Toplam çözüm sayısı
..
İlhan Serdaroğlu ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  4 Yorum
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
 

Yeni karşılaştırma

ile

İlhan Serdaroğlu Saç Ekim İşlemi

7650görüntüleme
Kemal
Kemal 09 Ağustos 2020 18:18
İlhan Serdaroğlu Saç Ekim İşlemi
İlhan Serdaroğlu Saç Ekim İşlemi

İlhan Serdaroğlu'nda 15.01.2020'de saç ekim operasyonu gerçekleştirdim. Burada operasyonla ilgili mağduriyetimi paylaşmak ve ileride oluşabilecek muhtemel mağduriyetleri önlemek için yazıyorum. Kendisi ilk görüşmemizde 3500-3900 greft arası bir ekim yapacağını bunun gayet iyi olacağını söyledi. Ekim işlemini son derece sorunsuz ve ağrısız gerçekleşti. Bunun için kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Ancak geçtiğimiz 7 ay içinde yapılan ekim işleminde ön bölgelere yapılan ekimlerden (yaklaşık bin adet ekildi) gayet iyi bir sonuç alırken tepe bölgelerinde (yaklaşık 2 adet ekildi) herhangi bir değişiklik olmadı.

Tepe bölgelerindeki bu verimsizliğin sebebini ekim işleminden sonraki 3. Ayda sorduğumda, İlhan Bey durumun gayet iyi olduğunu 6 ve 7. Ayı beklemek gerektiğini söyledi. 6. Ayda herhangi bir değişiklik olmadığını tekrar ilettiğimde bu defa tepe bölgesinin yapısından kaynaklı olduğunu ve önlerde olduğu gibi bir görüntü beklememem gerektiğini ifade etti. Operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları görene kadar kadar kendisine güvenmiştim. Ancak fotoğraflarda tepe bölgesinde ekim öncesi ve sonrası bir fark göremeyince neye uğradığımı şaşırdım. Fotoğrafları gördüğünüzde, uzman olmanıza gerek yok, herhangi bir değişiklik olmadığını göreceksiniz. Kendisine bu durumu ilettiğimde bu defa saçlarımın cılız ve ince yapılı olduğunu bu yüzden böyle bir sonuçla karşılaştığımı ifade etti. Ben de neden bunu ekim işleminden önce söylemediğini sordum. Böyle bir sonuçla karşılaşacağımı bilsem ektirmez ve 10.500 TL gibi bir bedele katlanmazdım. Üstelik verimli sonuç almak adına kendisinin tavsiye ettiği her şeyi yerine getirdim. Eşinin sahip olduğu şirketin ürünü olan (İl** bey de ekim işlemi yapıldıysa bu ürünler tavsiye edilir) Trixowell hap, serum ve şampuanları kullandım. Sigara içmedim vs. Ancak buna rağmen yaklaşık 2 bine yakın grefti tepe bölgeme bakınca göremiyorum. Kendisine bağımsız bir hakem olarak, yine kendisinin seçtiği bir saç ekim uzmanına sonuçları göstermeyi teklif ettim. Kabul etmedi. Sonuçları sosyal medyadan paylaşacağımı söyledim. Kendisini tehdit etmekle itham etti. Ancak son derece insani bir refleks göstererek tutmayan greftlerin para iadesini talep ettim. Tahmin edeceğiniz üzere onu da kabul etmedi. Klavye şövalyesi olmakla itham etti bu defa. Son olarak operasyon öncesi hızlıca okuttukları onay formunu hatırlatarak herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi ileri sürdü. Formu nasıl doldurduğumu anlatayım.

