geçici madde 24 ile başvuru yapanlarınki yatmış 28 olanlar yatmamış nedenini bilen var mı iş yerinde çalışan arkadaşlarım 24 numaralı madde ile nakdi ücret desteği aldı. Benimki 28 olduğu için herhangi bir onay veya red bile alamadım. Bilgisi olan yazsın lütfen.

 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
profile
 • 270görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur Nakdi Destek Ücreti

Nisan ayı nakdi destek ücreti yatmadı. Hesabına yatanlar mevcut geçen ay yatan para bu ay yatmadı. Neye göre kime göre yatırılıyor bu para haberleri gazeteleri takip ettiğimde 10 Mayıs ta yatırıldı diyor ama hesabı kontrol ettiğimde bir para girişi veya çıkışı yok

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 1görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur Kçö Nin Banka Hesabıma Yatmaması

1 yıldır hiç problem yaşamadan banka hesabıma yatan kısa çalışma ödeneğimin yatacağı gösterilen 06.05.2021 tarihinden beri beklemekteydim. 170 i aradığımda ücretin PTT'den yatırıldığını oradan çekmem gerektiği söylenmekte. 1yılı aşkın süredir banka hesabım tanımlı ve ücretler banka hesabıma yatmakta...

profile
 • 4görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur Kısa Çalışma Yatmadı

T. C. Kimlik numaram 309*****094. Mayıs ayında almam gereken kısa çalışma param yatmadı. Bildirge kodum 25353501 muhasebecim bildirim yapıldığını söylüyor. Gereğinin yapılmasını arz ederim serdar sözen telefon numaram 0532****86 bir an önce sonuçlanırsa sevinirim

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur İstifa Etmedim İstifa Etmiş Gibi Gözüküyorum!

İnşaat işinde çalışan biri olarak ve işin bittiği için çıkışım verilmiş çıkış tarihim 26mart 2021 İşkur'a işsizlik ödeneği için başvurma tarihim 5nisan 2021 kriter hepsi tamam ama bana gelen masaj ise reddedildi gerekçe ise istifa ben istifa etmedim hiçbir yere imza atmadım.

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur Beyoğlu Şikayet Telefonlara Bakılmıyor

Merhaba öncelikle İşkur Beyoğlu'ndan şikayetçiyim. Nakdi destek ödeme alıyorum 50 kere IBAN değiştirmeme rağmen halen hatalı olan ibana ücret yatırılıyor ve mağdurum bayram geldi. Malum arıyorsun ama ulaşamıyorsun nedense bir turlu telefonları açmıyorlar. Bir muhatap çıkmıyor karşımıza bu nasıl kuru...

profile
 • 1637görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur Kısa Çalışma Ödeneği Yatmamış Olması

Merhaba, pandemi süresince her ay ayın 5 inde aldığım kısa çalışma ödeneğini bu uzatılan son üç ay için de gözüküyor. Fakat diğer yazan şikayetler gibi benimki de ödeme tarihi 05 olarak gözükmesine rağmen gün ve gerçekleşme tarihi 0 olarak yazıyor. 170 i aradığımda İşkur danışmanıma da sorduğumda iş...

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
profile
 • 1görüntüleme
 • 2 gün önce

İşkur İşsizlik Maaşımı Eksik Gösteriyor!

İşsizlik maaşın eksik görünmesi 900 gün primim olduğu halde. 6 ay işsizlik maaşı alacağım görünüyor ve 1142 TL yazıyor normalde en az 1400 TL olması lazım 170'i arıyorum İşkur'a gitmeniz gerekiyor kısıtlamadan dolayı gidemiyorum.

İşkur İşsizlik Maaşımı Eksik Gösteriyor!
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
İşkur
ile
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
İşkur
ile
Bim

Yeni karşılaştırma

ile

Marka Profili

İşkur bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
İşkur henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.

