Yanlış Montaj Ve Çalışmayan Klima Sistemleri Nedeniyle 238.000 TL'lik Mağduriyet

Ben Fikret Seçen, Elazığ Merkez Ataşehir’deki villam için Baymak markalı 5 adet duvar tipi klima satın aldım. Klimaları 19 Eylül 2025 tarihinde aldım;...

Ben Fikret Seçen, Elazığ Merkez Ataşehir’deki villam için Baymak markalı 5 adet duvar tipi klima satın aldım. Klimaları 19 Eylül 2025 tarihinde aldım;...

Antalya’daki iş yerime bugün yapılan Baymak klima montajı sırasında, fazladan kullanılan borunun metresi için 1.000 TL talep edildi. Bu rakamın piyasa koşullarına ve yapılan işin niteliğine göre oldukça yüksek ve fahiş olduğunu düşünüyorum. Borunun metre fiyatı konusunda önceden şeffaf bir bilgilen...

Haziran 2025’te Baymak markalı 9’luk duvara monteli klima satın aldık. Tüm yaz boyunca klima çok geç soğutuyordu ama Antalya'nın sıcaklarından kaynaklandığını düşünerek önemsemedik, klimanın arızalı olabileceği aklımıza gelmedi. Sonbaharda klimayı zaten kullanmadık. Aralık ayında havalar iyice soğuy...

Balıkesir Gömeç’teki yazlık evimiz için Baymak marka klima aldık ve kurulumu yaptırmak üzere 10.12.2025 tarihinde ürün koduyla birlikte servis kaydı oluşturduk. Kaydı verdiğimiz servis, cumartesi günü çalışmadıklarını, çağrı merkezini arayıp başka bir servise yönlendirme almamız gerektiğini söyledi....

Mayıs ayında İstanbul Maltepe’den Baymak Elegant Plus 9 model klima satın aldım. İlk ayda gaz problemi yaşadım ve soğutma olmadığı için servis gelip t...

2024 Temmuz ayında yazlık evimiz için Antalya’da Baymak Elegant Plus 09 model klima satın aldık. Cihazı bir ay kullandıktan sonra yazlığı kapatıp ayrıldık. Bu yıl tekrar geldiğimizde klimanın çalışmadığını fark ettik ve Baymak servisini aradık. Servis gelip incelediğinde hafıza kartının yandığını, e...

Baymak müşteri hizmetleri beni arayarak garanti uzatma teklifinde bulundu. Taşınacağım için aramayı düşünüyordum, kabul ettim ve ekstra bakım hizmeti de satın aldım. Demontaj için servis talebi oluşturdum; hem söküm hem bakım yapılır diye düşündüm. Fakat süreç tam bir hayal kırıklığı oldu. Servis t...
Hepsiburada üzerinden "Baymak Elegant Eco 12000 BTU inverter Duvar Tipi Klima" isimli ürünü satın aldım. 30 Haziran'da teslim edildi. Ürün geldiği gün arayıp kayıt oluşturdum. Havalar sıcak malum sürece anlayış gösterdim. Fakat 15 Temmuz tarihinde iade hakkım doluyor yani ürün evime uyumsuzsa bile i...

Baymak inverter 9000 BTU'luk klimamın, üretim hatası sonucu klima motoru içine kuşların yuva yapması sonucu klima ana kartının arıza vermesi ve buna çıkarılan fahiş fiyat... Baymak firmasına yakışmadı. Klimanın içine bir canlının gireceği kadar açıklık neden bırakılır? Aynı zamanda Serik Baymak bayi...
Media Markt'tan klima aldık ve bugün Baymak servis için geldi ve çekiçle bütün duvarlarımızı deldiler ve biz halledemiyoruz deyip gittiler. Duvarlarım delik deşik, klima takılmadı. Odaya yetersiz deyip, eğer takarsak garanti iptal olur dediler. Böyle bir söylemi kabul etmiyorum. Klima takılmadı, duv...

Baymak Elegant Plus 9' lik klima kullanıyorum. Oda boyutu için uygun. 29 derece yapıyorum kumandadan birkaç saat sonra bakıyorum kumandadan ölçülen dereceye 23-24. Genelde silence modunda kullanmama rağmen... İfeel özelliğini de denedim sonuç aynı. Benim kumandadan seçtiğim sıcaklığın 3-4 derece alt...

Evime gelen servis, 9000 BTU klimanın bu alan için yetersiz olduğunu söyleyip klimayı kuramayacağını ve benden 24000 BTU klima almamı söyledi. Ben de ...
| Derinlik | 190 mm |
| Gaz Tipi | R410A |
| Genişlik | 802 mm |
| Filtreleme | İyonizer, Aktif Karbon Filtre, Gümüş İyon |
| Klima Tipi | Duvar Tipi |
| Yükseklik | 265 mm |
| Klima Teknolojisi | Inverter |
| Isıtma Kapasitesi | 8.871 BTU |
| Soğutma Kapasitesi | 8.530 BTU |
| Isıtma Verimliliği | A |
| Soğutma Verimliliği | A+ |
| İç Ünite Ses Gücü | 53 dB |
| Dış Ünite Ses Gücü | 60 dB |
| Isıtma Güç Tüketimi | 0.72 Kw |
| Soğutma Güç Tüketimi | 0.78 kW |