Kemal
Kemal10 Ağustos 2020 13:23

Operasyona sadece 15 dakika geç kaldığım için son derece gergin bir ifadeyle karşıladı ve ben formu adam akıllı okumak isterken acele etmem gerektiğini ve ücreti hesabına operasyon öncesi göndermem gerektiğini belirtti. Bu şartlar altında formu okuyup imzaladım. Form özetle "eğer verim alamazsanız herhangi bir hak iddia edemezsiniz" gibi mesaj taşıyor. Siz de bunu imzalıyorsunuz. Tüm gerçekliğiyle yazmaya çalıştım. Şimdi Ocak ayındaki ekim işlemi esnasında 3500-3900 arası bir greftle anlaştığımız ve 3.050 adet bir ekim yapıldığı için kalan 650 adet grefti re ekti. Sonuçları bekleyip göreceğiz. Bir kere daha hakkaniyetli olmak adına vurguluyorum: Operasyon sorunsuzdu. Ancak sonuçlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Herkesin saç yapısı farklı. Belki sizler daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ancak bir saç ekim uzmanının operasyondan önce saçın yapısına bakıp çok iyi verim alıp alınamayacağı bilgisini hastayla paylaşılması gerekli... Not: İlk fotoğraf (soldaki) 15 Ocak 2020 İkinci fotoğraf (sağdaki) 4 Ağustos 2020

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Second
Second17 Mart 20:52
 

Merhaba durumunuz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 1
İlhan
İlhan3 hafta önce
 
İlhan Serdaroğlu Saç Ekim İşlemi
İlhan Serdaroğlu Saç Ekim İşlemi

Kemal bey, Öncelikle, belirttiğiniz gibi ilk operasyonda öne 1000 değil tüm açıklığınıza 3000 küsur greft ekildi. Ama verici sahanızın çok zayıf, saç tellerinizin çıkarılması sandığımdan çok daha zor olması nedeniyle (ki bunu operasyondan önce kesin bilmek olası değil) biz bu belirtilen rakamı yani 3500-3600 grefti çıkaramadık, o konuda haklısınız. Ama bana 7. Ayınızda evinizden kendi çektiğiniz ve gönderdiğiniz fotoğraflarınızda zaten saç ekimi sonucunun gayet iyi şekilde alındığı açıkça görülmekte (aşağıda yüklüyorum) ki siz de zaten bana bu sonuçtan memnun olduğunuzu belirterek teşekkür ettiniz. Ayrıca yazınızda belirttiğiniz gibi ağustos ayında yani operasyondan 8 ay sonra eksiğimizi gidermek için iyi niyetimizle size 600-700 greftlik bir revizyon ekimini de ücretsiz olarak yaptık. PRP uyguladık.

İlhan
İlhan3 hafta önce
 

Saç ekimi yapan bir plastik cerrah olarak size elimden geldiğinin en iyisini yaptığımı belirttim ve burada da tekrar belirtmek istiyorum. Vicdanım çok rahat. Ama sizi tehdit ettiğim yalanını uydurmanız hiç yakışık değil. Yaptığım 2 operasyona da çok ciddi emek verdiğim ve dürüstçe sizinle iletişim kurduğum, kaçmadığım için para iadesi yapmam da mümkün değil. Yani siz sağlık alanında aldığınız bir hizmetten memnun kalmadım diye para iadesi isteyemezsiniz. Ben buzdolabı satmıyorum ya da ceket dikmedim size.

İlhan
İlhan3 hafta önce
 

Başka bir uzmana göstererek hakemlik yapmasını istemeniz de benim nezdimde kabul edilebilecek bir aşağılanma değil. Ben dünya kongrelerinde, uluslararası plastik cerrahi kurslarında saç ekimi anlatan bir doktorum siz beni teknisyenlere mi soracaksınız? Zaten bunun şekli de bu değil: İstanbul mahkemeleri var, gider şikayetçi olursunuz mahkeme de zaten bilirkişi atar ve baktırır. Bakın beni üzen şey hastamla ilgilenmiyorum gibi bir intiba uyandırılması ki gerçekten bunu kabul edemem. İyi çalışmalar diliyorum. Saygılar

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
İlhan Serdaroğlu ile karşılaştır  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
 

Yeni karşılaştırma

ile