İşkur

İŞKUR Hakkında

Açılımı Türkiye İş Kurumu olan İŞKUR; 21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) adıyla kurulmuştur. Kurulan İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun görevi 4837 sayılı kanunla, "işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak" şeklinde tanımlanmıştır. Yani ilk yıllarda faaliyetlerinin amacı iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlenmiştir. 1980’li yıllara kadar bu görevini etkin bir şekilde yerine getiren kurum; bu yıllara gelindiğinde küreselleşme, teknolojik gelişmeler ve bilgi toplumu kamu istihdam kurumlarının öneminin artmasıyla revize edilmiştir. İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun gerek dünyada gerekse ülkemizdeki teknolojik alanda ve işgücü piyasasında meydana gelen gelişmeleri izleyebilecek, çağdaş iş kurumlarının üstlendiği görevleri yerine getirebilecek ve aktif işgücü programlarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturulması amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda 2000 tarih ve 617 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İş ve İşçi Bulma Kurumu kapatılarak, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kurulmuştur.

İŞKUR Faaliyetleri Hakkında

Türkiye İş Kurumu; temel olarak istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek faaliyetlerinin temelinde kurulmuştur. Bu amaçla İŞKUR; kurum, görev alanı genişletilerek klasik iş ve işçi bulma hizmetlerinin yanı sıra, aktif ve pasif işgücü politikalarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturulmuştur. Bunun yanı sıra kurumda; sosyal tarafların çoğunlukta olduğu kamu ve üniversite temsilcilerinin de yer aldığı bir Genel Kurul oluşturulmuştur. Bu kurumun en yüksek yönetim, karar, yetki ve sorumluluk taşıyan organı olarak, işçi, işveren ve esnaf ve sanatkarlar temsilcilerinin de içinde bulunduğu Yönetim Kurulu oluşturulmuştur. Ayrıca yine çeşitli amaçlar doğrultusunda; İl İstihdam Kurulları, Özel İstihdam Büroları ve İl Müdürlükleri kurulmuştur. Günümüzde İŞKUR, yerine getirdiği çalışmalar ve faaliyetlerle iş arayanlar ve işverenler için çeşitli eğitim, kurslar, danışmanlıklar da düzenlemektedir.

İŞKUR İletişim Kanalları Nelerdir?

İŞKUR, hem iş arayanlar hem de işverenler için pek çok hizmet sunmaktadır. İş arayanlar için kurs ve programlar, iş bulma olanağı, işsizlik sigortası, iş ve meslek danışmanlığı bunlardandır. İşverenler için ise; işveren danışmanlığı, yurt dışı istihdam, mesleki eğitim kursları, engelli istihdamı ve teşvikler konusunda çeşitli yardımlar ve hizmetler sunmaktadır. İŞKUR işsizlik sigortası, işsizlik maaşı, İŞKUR kaydı, açık iş ilanları ve diğer konularda detaylı bilgi almak isterseniz kurum ile irtibata geçebilirsiniz. İŞKUR iletişim kanalları arasında; İŞKUR iletişim hattını arama, genel merkez numarasını arama ve destek e-posta adresine mail gönderme gibi seçenekler yer almaktadır. Çeşitli konulardaki İŞKUR şikayet ve yorumlarınızı ise sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Sayfamızda yayımlayacağınız yorumlar hem kurum hem de diğer tüketiciler tarafından görülebilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

İŞKUR iletişim hattı numarası nedir?

İŞKUR iletişim hattı numarası 444 75 87’dir.

İŞKUR kaydı nasıl oluşturulur?

TC kimlik numaranızı gösteren bir belge ile kurum birimlerine şahsen başvurabilir ya da www.iskur.gov.tr üzerinden internet aracılığı ile iş arayan kaydınızı "üye ol" bağlantısına tıklayarak veya "kısayollar" bölümünden "sistem/iş arayan üyeliği" bağlantısına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR kaydının geçerlilik süresi ne kadardır?

İŞKUR kayıtlarının aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren 12 aydır.

İŞKUR açık iş ilanları nasıl görüntülenir?

Ana sayfada "İş İlanları" sekmesi tıklanarak iş ilanlarının listelendiği sayfaya ulaşılır. Bu sayfada, mevcut iş ilanları, belirli kriterler girilerek sorgulanabilir.

İŞKUR ile ilgili daha farklı bir sorum var.

İŞKUR hakkında daha farklı bir soru ya da sorununuz varsa, buraya tıklayarak Şikayetvar'a yazabilirsiniz. Böylece sorununuzu hem marka hem de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.