Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Co Gayrimenkul Bakırköy'de Ayıplı Kusurlu Kiralama Süreci

profile
28 Ocak 11:55
653

Bakırköy Co Gayrimenkul ve emlakçı t** M***aracılığıyla, Merter Tınaztepe Saray Apartmanı’nda bulunan daireyi 20.08.2025 tarihinde kiraladım. Kira sözleşmesi yapılırken ve kiralama sürecinde, taşınmazın kentsel dönüşüm kapsamında olduğu, riskli yapı raporu bulunduğu ya da kısa süre içinde yıkılacağı konusunda bana hiçbir şekilde bilgi verilmedi. Aksine, daha önce Yıldız Teknik Üniversitesi’nden sağlam raporu olduğu söylenerek güven verildi.

Taşındıktan sonra apartmanın kentsel dönüşüm sürecine girdiğini komşulardan ve apartman WhatsApp grubundan öğrendim; bu konuda herkesin bilgisi olduğu, ancak bana özellikle söylenmediği ifade edildi. 19.01.2026 tarihinde karot alınıp riskli yapı raporu çıktığı halde, ne ev sahibi ne de emlakçı tarafından bana herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Bu süreçte sadece 5–6 ay oturabildiğim daire için hem taşınma hem de yeniden taşınma aşamalarında ciddi masraf yaptım.

Emlakçıya 45.000 TL hizmet bedeli, 30.000 TL taşınma masrafı, 2 kira bedeli olarak toplam 76.000 TL ve depozito ile birlikte toplamda yaklaşık 151.000 TL zararım oluştu. Buna rağmen tarafımdan kira ve/veya hizmet bedeli tahsil edilmesine karşın herhangi bir fatura da düzenlenmedi. Bilgi verilmeden bu şekilde riskli yapı durumundaki bir taşınmazın kiraya verilmesini, kiracı olarak barınma hakkımı zedeleyen ve ayıplı/kusurlu kiralama niteliğinde bir işlem olarak görüyorum.

Yaşadığım bu mağduriyet nedeniyle, Bakırköy Co Gayrimenkul ve emlakçı t*** M***’ya ödediğim emlak komisyonunun iadesini talep ediyorum. Şikayetimin dikkate alınarak gerekli incelemenin yapılmasını ve tarafıma dönüş sağlanmasını istiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

Benzer Şikayetler

Tunç Gayrimenkul (Çerkezköy) Yanılttı

profile
22 Aralık 2025 17:02
148
Tunç Gayrimenkul (Çerkezköy) Yanılttı
1
Berat sonuçtan hiç memnun değil

Süleymanoğlu Gayrimenkul Danışmanlık (İstanbul) Mağduriyeti

profile
15 Ekim 2025 15:20
1.939
1
Duygu sonuçtan hiç memnun değil

One House Real Estate Gayrimenkul Hizmette Eksiklik Ve Haksız Kazanç

profile
09 Şubat 2025 17:16
14.958
1
Taha sonuçtan hiç memnun değil

Nar Tanesi Gayrimenkul Depozito İadesi Yapılmadı

profile
26 Aralık 2024 10:38
1.458
Benzer Şikayet Yaz