Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri

49100
(149 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
1.400 Şikayet (Son 1 yıl)
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri
49100
(149 değerlendirme)
Şikayet Yaz

Nüfus Müdürlüğü Sürücü Belgesine Konulan Fotoğrafın Büyük Olması

Nur
17 Mayıs 12:34
88

Nüfus Müdürlüğü Ehliyetimi Aktif Etmiyor

Alptuğ
17 Mayıs 12:26
84

Ankara Etimesgut İlçe Nüfus Müdürlüğü

Filiz
17 Mayıs 02:21
38

Ankara Mamak İlçe Nüfus Müdürlüğü İşini Önemsemiyor

Kardelen
16 Mayıs 16:29
127
5
Çözüldü
Yulia
16 Mayıs 02:40
235
Yulia Şikayetini Yayından Kaldırdı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri E Devlet İsim Denklik Belgesi

Osman
16 Mayıs 00:43
50

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Yeni Kimlik NFC Sorunu

Ozgur
15 Mayıs 23:20
43

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Silah Ruhsatım Hakkında Bilgi Verin Aydınlatın

Veli
15 Mayıs 10:43
101

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Vatandaşlık İl Nüfus

Muhammed
14 Mayıs 22:29
191
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Vatandaşlık İl Nüfus
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Vatandaşlık İl Nüfus

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Evlilik Tescili Türkiye'de

Tayfun
14 Mayıs 13:12
171
1
Taeb
13 Mayıs 16:59
211
Taeb Şikayetini Yayından Kaldırdı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çip Okumuyor. Kimlik Kartı

Nedim
13 Mayıs 12:14
665

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Evlilik Yolu İle Vatandaşlık

Serkan
12 Mayıs 10:30
19

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Vatandaşlık Başvuru Durumu

İsmail
11 Mayıs 16:12
1.885

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Konya Meram Nüfus Denetlensin

İsa
10 Mayıs 19:45
64
5
Çözüldü
Muhammed
10 Mayıs 13:23
1.037

"İlginiz için teşekkürler"

Muhammed Şikayetini Yayından Kaldırdı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi Başvuru Mesajı

Begüm
09 Mayıs 16:37
95
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi Başvuru Mesajı
Vatan
14 Mayıs 12:29
41
Vatan Şikayetini Yayından Kaldırdı
Toplam 23.047 Şikayet

Marka Profili

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

Sıkça Sorulan Sorular

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü nerede?
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Çamlıca Mahallesi, 408. Cadde, No: 136, Yenimahalle Ankara adresinde yer almaktadır.
Pasaport randevusu almak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Pasaport işlemleriniz için randevu almak istiyorsanız, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sunduğu randevu platformu üzerinden online olarak randevu oluşturabilirsiniz.
Pasaport başvurum kaç gün içinde tamamlanır?
Herhangi bir aksilik oluşmaması durumunda pasaportunuz 7-10 iş günü içerisinde belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilmektedir. Başvurunuzun geciktiğini düşünüyorsanız bu sayfa üzerinden geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çağrı merkezi numarası nedir?
ALO 199.
Farklı bir sorum var.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Hakkında

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, temelleri Osmanlı Devleti dönemine dayanan bir devlet kurumu olarak hizmet vermektedir. 1915, 1924 ve ve 1972 yıllarında yapılan köklü değişiklikler ile son halini alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, kurulduğu yıldan bu yana sayısız güncelleme ve iyileştirme ile günümüz hizmetlerine evrilmiş, vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi adına geliştirilmiştir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sunduğu nüfus hizmetleri kapsamında TC kimlik numarası ile yapılabilecek tüm işlemlere sürat ve etkinlik getirilmiş, ikamet hizmetleri de bu kurumun bünyesine alarak tüm vatandaşların daha etkili hizmet alması için güncellenmiştir. Bu bağlamda nüfus ve vatandaşlık süreçlerine bağlı tüm hizmetleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden temin etmek mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan kurumun genel merkezi Ankara Yeni Mahalle'de bulunmakta olup, ülke çapında pek çok farklı il ve ilçede İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri şubesi barındırmaktadır. Böylece vatandaşlar, kendilerine en yakın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri şubesine giderek ilgili konular ile ilgili işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Üzerinden Alabileceğiniz Hizmetler

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, hizmetlerini Ana Hizmetler, Nüfus Hizmetleri ve Vatandaşlık Hizmetleri çatıları altında gruplamış ve vatandaşlarına daha verimli hizmet sunmayı amaçlamıştır. Bu kapsamda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün ana hizmetleri arasında TC Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi süreçleri yer almaktadır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne başvurarak vatandaşlar, yeni bir kimlik kartı çıkartabilmekte, kaybolan kimliklerini yenileyebilmekte, süresi dolmuş olan kimlik kartları için yenisine talep etmekte ya da yeni doğmuş bebekleri için yeni bir nüfus cüzdanı başvurusu yapabilmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden pasaport başvurusu yapılabilir, kısa bir süre içerisinde yeni bir pasaport temin edilebilir. Bununla birlikte sürücü belgesi ve ehliyet başvuruları da yine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden gerçekleştirilmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nun sunduğu Nüfus Hizmetleri kapsamında doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlendirme işlemleri, boşanma işlemleri, uluslararası aile cüzdanı düzenleme ve kayıt düzeltme gibi işlemler yer almaktadır. Vatandaşlık Hizmetleri çerçevesinde ise vatandaşlar, Doğumla Türk Vatandaşlığının Kazanılması, Sonradan Türk Vatandaşlığı Kazanılması, Türk Vatandaşlığının Kaybedilmesi, Çok Vatandaşlık, İsim Denklik Belgesi, Mavi Kart Uygulaması ve Vatandaşlık İhtilafları gibi hizmetler faydalanabilmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü aynı zamanda online hizmet de sunarak bazı işlemlerin online platformu üzerinden, herhangi bir şubeye gitmeden tamamlanabilmesine olanak sağlamaktadır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sunduğu tüm online ve fiziksel hizmetleri incelemek için kurumun resmi internet sitesine giriş yapabilir ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü iletişim bilgileri üzerinden kurum yetkililerine erişerek bilgi alabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şikayet & Yorumları

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü şikayet ve görüşlerinizi bu sayfa üzerinden iletmeniz mümkün. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri telefon bilgilerine bu sayfamız üzerinden erişebilir, kurum ile sorularınız ve merak ettikleriniz ile ilgili iletişime geçebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz Nüfus ve Vatandaşlık İşleri şubesinden almış olduğunuz hizmetleri bu sayfamız üzerinden değerlendirerek kurum hakkında daha kapsamlı bir bilgi havuzu oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bununla birlikte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri randevu süreçleriniz başta olmak üzere tüm geri bildirimlerinizi buradan paylaşarak herhangi bir olumsuzluk durumunda kurum yetkililerinin sizinle daha hızlı irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz.